9S20 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 9S20 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 9S20?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
9S20 · EN ISO 683-4-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí; dodací stav a rozměrové podmínky viz vysvětlení
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-4:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky a–c; tabulka 3; 1,6.3,7.1,7.3
- Fyzická strana PDF
- 1、5、7、10、13、14、15
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 2: Výchozí P≤0.11%; výchozí Si≤0.05%
Tabulka 2: Výchozí P≤0.11%; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
Tabulka 2: P0.06–0.11% pouze dohodou při objednání; výchozí Si≤0.05%
Tabulka 2: P0.06–0.11% pouze dohodou při objednání; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
Tabulka 2: P≤0.05% pouze dohodou při objednání; výchozí Si≤0.05%
Tabulka 2: P≤0.05% pouze dohodou při objednání; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.
Podmínky složení
Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 2: Výchozí P≤0.11%; výchozí Si≤0.05%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Nutná dohoda
- Ne
Tabulka 2: Výchozí P≤0.11%; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2b/c
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zvolená výjimka P/Si vyžaduje dohodu při objednání; výjimka Si navíc záruku tvorby zvláštních oxidů. Reverzní vyhledávání podle složení automaticky neověřuje dohodu ani metalurgické důkazy.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Nutná dohoda
- Ano
Tabulka 2: P0.06–0.11% pouze dohodou při objednání; výchozí Si≤0.05%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | 0.06 ~ 0.11 |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2b/c
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zvolená výjimka P/Si vyžaduje dohodu při objednání; výjimka Si navíc záruku tvorby zvláštních oxidů. Reverzní vyhledávání podle složení automaticky neověřuje dohodu ani metalurgické důkazy.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Nutná dohoda
- Ano
Tabulka 2: P0.06–0.11% pouze dohodou při objednání; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | 0.06 ~ 0.11 |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2b/c
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zvolená výjimka P/Si vyžaduje dohodu při objednání; výjimka Si navíc záruku tvorby zvláštních oxidů. Reverzní vyhledávání podle složení automaticky neověřuje dohodu ani metalurgické důkazy.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Nutná dohoda
- Ano
Tabulka 2: P≤0.05% pouze dohodou při objednání; výchozí Si≤0.05%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2b/c
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zvolená výjimka P/Si vyžaduje dohodu při objednání; výjimka Si navíc záruku tvorby zvláštních oxidů. Reverzní vyhledávání podle složení automaticky neověřuje dohodu ani metalurgické důkazy.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Nutná dohoda
- Ano
Tabulka 2: P≤0.05% pouze dohodou při objednání; Si0.10–0.40% pouze dohodou a se zárukou zvláštních oxidů.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.15 ~ 0.25 |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2b/c
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zvolená výjimka P/Si vyžaduje dohodu při objednání; výjimka Si navíc záruku tvorby zvláštních oxidů. Reverzní vyhledávání podle složení automaticky neověřuje dohodu ani metalurgické důkazy.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Nutná dohoda
- Ano
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 2 normy EN ISO683-4:2018 a dohodnuté podmínky P/Si byly ověřeny. Převzaté vydání ISO je 2016; vlastnosti prohlížejte podle zvoleného dodacího stavu a průměru.Pravidla použitelnosti odchylek kontrolní analýzy výrobku
- Zdrojová tabulka
- Tabulka 3
- Typ analýzy
- Pouze kontrolní analýza výrobku
- C
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.3
- Přípustná kladná odchylka
- 0.02
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.3
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.5
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Si
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.05
- Přípustná kladná odchylka
- 0.01
- Přípustná záporná odchylka
- 0.01
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.05
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.4
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Mn
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 1.0
- Přípustná kladná odchylka
- 0.04
- Přípustná záporná odchylka
- 0.04
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 1.0
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 1.7
- Přípustná kladná odchylka
- 0.06
- Přípustná záporná odchylka
- 0.06
- P
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.06
- Přípustná kladná odchylka
- 0.008
- Přípustná záporná odchylka
- 0.008
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.06
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.11
- Přípustná kladná odchylka
- 0.02
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- S
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.33
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.33
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.4
- Přípustná kladná odchylka
- 0.04
- Přípustná záporná odchylka
- 0.04
- Pb
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.35
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- V téže tavbě je dovoleno současně použít kladné i záporné odchylky
- Ne
- Použití k rozšíření požadavků na tavbovou analýzu
- Ne