51CRV4 — Anyagadatok
Összesen 18 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
51CRV4 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
51CRV4 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
51CrV4 · DIN EN 10089-2003
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10089-2003
- Táblázat helye
- 3. táblázat,a/b,7.1 megjegyzés;csak az eredeti első 17 oldal
- PDF fizikai oldal
- 1、7、9、12、13
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.6 (alsó határ nincs megadva) |
| Sn | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
DIN EN10089:2003-04 hivatalos angol eredeti szövege, EN10089:2002 átvétele; a 3. táblázat adagelemzése wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 csak az elemek nemnegativitása mellett a kapcsolt képletből levezetett egyedi burkolótartomány, nem az eredeti táblázat önálló határa; a kapcsolt képletnek is teljesülnie kell. A 3. táblázat a megjegyzése szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve); az üres mező nem nulla. A b megjegyzés előírt átedzhetőségnél C kis eltérését legfeljebb ±.01 értékig engedi, a többi a 4. táblázat szerint, P/S kivételével; az alapértelmezett összetételt nem enyhítettük automatikusan. E dokumentum csak az első 17 oldal, a 3. táblázat teljes és ellenőrizhető; az átedzhetőség 7/8. táblázatát és a többi hiányzó oldalt külön be kell szerezni, a szabvány teljességét nem állítjuk. Melegen hengerelt acél nemesített rugókhoz; az összetétel / lágyított állapot önmagában nem bizonyít hidegzömítési alkalmasságot vagy tényleges szállítást.
Összetételi feltételek
DIN EN10089:2003-04 hivatalos angol eredeti szövege, EN10089:2002 átvétele; a 3. táblázat adagelemzése wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 csak az elemek nemnegativitása mellett a kapcsolt képletből levezetett egyedi burkolótartomány, nem az eredeti táblázat önálló határa; a kapcsolt képletnek is teljesülnie kell. A 3. táblázat a megjegyzése szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve); az üres mező nem nulla. A b megjegyzés előírt átedzhetőségnél C kis eltérését legfeljebb ±.01 értékig engedi, a többi a 4. táblázat szerint, P/S kivételével; az alapértelmezett összetételt nem enyhítettük automatikusan. E dokumentum csak az első 17 oldal, a 3. táblázat teljes és ellenőrizhető; az átedzhetőség 7/8. táblázatát és a többi hiányzó oldalt külön be kell szerezni, a szabvány teljességét nem állítjuk. Melegen hengerelt acél nemesített rugókhoz; az összetétel / lágyított állapot önmagában nem bizonyít hidegzömítési alkalmasságot vagy tényleges szállítást.
Összevont korlátozások
- Elemek összevont korlátozása
- Elem együtthatója
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Felső határ
- 0.6
- Követelmény
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos eredeti szöveg 3 táblázatának mind a 19 sora és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizveVéglap-edzéses átedzhetőség (feltételes követelmény)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · 7/8. táblázat,7.1.2–7.1.4 és 10. táblázat · PDF oldal 6,9,17,18,20,21
- A 7/8 táblázat a lábjegyzete az 1 ábrára mutat;a +H és +HH szórási sávja külön megőrizve,alsó határaik nem cserélhetők fel.
- Csak a megfelelő +H vagy +HH átedzhetőségi jelöléssel ténylegesen megrendelt feltételre alkalmazható;a konkrét szállítási állapot és mérettartomány továbbra is a megrendelés és a szabvány 1 táblázata szerint megerősítendő.
- Ha a 7.1.3 szerint magkeménységi követelménnyel rendelnek,a 7/8 táblázat véglap-edzéses adatai csak tájékoztatók,nem ugyanazon rendelési átvételi követelmény garanciái.
- HRC a véglap-edzett próbatest meghatározott távolságon mért keménysége,nem a késztermék teljes keménysége,és nem igazolja a hidegzömítési alkalmasságot vagy alkatrésztulajdonságot.
