9S20 — Anyagadatok
Összesen 1 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
9S20 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
9S20 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
9S20 · EN ISO 683-4-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Automataacél
- Alkategória
- Automataacél
- Termékforma
- Automataacél féltermékek,rudak és hengerhuzal;a szállítási állapot és méret feltételeit lásd a leírásban
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN ISO 683-4:2018
- Táblázat helye
- 2. táblázat és a–c megjegyzések; 3. táblázat; 1,6.3,7.1,7.3
- PDF fizikai oldal
- 1、5、7、10、13、14、15
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
2. táblázat:alapértelmezett P≤0.11%;alapértelmezett Si≤0.05%
2. táblázat:alapértelmezett P≤0.11%;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
2. táblázat:P0.06–0.11% csak rendelési megállapodással;alapértelmezett Si≤0.05%
2. táblázat:P0.06–0.11% csak rendelési megállapodással;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
2. táblázat:P≤0.05% csak rendelési megállapodással;alapértelmezett Si≤0.05%
2. táblázat:P≤0.05% csak rendelési megállapodással;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
A EN ISO683-4:2018 hivatalos szövege alapján, ténylegesen a DIN EN ISO683-4:2018-09 kiadásból olvasva; az európai előszó megerősíti a ISO683-4:2016 változtatás nélküli átvételét. 2018 a EN átvételi kiadás éve, az átvett ISO kiadása továbbra is 2016. Hatálya a 2. táblázat automataacéljainak félkész termékei, rudai és hengerhuzala; a fényes felületű rudakra külön a ISO683-18 hivatkozik, eltérő termékszabványokat nem vonunk össze automatikusan. A 2. táblázat adagelemzés; a 3. táblázat termékelemzési eltérései csak megrendelési kérésre külön ellenőrizendők, ugyanazon adag ± eltérése a tartomány mindkét végén egyszerre nem lépheti túl a határt. A Pb tartalmú és Pb nélküli minőségek külön rekordok, a gondolatjel nem 0. A hőkezelés nélküli csoport alacsony Si alapértéke külön kezelendő a különleges oxidgarancia melletti megállapodásos Si0.10–0.40% értéktől; P alapértelmezett 0.11% maximuma, megállapodásos 0.06–0.11% vagy megállapodásos 0.05% maximuma külön választandó, megállapodásos feltétel nem alkalmazható automatikusan. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az olvasztáshoz szükséges esetet kivéve); Ca, Se, Te és más forgácsolhatóság-javító hozzáadás megállapodást és vizsgálati dokumentumban jelentést igényel. Hiányzó adatokból teljes szénegyenérték nem számítható. A 1. táblázat szerint kezeletlen +U félkész termékre, rúdra és hengerhuzalra alkalmazható; +QT szállítási állapot csak a 1. táblázatban felsorolt rudakra. A kezeletlen termék megállapodás szerinti referenciapróbatest-hőkezeléssel elérhető tulajdonsága nem jelenti a hengerhuzal nemesített állapotban történő szállítását. A 4–6. táblázat +U keménysége külön kezelendő a vitás esetben döntő szakítószilárdságtól; vita esetén a szakítószilárdság az irányadó, a nemesítés utáni tulajdonság nem helyettesítheti a kezeletlen szállítási állapotét. A 35SMn20/35SMnPb20 6. táblázatának +QT első és utolsó átmérősávjában nincs számérték, a gondolatjel helyére 0 nem írható és szomszédos átmérőből nem extrapolálható; a 44SMn28 csoport első két sávjának zárójeles keménysége az eredeti szerint megőrizve, a zárójel jelentése és garanciaköre külön ellenőrizendő. A szakítópróbatest a 7. táblázat és ISO6892-1 szerint, arányos mérőhossza L0=5.65√S0; a mintavételi hely, keresztmetszet, vizsgálati tétel és bizonylat követelményei külön ellenőrizendők. A 7.3 szerint a magas S/P tartalmú automataacél hegesztése általában nem ajánlott; a hidegzömítési vagy más hidegalakítási alkalmasságot is a tényleges anyag és megállapodás alapján kell megerősíteni, az anyagkeresés nem megmunkálhatósági vagy szállítási garancia.
