22Mn6 Materiaalgegevens
1 bronvermeldingen. Normen, edities en toestanden worden afzonderlijk vermeld.
Beoordeling van materiaalbehoeften
Op zoek naar materiaal van kwaliteit 22Mn6?
Niet in onze catalogus opgenomen? U kunt uw vereisten aan ons voorleggen. Wij beoordelen of onze apparatuur, productielijnen en procesmogelijkheden aansluiten op uw eisen aan materiaalkwaliteit, productvorm, afmetingen, bewerking en levering. Daarna bespreken wij mogelijke bewerkingen, proeven of leveringsafspraken.
De haalbaarheid en leveringsvoorwaarden worden na technische beoordeling bevestigd. De norminformatie op deze pagina is geen toezegging over levering of prestaties.
Bewaar uw invoer en probeer het later opnieuw, of neem contact op via website@chqwire.net. Dien de aanvraag niet opnieuw in als u al een bevestiging hebt ontvangen.
22Mn6 · ISO 683-3:2022
Chemische samenstelling · Smeltanalyse
Massafractie %; tabel 3, pagina 17 van de PDF van de gebruiker. Niet vermelde elementen mogen niet als 0 worden beschouwd; opzettelijke toevoeging van niet vermelde elementen valt onder de norm en bestelovereenkomst.
| Element | Massafractie / % |
|---|---|
| C | 0.18~0.25 |
| Si | ≤0.4 |
| Mn | 1.3~1.65 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.035 |
| Cr | ≤0.4 |
| Mo | ≤0.1 |
| Ni | ≤0.4 |
| Cu | ≤0.3 |
Als A.4 uitdrukkelijk in de bestelling is gekozen, kan Si≥0.10% worden overeengekomen; de basistabel schrijft nog steeds Si≤0.40% voor.
Leveringstoestanden en hardheid · Tabel 7
Brinellhardheid. +S: behandeld ter verbetering van de knipbaarheid; +A: zachtgegloeid; +TH: behandeld tot een bepaald hardheidsbereik; +FP: behandeld tot een ferritisch-perlitische structuur; +N: genormaliseerd. “—” betekent dat voor die leveringstoestand geen eis is vastgelegd.
| Leveringstoestand | Eis aan de Brinellhardheid |
|---|---|
| +S | — |
| +A | ≤197 |
| +TH | 149~197 |
| +FP | — |
| +N | — |
Warmtebehandeling en proefstukvoorwaarden · Tabel 8
| Onderdeel | Temperatuur / ℃ |
|---|---|
| Austenitiseertemperatuur voor de kopse hardingsproef | — |
| Carbureertemperatuur (richtwaarde) | 880~980 |
| Temperatuur voor direct harden en de eerste harding (richtwaarde) | 830~870 |
| Tweede harding: hardingstemperatuur van de kern (richtwaarde) | 880~920 |
| Tweede harding: hardingstemperatuur van de randlaag (richtwaarde) | 780~820 |
| Ontlaattemperatuur (richtwaarde) | 150~200 |
Behalve de austenitiseertemperatuur voor de kopse hardingsproef zijn de carbureer-, hardings- en ontlaattemperaturen richtwaarden; het werkelijke proces moet de vereiste eigenschappen bereiken. De aanbevolen houdtijden zijn ten minste 30 minuten voor austenitiseren en ten minste 1 uur voor ontlaten. Kies het afschrikmiddel volgens productvorm, koelomstandigheden en ovenbelading.
Hardbaarheidsvoorwaarden · Tabellen 5 en 6
Tabellen 5 en 6 specificeren geen hardbaarheidsband voor deze staalsoort. Pas geen band van een andere staalsoort toe.
Toelaatbare afwijkingen bij productanalyse · Tabel 4
| Element | Voorgeschreven smeltanalysebereik / % | Toelaatbare afwijking bij productanalyse / % |
|---|---|---|
| C | 0.07<C≤0.31 | ±0.02 |
| Si | ≤0.40 | ±0.03 |
| Mn | ≤1.00 / >1.00~1.65 | ±0.04 / ±0.06 |
| P | ≤0.025 | +0.005 |
| S | ≤0.040 | ±0.005 |
| Cr | ≤1.80 | ±0.05 |
| Mo | ≤0.30 / >0.30~0.50 | ±0.03 / ±0.04 |
| Ni | ≤1.00 / >1.00~2.00 / >2.00~3.50 | ±0.03 / ±0.05 / ±0.07 |
| Cu | ≤0.40 | +0.05 |
| B | ≤0.0050 | ±0.0003 |
“±” staat voor één smelt een afwijking boven de bovengrens of onder de ondergrens toe, uitsluitend in één richting. Afwijkingen bij de productanalyse wijzigen de smeltanalysegrenzen in tabel 3 niet.
Normeditie en bestelaanwijzingen
- ISO 683-3:2022; het aangeleverde bestand is de overname EN ISO 683-3:2022. Eisen uit verschillende edities worden afzonderlijk vermeld; bestaande bronnen blijven behouden.
- De editie 2022 schrapt het minimumsiliciumgehalte uit tabel 3. De basiseis is Si≤0.40%; het minimum in bijlage A.4 geldt uitsluitend als uitdrukkelijk overeengekomen besteloptie.
- Bijlage A.4 vermeldt 15MnCrS5 en 18CrMo7-6, afwijkend van de staalbenamingen in tabel 3. Deze pagina corrigeert ze niet stilzwijgend en kent geen minimumsiliciumgehalte automatisch toe; extra eisen moeten door koper en leverancier worden overeengekomen.
- Bij bestelling volgens hardbaarheidseisen staat tabel 3, voetnoot a beperkte kleine samenstellingsafwijkingen toe: uitgezonderd P en S, C ±0.01%, en andere elementen binnen de grenzen van tabel 4. Dit zijn geen standaardbereiken voor gewone bestellingen.
- Zwavelrijke of loodhoudende automatenstaalvarianten gelden uitsluitend op verzoek van de koper en na overeenstemming; zij vervangen niet de hier vermelde gewone samenstellingsbereiken.
De norm omvat onder meer walsdraad. Levering, verwerking en eigenschappen van afgewerkte draad voor koudstuiken vereisen technische beoordeling en orderbevestiging. — betekent niet gespecificeerd in deze tabel, niet 0.

Bronvergelijking: door Codex getoetst aan de aangeleverde norm. Deze webpagina vervangt geen officiële norm, bestelovereenkomst of keuringscertificaat.