- Az eredeti táblázat gondolatjele azt jelzi,hogy az adott távolság alsó határa nincs előírva,üresen marad;nem tekinthető 0 értéknek,a nem közölt távolságokra nincs interpoláció,extrapoláció vagy megfelelőségi döntés.
- A megjelenített edzési hőmérséklet a szabványos véglap-edzéses vizsgálat feltétele,nem gyártási hőkezelési paraméter vagy ajánlás.
- Vizsgálat a 10 táblázatban hivatkozott EN ISO642 szerint (a forrásszabvány ISO642:1999 jelölést ad);vizsgálati egységek adagonként,egységenként 1 minta,mintánként 1 vizsgálat,vita esetén mintavétel külön a 10 táblázat szerint.
- E rekord a DIN EN10089:2003-04 által átvett EN10089:2002;az átedzhetőségi adat kifejezetten a BS EN10089:2002 eredeti táblázatából származik,nem állítjuk,hogy a DIN eredeti fájl hiányzó oldalait ellenőriztük vagy pótoltuk.
+H szokásos átedzhetőségi sáv (7.1.2)
A véglap-edzéses vizsgálat feltételhőmérséklete 850 ± 5 °C;nem gyártási hőkezelési ajánlás.
| Távolság az edzett végtől (mm) | Alsó határ (HRC) | Felső határ (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 56 | 65 |
| 5 | 55 | 64 |
| 7 | 54 | 64 |
| 9 | 53 | 63 |
| 11 | 51 | 63 |
| 13 | 50 | 63 |
| 15 | 48 | 62 |
| 20 | 44 | 62 |
| 25 | 41 | 62 |
| 30 | 37 | 61 |
| 35 | 35 | 60 |
| 40 | 34 | 60 |
| 45 | 33 | 59 |
| 50 | 32 | 58 |
+HH szűkített átedzhetőségi sáv (7.1.4)
A véglap-edzéses vizsgálat feltételhőmérséklete 850 ± 5 °C;nem gyártási hőkezelési ajánlás.
| Távolság az edzett végtől (mm) | Alsó határ (HRC) | Felső határ (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 59 | 65 |
| 5 | 58 | 64 |
| 7 | 57 | 64 |
| 9 | 56 | 63 |
| 11 | 55 | 63 |
| 13 | 54 | 63 |
| 15 | 53 | 62 |
| 20 | 50 | 62 |
| 25 | 48 | 62 |
| 30 | 45 | 61 |
| 35 | 43 | 60 |
| 40 | 43 | 60 |
| 45 | 42 | 59 |
| 50 | 41 | 58 |
51CrV4 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Táblázat helye
- 1. táblázat és a megjegyzés,a 2 táblázat analízistípus-korlátai
- PDF fizikai oldal
- 1、6
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
DIN hivatalos német 2003-04 kiadása átveszi a EN10132-4:2000+AC:2002 szabványt; a PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskeny acélszalaghoz; rugóacélra és más különleges felhasználásra, nem automatikus hidegzömítőhengerhuzal-szállítási alap. A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával nem keverhetők; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre a tartomány mindkét végét. A fel nem sorolt elemek a megrendelő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve), a nem előírt adat nem nulla. A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén egyengető hengerlésű állapotának tulajdonságait javítja; e körben csak a teljes 1. táblázat vegyi összetétele ellenőrzött, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Összetételi feltételek
A DIN hivatalos német 2003-04 a EN10132-4:2000+AC:2002 átvétele, PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. / Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskenyszalag; rugóacélok és más különleges felhasználások, nem automatikusan hidegzömítési hengerhuzal szállítási alapja. / A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, nem keverjük a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre az alsó és felső határt. / A táblázatban fel nem sorolt elemek a megrendelő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártás befejezéséhez szükségesek kivételével), a nem előírt érték nem számítható nullának. / A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén dresszírozott állapotának tulajdonságait helyesbíti; most csak a teljes 1 vegyi összetételi táblázatot ellenőriztük, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos eredeti szöveg mind a 15 sora és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve51CrV4 · EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizve51CrV4 · EN 10089-2002
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- BS EN 10089:2002 (EN 10089:2002)
- Táblázat helye
- 7.1 / 3. táblázat, a/b megjegyzések
- PDF fizikai oldal
- 3、9、13、14
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.6 (alsó határ nincs megadva) |
| Sn | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A teljes BS EN 10089:2002 eredeti kiadás 3. táblázata adagelemzési tömeghányadot ad meg wt%; melegen hengerelt, nemesített rugókhoz való acélra alkalmazható, hidegzömítési alkalmasságot automatikusan nem bizonyít. Cu+10Sn≤0.60wt%; a külön felsorolt Cu≤0.60, Sn≤0.06 csak nemnegativitási feltétel mellett a kapcsolt képletből levezetett burkolótartomány, a két felső határ egyszerre nem használható. A 3. táblázat a megjegyzése szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártási cél kivételével), az üres mező nem nulla. A 3. táblázat b megjegyzése: előírt átedzhetőségnél C korlátozott feltételekkel kis mértékben eltérhet; a 3. táblázat alapértelmezett összetétele nem enyhül automatikusan.