Összetételi feltételek
A EN ISO683-4:2018 hivatalos szövege alapján, ténylegesen a DIN EN ISO683-4:2018-09 kiadásból olvasva; az európai előszó megerősíti a ISO683-4:2016 változtatás nélküli átvételét. 2018 a EN átvételi kiadás éve, az átvett ISO kiadása továbbra is 2016. Hatálya a 2. táblázat automataacéljainak félkész termékei, rudai és hengerhuzala; a fényes felületű rudakra külön a ISO683-18 hivatkozik, eltérő termékszabványokat nem vonunk össze automatikusan. A 2. táblázat adagelemzés; a 3. táblázat termékelemzési eltérései csak megrendelési kérésre külön ellenőrizendők, ugyanazon adag ± eltérése a tartomány mindkét végén egyszerre nem lépheti túl a határt. A Pb tartalmú és Pb nélküli minőségek külön rekordok, a gondolatjel nem 0. A hőkezelés nélküli csoport alacsony Si alapértéke külön kezelendő a különleges oxidgarancia melletti megállapodásos Si0.10–0.40% értéktől; P alapértelmezett 0.11% maximuma, megállapodásos 0.06–0.11% vagy megállapodásos 0.05% maximuma külön választandó, megállapodásos feltétel nem alkalmazható automatikusan. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az olvasztáshoz szükséges esetet kivéve); Ca, Se, Te és más forgácsolhatóság-javító hozzáadás megállapodást és vizsgálati dokumentumban jelentést igényel. Hiányzó adatokból teljes szénegyenérték nem számítható. A 1. táblázat szerint kezeletlen +U félkész termékre, rúdra és hengerhuzalra alkalmazható; +QT szállítási állapot csak a 1. táblázatban felsorolt rudakra. A kezeletlen termék megállapodás szerinti referenciapróbatest-hőkezeléssel elérhető tulajdonsága nem jelenti a hengerhuzal nemesített állapotban történő szállítását. A 4–6. táblázat +U keménysége külön kezelendő a vitás esetben döntő szakítószilárdságtól; vita esetén a szakítószilárdság az irányadó, a nemesítés utáni tulajdonság nem helyettesítheti a kezeletlen szállítási állapotét. A 35SMn20/35SMnPb20 6. táblázatának +QT első és utolsó átmérősávjában nincs számérték, a gondolatjel helyére 0 nem írható és szomszédos átmérőből nem extrapolálható; a 44SMn28 csoport első két sávjának zárójeles keménysége az eredeti szerint megőrizve, a zárójel jelentése és garanciaköre külön ellenőrizendő. A szakítópróbatest a 7. táblázat és ISO6892-1 szerint, arányos mérőhossza L0=5.65√S0; a mintavételi hely, keresztmetszet, vizsgálati tétel és bizonylat követelményei külön ellenőrizendők. A 7.3 szerint a magas S/P tartalmú automataacél hegesztése általában nem ajánlott; a hidegzömítési vagy más hidegalakítási alkalmasságot is a tényleges anyag és megállapodás alapján kell megerősíteni, az anyagkeresés nem megmunkálhatósági vagy szállítási garancia.
A feltételágak eredeti rekordjai
2. táblázat:alapértelmezett P≤0.11%;alapértelmezett Si≤0.05%
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- Megállapodásban rögzítendő
- Nem
2. táblázat:alapértelmezett P≤0.11%;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- A forrás feltételes követelményei
- Lábjegyzet
- 2b/c. táblázat
- Az eredeti feltételek leírása
- A kiválasztott P/Si kivétel rendelési megállapodást igényel,a Si kivételhez meghatározott oxidok képződésének garanciája is szükséges;a fordított összetételkeresés nem ellenőrzi automatikusan a megállapodást és a metallurgiai bizonyítékokat.
- Automatikus elbírálás megvalósítva
- Nem
- Megállapodásban rögzítendő
- Igen
2. táblázat:P0.06–0.11% csak rendelési megállapodással;alapértelmezett Si≤0.05%
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | 0.06 ~ 0.11 |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- A forrás feltételes követelményei
- Lábjegyzet
- 2b/c. táblázat
- Az eredeti feltételek leírása
- A kiválasztott P/Si kivétel rendelési megállapodást igényel,a Si kivételhez meghatározott oxidok képződésének garanciája is szükséges;a fordított összetételkeresés nem ellenőrzi automatikusan a megállapodást és a metallurgiai bizonyítékokat.
