22Mn6 Anyagadatok
1 forrásbejegyzés. A szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek.
Anyagigény értékelése
22Mn6 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
22Mn6 · ISO 683-3:2022
Vegyi összetétel · Adagelemzés
Tömegtört %; 3. táblázat, a felhasználó PDF-jének 17. oldala. A fel nem sorolt elemek nem tekinthetők 0 értékűnek; szándékos hozzáadásukra a szabvány és a rendelési megállapodás érvényes.
| Elem | Tömegtört / % |
|---|---|
| C | 0.18~0.25 |
| Si | ≤0.4 |
| Mn | 1.3~1.65 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.035 |
| Cr | ≤0.4 |
| Mo | ≤0.1 |
| Ni | ≤0.4 |
| Cu | ≤0.3 |
Ha a rendelésben az A.4 kifejezetten kiválasztott, Si≥0.10% egyeztethető; az alaptáblázat továbbra is Si≤0.40% értéket ír elő.
Szállítási állapotok és keménység · 7. táblázat
Brinell-keménység. +S: a nyírhatóság javítására kezelt; +A: lágyított; +TH: meghatározott keménységtartományra kezelt; +FP: ferrit-perlites szövetre kezelt; +N: normalizált. A „—” azt jelenti, hogy az adott szállítási állapotra nincs előírt követelmény.
| Szállítási állapot | Brinell-keménységi követelmény |
|---|---|
| +S | — |
| +A | ≤197 |
| +TH | 149~197 |
| +FP | — |
| +N | — |
Hőkezelési és próbatestfeltételek · 8. táblázat
| Tétel | Hőmérséklet / ℃ |
|---|---|
| Ausztenitesítési hőmérséklet a véglapedzéses vizsgálathoz | — |
| Cementálási hőmérséklet (irányérték) | 880~980 |
| Közvetlen és első edzési hőmérséklet (irányérték) | 830~870 |
| Második edzés: a mag edzési hőmérséklete (irányérték) | 880~920 |
| Második edzés: a kéreg edzési hőmérséklete (irányérték) | 780~820 |
| Megeresztési hőmérséklet (irányérték) | 150~200 |
A véglapedzéses vizsgálat ausztenitesítési hőmérsékletén kívül a cementálási, edzési és megeresztési hőmérsékletek irányértékek; a tényleges folyamatnak el kell érnie az előírt tulajdonságokat. Az ajánlott hőntartás legalább 30 perc ausztenitesítéshez és legalább 1 óra megeresztéshez. Az edzőközeget a termék alakja, a hűtési körülmények és a kemence terhelése alapján válassza ki.
Átedzhetőségi feltételek · 5. és 6. táblázat
A(z) 5. és 6. táblázat nem ad meg átedzhetőségi sávot ehhez a minőséghez. Más minőség sávját ne alkalmazza.
A termékelemzés megengedett eltérései · 4. táblázat
| Elem | Előírt adagelemzési tartomány / % | A termékelemzés megengedett eltérése / % |
|---|---|---|
| C | 0.07<C≤0.31 | ±0.02 |
| Si | ≤0.40 | ±0.03 |
| Mn | ≤1.00 / >1.00~1.65 | ±0.04 / ±0.06 |
| P | ≤0.025 | +0.005 |
| S | ≤0.040 | ±0.005 |
| Cr | ≤1.80 | ±0.05 |
| Mo | ≤0.30 / >0.30~0.50 | ±0.03 / ±0.04 |
| Ni | ≤1.00 / >1.00~2.00 / >2.00~3.50 | ±0.03 / ±0.05 / ±0.07 |
| Cu | ≤0.40 | +0.05 |
| B | ≤0.0050 | ±0.0003 |
A „±” egy adott adagnál a felső határ feletti vagy az alsó határ alatti eltérést enged meg, csak egy irányban. A termékelemzés eltérései nem módosítják a(z) 3. táblázat adagelemzési határait.
Szabványkiadás és rendelési megjegyzések
- ISO 683-3:2022; a felhasználó fájlja az EN ISO 683-3:2022 átvétel. A különböző kiadások követelményei külön szerepelnek; a meglévő források megmaradnak.
- A(z) 2022 kiadás törli a(z) 3. táblázat legkisebb szilíciumtartalmát. Az alapkövetelmény Si≤0.40%; az A.4 melléklet minimuma csak kifejezetten egyeztetett rendelési opcióként érvényes.
- Az A.4 mellékletben nyomtatva 15MnCrS5 és 18CrMo7-6 szerepel, eltérően a(z) 3. táblázat jelöléseitől. Ez az oldal ezeket nem javítja észrevétlenül, és nem rendel hozzájuk automatikusan legkisebb szilíciumtartalmat; a további követelményekről a vevőnek és a szállítónak kell megállapodnia.
- Átedzhetőségi követelmények szerinti rendelésnél a(z) 3. táblázat a lábjegyzete korlátozott kis összetételi eltéréseket enged: P és S kivételével C ±0.01%, a többi elem pedig a(z) 4. táblázat határain belül. Ezek nem az általános rendelések alapértelmezett tartományai.
- A növelt kéntartalmú vagy ólomadalékos, forgácsolhatóságot javító változatok csak a vevő kérésére és megállapodás alapján alkalmazhatók; nem helyettesítik az itt megadott szokásos összetételi tartományokat.
A szabvány többek között hengerhuzalra terjed ki. A kész hidegzömítő huzal szállítása, feldolgozása és tulajdonságai műszaki értékelést és rendelés-visszaigazolást igényelnek. A — e táblázatban nem megadott értéket jelent, nem 0 értéket.

Forrás-összevetés: a Codex ellenőrizte a felhasználó szabványa alapján. Ez az oldal nem helyettesíti a hivatalos szabványt, a rendelési megállapodást vagy a vizsgálati tanúsítványt.