Összetételi feltételek
A teljes BS EN 10089:2002 eredeti kiadás 3. táblázata adagelemzési tömeghányadot ad meg wt%; melegen hengerelt, nemesített rugókhoz való acélra alkalmazható, hidegzömítési alkalmasságot automatikusan nem bizonyít. Cu+10Sn≤0.60wt%; a külön felsorolt Cu≤0.60, Sn≤0.06 csak nemnegativitási feltétel mellett a kapcsolt képletből levezetett burkolótartomány, a két felső határ egyszerre nem használható. A 3. táblázat a megjegyzése szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártási cél kivételével), az üres mező nem nulla. A 3. táblázat b megjegyzése: előírt átedzhetőségnél C korlátozott feltételekkel kis mértékben eltérhet; a 3. táblázat alapértelmezett összetétele nem enyhül automatikusan.
Összevont korlátozások
- Elemek összevont korlátozása
- Elem együtthatója
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Felső határ
- 0.6
- Követelmény
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Ellenőrzési megjegyzés
A EN10089:2002 eredeti szövegének 3. táblázatában minden 19 minőség és a lábjegyzetek ellenőrizve; az eredeti rekordból hiányzott a Cu+10Sn kapcsolt korlátozás.Véglap-edzéses átedzhetőség (feltételes követelmény)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · 7/8. táblázat,7.1.2–7.1.4 és 10. táblázat · PDF oldal 6,9,17,18,20,21
- A 7/8 táblázat a lábjegyzete az 1 ábrára mutat;a +H és +HH szórási sávja külön megőrizve,alsó határaik nem cserélhetők fel.
- Csak a megfelelő +H vagy +HH átedzhetőségi jelöléssel ténylegesen megrendelt feltételre alkalmazható;a konkrét szállítási állapot és mérettartomány továbbra is a megrendelés és a szabvány 1 táblázata szerint megerősítendő.
- Ha a 7.1.3 szerint magkeménységi követelménnyel rendelnek,a 7/8 táblázat véglap-edzéses adatai csak tájékoztatók,nem ugyanazon rendelési átvételi követelmény garanciái.
- HRC a véglap-edzett próbatest meghatározott távolságon mért keménysége,nem a késztermék teljes keménysége,és nem igazolja a hidegzömítési alkalmasságot vagy alkatrésztulajdonságot.
- Az eredeti táblázat gondolatjele azt jelzi,hogy az adott távolság alsó határa nincs előírva,üresen marad;nem tekinthető 0 értéknek,a nem közölt távolságokra nincs interpoláció,extrapoláció vagy megfelelőségi döntés.
- A megjelenített edzési hőmérséklet a szabványos véglap-edzéses vizsgálat feltétele,nem gyártási hőkezelési paraméter vagy ajánlás.
- Vizsgálat a 10 táblázatban hivatkozott EN ISO642 szerint (a forrásszabvány ISO642:1999 jelölést ad);vizsgálati egységek adagonként,egységenként 1 minta,mintánként 1 vizsgálat,vita esetén mintavétel külön a 10 táblázat szerint.