- Automatikus elbírálás megvalósítva
- Nem
- Megállapodásban rögzítendő
- Igen
2. táblázat:P0.06–0.11% csak rendelési megállapodással;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | 0.06 ~ 0.11 |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- A forrás feltételes követelményei
- Lábjegyzet
- 2b/c. táblázat
- Az eredeti feltételek leírása
- A kiválasztott P/Si kivétel rendelési megállapodást igényel,a Si kivételhez meghatározott oxidok képződésének garanciája is szükséges;a fordított összetételkeresés nem ellenőrzi automatikusan a megállapodást és a metallurgiai bizonyítékokat.
- Automatikus elbírálás megvalósítva
- Nem
- Megállapodásban rögzítendő
- Igen
2. táblázat:P≤0.05% csak rendelési megállapodással;alapértelmezett Si≤0.05%
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- A forrás feltételes követelményei
- Lábjegyzet
- 2b/c. táblázat
- Az eredeti feltételek leírása
- A kiválasztott P/Si kivétel rendelési megállapodást igényel,a Si kivételhez meghatározott oxidok képződésének garanciája is szükséges;a fordított összetételkeresés nem ellenőrzi automatikusan a megállapodást és a metallurgiai bizonyítékokat.
- Automatikus elbírálás megvalósítva
- Nem
- Megállapodásban rögzítendő
- Igen
2. táblázat:P≤0.05% csak rendelési megállapodással;Si0.10–0.40% csak megállapodással és meghatározott oxidok garantálásával
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Összevont korlátozások
- A forrás feltételes követelményei
- Lábjegyzet
- 2b/c. táblázat
- Az eredeti feltételek leírása
- A kiválasztott P/Si kivétel rendelési megállapodást igényel,a Si kivételhez meghatározott oxidok képződésének garanciája is szükséges;a fordított összetételkeresés nem ellenőrzi automatikusan a megállapodást és a metallurgiai bizonyítékokat.
- Automatikus elbírálás megvalósítva
- Nem
- Megállapodásban rögzítendő
- Igen
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
Az EN ISO683-4:2018 2 táblázata és a megállapodásos P/Si feltétel ellenőrizve;az ISO által átvett kiadás 2016,a tulajdonságokat a kiválasztott szállítási állapot és átmérő szerint tekintse meg.A termékanalízis-eltérések alkalmazási szabálya
- Forrástáblázat
- 3. táblázat
- Analízis típusa
- Csak termékanalízis
- C
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.3
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.02
- Megengedett negatív eltérés
- 0.02
- Az adaganalízis felső határa nagyobb mint
- 0.3
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.5
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.03
- Megengedett negatív eltérés
- 0.03
- Si
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.05
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.01
- Megengedett negatív eltérés
- 0.01
- Az adaganalízis felső határa nagyobb mint
- 0.05
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.4
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.03
- Megengedett negatív eltérés
- 0.03
- Mn
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 1.0
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.04
- Megengedett negatív eltérés
- 0.04
- Az adaganalízis felső határa nagyobb mint
- 1.0
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 1.7
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.06
- Megengedett negatív eltérés
- 0.06
- P
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.06
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.008
- Megengedett negatív eltérés
- 0.008
- Az adaganalízis felső határa nagyobb mint
- 0.06
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.11
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.02
- Megengedett negatív eltérés
- 0.02
- S
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.33
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.03
- Megengedett negatív eltérés
- 0.03
- Az adaganalízis felső határa nagyobb mint
- 0.33
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.4
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.04
- Megengedett negatív eltérés
- 0.04
- Pb
- Az adaganalízis felső határa legfeljebb
- 0.35
- Megengedett pozitív eltérés
- 0.03
- Megengedett negatív eltérés
- 0.02
- Azonos adagban pozitív és negatív eltérés egyidejű alkalmazása megengedett
- Nem
- Az adaganalízis-követelmények tágítására
- Nem