+H szokásos átedzhetőségi sáv (7.1.2)
A véglap-edzéses vizsgálat feltételhőmérséklete 850 ± 5 °C;nem gyártási hőkezelési ajánlás.
| Távolság az edzett végtől (mm) | Alsó határ (HRC) | Felső határ (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 56 | 65 |
| 5 | 55 | 64 |
| 7 | 54 | 64 |
| 9 | 53 | 63 |
| 11 | 51 | 63 |
| 13 | 50 | 63 |
| 15 | 48 | 62 |
| 20 | 44 | 62 |
| 25 | 41 | 62 |
| 30 | 37 | 61 |
| 35 | 35 | 60 |
| 40 | 34 | 60 |
| 45 | 33 | 59 |
| 50 | 32 | 58 |
+HH szűkített átedzhetőségi sáv (7.1.4)
A véglap-edzéses vizsgálat feltételhőmérséklete 850 ± 5 °C;nem gyártási hőkezelési ajánlás.
| Távolság az edzett végtől (mm) | Alsó határ (HRC) | Felső határ (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 59 | 65 |
| 5 | 58 | 64 |
| 7 | 57 | 64 |
| 9 | 56 | 63 |
| 11 | 55 | 63 |
| 13 | 54 | 63 |
| 15 | 53 | 62 |
| 20 | 50 | 62 |
| 25 | 48 | 62 |
| 30 | 45 | 61 |
| 35 | 43 | 60 |
| 40 | 43 | 60 |
| 45 | 42 | 59 |
| 50 | 41 | 58 |
51CrV4 · EN 10132-2021
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Csak keskenyszalag
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Történeti kiadás, tájékoztató jelleggel
- Szabványkiadás
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Táblázat helye
- 1. táblázat és a megjegyzés,a 2 táblázat analízistípus-korlátai
- PDF fizikai oldal
- 1、6
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A célként megjelölt EN10132:2021 eredetije nincs ellenőrizve; jelenleg csak a DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) azonos minőségének korábbi kiadását használjuk referenciaként, ez nem igazolja a 2021 kiadás követelményeit, hatályát vagy a szállítás megfelelőségét. A DIN hivatalos német 2003-04 a EN10132-4:2000+AC:2002 átvétele, PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskenyszalag; rugóacélok és más különleges felhasználások, nem automatikusan hidegzömítési hengerhuzal szállítási alapja. A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, nem keverjük a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre az alsó és felső határt. A táblázatban fel nem sorolt elemek a megrendelő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártás befejezéséhez szükségesek kivételével), a nem előírt érték nem számítható nullának. A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén dresszírozott állapotának tulajdonságait helyesbíti; most csak a teljes 1 vegyi összetételi táblázatot ellenőriztük, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Összetételi feltételek
A célként megjelölt EN10132:2021 eredetije nincs ellenőrizve; jelenleg csak a DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) azonos minőségének korábbi kiadását használjuk referenciaként, ez nem igazolja a 2021 kiadás követelményeit, hatályát vagy a szállítás megfelelőségét. A DIN hivatalos német 2003-04 a EN10132-4:2000+AC:2002 átvétele, PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskenyszalag; rugóacélok és más különleges felhasználások, nem automatikusan hidegzömítési hengerhuzal szállítási alapja. A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, nem keverjük a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre az alsó és felső határt. A táblázatban fel nem sorolt elemek a megrendelő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártás befejezéséhez szükségesek kivételével), a nem előírt érték nem számítható nullának. A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén dresszírozott állapotának tulajdonságait helyesbíti; most csak a teljes 1 vegyi összetételi táblázatot ellenőriztük, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Ellenőrzési megjegyzés
A célként megadott EN10132:2021 eredeti szövege nincs ellenőrizve; jelenleg csak a DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) korábbi kiadás azonos minősége szolgál referenciaként, ami nem bizonyítja a 2021. kiadás követelményeit, alkalmazási körét vagy a szállítás megfelelőségét.51CrV4 · EN 10132-4-2002
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Történeti kiadás, tájékoztató jelleggel
- Szabványkiadás
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Táblázat helye
- 1. táblázat és a megjegyzés,a 2 táblázat analízistípus-korlátai
- PDF fizikai oldal
- 1、6
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A jelenlegi vegyi összetétel a DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) eredeti adatait mutatja; az eredeti rekord jelölése EN 10132-4-2002, e kiadás eredeti szövegét még be kell szerezni, a kiadások közötti eltérések nincsenek megerősítve. DIN hivatalos német 2003-04 kiadása átveszi a EN10132-4:2000+AC:2002 szabványt; a PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskeny acélszalaghoz; rugóacélra és más különleges felhasználásra, nem automatikus hidegzömítőhengerhuzal-szállítási alap. A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával nem keverhetők; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre a tartomány mindkét végét. A fel nem sorolt elemek a megrendelő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve), a nem előírt adat nem nulla. A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén egyengető hengerlésű állapotának tulajdonságait javítja; e körben csak a teljes 1. táblázat vegyi összetétele ellenőrzött, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Összetételi feltételek
A DIN hivatalos német 2003-04 a EN10132-4:2000+AC:2002 átvétele, PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. / Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskenyszalag; rugóacélok és más különleges felhasználások, nem automatikusan hidegzömítési hengerhuzal szállítási alapja. / A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, nem keverjük a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre az alsó és felső határt. / A táblázatban fel nem sorolt elemek a megrendelő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártás befejezéséhez szükségesek kivételével), a nem előírt érték nem számítható nullának. / A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén dresszírozott állapotának tulajdonságait helyesbíti; most csak a teljes 1 vegyi összetételi táblázatot ellenőriztük, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Ellenőrzési megjegyzés
A jelenlegi vegyi összetétel a DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) eredeti adatait mutatja; az eredeti rekord jelölése EN 10132-4-2002, e kiadás eredeti szövegét még be kell szerezni, a kiadások közötti eltérések nincsenek megerősítve.51CrV4 · EN 10250-3-1999
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10250-3-1999
- Táblázat helye
- 1. táblázat és 1/2 megjegyzés;1,3.1,3.2. pont
- PDF fizikai oldal
- 6、8、9
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
A BS EN10250-3:2000 által közölt EN10250-3:1999 eredeti 1. táblázata és lábjegyzetei alapján, adagelemzési tömeghányad wt%. E szabvány nemesített állapotban szállított különleges ötvözött acél szabadon alakított kovácsdarabokra, kovácsolt rudakra és előkovácsolás után gyűrűhengerelt termékekre vonatkozik; nem automatikusan hidegzömítőhuzal-szállítási szabvány. A 1. táblázat 1 megjegyzése a gyártónak szemcseszabályozásra Al, Ti, V, Nb önálló vagy kombinált hozzáadását engedi; új számszerű tartományt nem ad, nullát vagy kitalált felső határt nem írunk be. A vevő hozzájárulása nélkül a 1/2. táblázatban fel nem sorolt elemek szándékosan nem adhatók hozzá (a metallurgiai kikészítéshez szükséges esetet kivéve). A 3.1 az adagösszetételt a 1. táblázat szerint kéri, és a EN10250-1 A.7/A.8 részére hivatkozik; a 3.2 termékelemzés eltérései a 2. táblázat és a EN10250-1 9.2. pontja szerint külön kezelendők, az alapértelmezett adagelemzési tartományt nem bővítik közvetlenül. Jelenleg csak a vegyi összetétel, minőség- / acélszám-megfeleltetés és a kapcsolódó hatályi lábjegyzetek megerősítettek; nem állítjuk minden mechanikai tulajdonság és a hivatkozott 1. rész teljes ellenőrzését.
Összetételi feltételek
A BS EN10250-3:2000 által közölt EN10250-3:1999 eredeti 1. táblázata és lábjegyzetei alapján, adagelemzési tömeghányad wt%. E szabvány nemesített állapotban szállított különleges ötvözött acél szabadon alakított kovácsdarabokra, kovácsolt rudakra és előkovácsolás után gyűrűhengerelt termékekre vonatkozik; nem automatikusan hidegzömítőhuzal-szállítási szabvány. A 1. táblázat 1 megjegyzése a gyártónak szemcseszabályozásra Al, Ti, V, Nb önálló vagy kombinált hozzáadását engedi; új számszerű tartományt nem ad, nullát vagy kitalált felső határt nem írunk be. A vevő hozzájárulása nélkül a 1/2. táblázatban fel nem sorolt elemek szándékosan nem adhatók hozzá (a metallurgiai kikészítéshez szükséges esetet kivéve). A 3.1 az adagösszetételt a 1. táblázat szerint kéri, és a EN10250-1 A.7/A.8 részére hivatkozik; a 3.2 termékelemzés eltérései a 2. táblázat és a EN10250-1 9.2. pontja szerint külön kezelendők, az alapértelmezett adagelemzési tartományt nem bővítik közvetlenül. Jelenleg csak a vegyi összetétel, minőség- / acélszám-megfeleltetés és a kapcsolódó hatályi lábjegyzetek megerősítettek; nem állítjuk minden mechanikai tulajdonság és a hivatkozott 1. rész teljes ellenőrzését.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1. táblázat két oldalának 21 sora és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve; az elemek és az egyedi betűkészlet-leképezés alapján helyreállított eredeti cellák tételes összehasonlítása egyezést mutatott51CrV4 · NF EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Az alkalmazott szabvány összetételi alapja ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
NF EN 10083-3:2006-12 megfelel EN 10083-3:2006 jelölésnek; az összetételt e EN kiadás ellenőrzött hivatalos eredetijéből olvassuk, a tényleges forrásfájlt lásd az adatalapban. Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabványátvételi kapcsolat és a megfelelő EN eredeti összetételi táblázata ellenőrizve;az NF teljes törzsszövege nincs oldalanként ellenőrizve51CrV4 · EN ISO 683-2-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN ISO 683-2-2018
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor S≤0.025%, V0.10–0.25%, a szokásos sor S≤0.035% értéke nem alkalmazható rá.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor S≤0.025%, V0.10–0.25%, a szokásos sor S≤0.035% értéke nem alkalmazható rá.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.51CrV4 · ISO 683-2-2016
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 683-2-2016
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor S≤0.025%, V0.10–0.25%, a szokásos sor S≤0.035% értéke nem alkalmazható rá.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor S≤0.025%, V0.10–0.25%, a szokásos sor S≤0.035% értéke nem alkalmazható rá.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.51CrV4 · DIN EN 10083-3-2007
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10083-3-2007
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizveTermékanalízis megengedett eltérései (az adaganalízis tartományába nem építhetők be)
DIN EN10083-3:2007-01 (az EN10083-3:2006 átvétele) · 4. táblázat,a/b,7.1.2.2 megjegyzés;a rendelt termékanalízis az A.5 szerint · PDF oldal 11,19,55 · tömeghányad wt%;az eltérés a tömegszázalék százalékpontjában értendő
A szabvány teljes eltérési táblázata,csak e minőség eredeti táblázatában előírt elemekre és a megfelelő tartalmi/kéntartomány-feltételekre alkalmazható;nem tágítja az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
| Elem | Előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom wt% | Negatív eltérés százalékpontban | Pozitív eltérés százalékpontban | Alkalmazási feltételek |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Si | ≤0.40 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| P | ≤0.025 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Csak a kén felső határa előírt,a b megjegyzés teljes 0.020–0.040% tartománya nincs alkalmazva |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Csak ha a 3 táblázat adaganalízise kifejezetten teljes S=0.020–0.040% tartományt ír elő (4. táblázat,b megjegyzés) |
- A 4 táblázat a megjegyzése:azonos adagban a ± eltérés csak egy irányban,felső határ fölé vagy alsó határ alá megengedett,nem egyszerre mindkettő.
- S általában csak +0.005;csak ha az adaganalízis kifejezetten teljes 0.020–0.040% tartományt ír elő,enged a b megjegyzés ±0.005 eltérést;önmagában S legnagyobb tartalmából a b megjegyzés nem alkalmazható.
- 7.1.2.2 szerint a termékanalízist rendeléskor kell előírni,külön az A.5 szerint;adagon mért jelentés nélkül e táblázat nem bizonyít tényleges termékmegfelelőséget.
- A.5 adagonként egy termékanalízist ír elő,csak az adott acélminőségnél előírt elemekre;mintavétel EN ISO14284,vita esetén referenciamódszer a CR10261 felsorolt európai szabványai szerint.
Ez a szabvány teljes eltérési táblázata,nem jelenti,hogy e minőségnél minden elem előírt;a fel nem sorolt elemek e táblázat alapján nem pótolhatók.Azonos adagban a szimmetrikus eltérés csak felfelé vagy csak lefelé engedett;a Pb aszimmetrikus eltérése csak az EN10087 Pb sorában található,nem alkalmazható a Pb elemet fel nem soroló más szabványokra.Nem tágítja automatikusan az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
51CrV4 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Csak keskenyszalag
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Táblázat helye
- 1. táblázat és a megjegyzés,a 2 táblázat analízistípus-korlátai
- PDF fizikai oldal
- 1、6
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
DIN hivatalos német 2003-04 kiadása átveszi a EN10132-4:2000+AC:2002 szabványt; a PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskeny acélszalaghoz; rugóacélra és más különleges felhasználásra, nem automatikus hidegzömítőhengerhuzal-szállítási alap. A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával nem keverhetők; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre a tartomány mindkét végét. A fel nem sorolt elemek a megrendelő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve), a nem előírt adat nem nulla. A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén egyengető hengerlésű állapotának tulajdonságait javítja; e körben csak a teljes 1. táblázat vegyi összetétele ellenőrzött, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Összetételi feltételek
A DIN hivatalos német 2003-04 a EN10132-4:2000+AC:2002 átvétele, PDF6 1. táblázatának adagelemzési tömeghányada wt%. / Hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskenyszalag; rugóacélok és más különleges felhasználások, nem automatikusan hidegzömítési hengerhuzal szállítási alapja. / A 2. táblázat termékelemzési eltérései külön szerepelnek, nem keverjük a 1. táblázat alapértelmezett adagelemzési tartományával; ugyanazon adagnál a ± eltérés nem lépheti túl egyszerre az alsó és felső határt. / A táblázatban fel nem sorolt elemek a megrendelő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártás befejezéséhez szükségesek kivételével), a nem előírt érték nem számítható nullának. / A AC:2002 a 3. táblázat lágyított / enyhén dresszírozott állapotának tulajdonságait helyesbíti; most csak a teljes 1 vegyi összetételi táblázatot ellenőriztük, a mechanikai tulajdonságok külön ellenőrizendők.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos eredeti szöveg mind a 15 sora és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve51CrV4 · ISO 683-6:2023 (BS ISO szabványátvételi eredeti)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Körrúd, laposrúd és hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
- Táblázat helye
- 4. táblázat, a–c lábjegyzetek; 5. táblázat; 7.2
- PDF fizikai oldal
- 20、21
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
Szokásos adaganalízis:4. táblázat (+H/+HH nélkül)
+H adaganalízis:a 4 táblázat b megjegyzése és az 5 táblázat (C±0.01;P/S nem tágítható)
+HH adaganalízis:a 4 táblázat b megjegyzése és az 5 táblázat (C±0.01;P/S nem tágítható)
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
BS ISO 683-6:2023 eredeti példánya, ISO negyedik kiadás 2023-11; 4. táblázat, PDF, 20. oldal / nyomtatott 12. oldal; 5. táblázat, PDF, 21. oldal / nyomtatott 13. oldal. Adagösszetétel wt%, szokásos vagy +H/+HH feltétel választandó; Cu+10Sn≤0.60%. A fel nem sorolt elemek nem kapnak 0 értéket, a termékelemzés és mechanikai állapot külön ellenőrizendő; nem vállalatunk szállítási garanciája.
Összetételi feltételek
A 4 táblázat adaganalízist ad, tömeghányad%; a gondolatjel vagy nem előírt elem nem 0. / Az eredeti ábra utolsó oszlopának fejléce Cu+Sn, a cella kifejezetten Cu+10Sn≤0.60%; a törzsszöveg súlyozott képlete szerint megőrizve, nem bontható független határokra. / A 4 táblázat b megjegyzése:+H/+HH esetén az 5 táblázat eltérése megengedett, C külön legfeljebb ±0.01%; P/S nem tágítható; ki nem választott feltétel nem számítható alapértelmezetten. / A termékanalízis az 5 táblázat szerint külön ellenőrzendő, a C/P/S eltérés nem alkalmazható közvetlenül a jelenlegi adaganalízis-ágra; azonos adag azonos eleménél nem fordulhat elő egyszerre felső határ fölötti és alsó határ alatti eltérés. / A c megjegyzés alacsonyabb P/S felső határról való megállapodást enged, megállapodás nélkül nincs automatikus értékmódosítás; a fel nem sorolt elemek szándékos hozzáadása megállapodást igényel (a metallurgiai kikészítés kivételével). / Nemesített rugóalkalmazás; a hőkezelés, keménység, átedzhetőség, méret és felület feltételei a törzsszöveg szerint külön ellenőrzendők, e kör nem egységesíti feltétel nélkül a mechanikai tulajdonságokat.
Összevont korlátozások
- Elemek összevont korlátozása
- Követelmény
- Cu + 10×Sn
- Elem együtthatója
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Felső határ
- 0.6
- Azonos adag és tétel adataival megerősítendő elemek
- Cu
- Sn
A feltételágak eredeti rekordjai
Szokásos adaganalízis:4. táblázat (+H/+HH nélkül)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
+H adaganalízis:a 4 táblázat b megjegyzése és az 5 táblázat (C±0.01;P/S nem tágítható)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.56 |
| Si | ≤ 0.43 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.56 ~ 1.04 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.75 ~ 1.15 |
| V | 0.08 ~ 0.27 |
+HH adaganalízis:a 4 táblázat b megjegyzése és az 5 táblázat (C±0.01;P/S nem tágítható)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.56 |
| Si | ≤ 0.43 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.56 ~ 1.04 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.75 ~ 1.15 |
| V | 0.08 ~ 0.27 |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
A 4 táblázat tíz sora az eredeti ábra alapján cellánként ellenőrizve,az 5 táblázat és a lábjegyzetfeltételek külön megőrizve.51CrV4 · DIN 17350-1980
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.8 ~ 1.1 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
51CrV4 · ISO 683-1-1987
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mn | 0.6 ~ 1 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
51CrV4 · ISO 683-14
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Rugóacél
- Alkategória
- Rugóacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
51CrV4 · ISO 683-18
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
51CrV4 · DIN EN 10277:2018-09
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár, csak referenciaként használható
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Összetételi adat jellege
- A tájékoztató melléklet adaganalízise, csak referenciaként
- Ellenőrzési állapot
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár
- Szabványkiadás
- DIN EN 10277:2018-09
- Táblázat helye
- Tájékoztató melléklet A.4
- PDF fizikai oldal
- 47
- Egység
- Tömeghányad wt%
- Analízis típusa
- Adaganalízis (tájékoztató referencia)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Alkalmazási korlátok
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.
Összetételi feltételek
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként. / b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan. / c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek. / A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Tájékoztató jellegből adódó korlátok
- Az eredeti feltételek leírása
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve,csak referenciaként használható;a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő,a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár.Nem használható szállítási garancia,fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.A törzsszöveg hivatkozása:EN ISO 683-1,EN ISO 683-2 (dátum nélküli hivatkozás,az alkalmazandó kiadás ellenőrzésre vár).
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 1
- Az eredeti feltételek leírása
- b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 2
- Az eredeti feltételek leírása
- c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 3
- Az eredeti feltételek leírása
- A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.