51CRV4 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 18. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 51CRV4 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 51CRV4?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
51CrV4 · DIN EN 10089-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10089-2003
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a/b, 7.1; pouze prvních 17 stran originálu
- Fyzická strana PDF
- 1、7、9、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Podmínky složení
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Požadavek
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 19 řádků tabulky 3 a poznámek z oficiálního původního textuProkalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21
- Poznámka pod čarou a tabulky 7 / tabulky 8 odkazuje na obrázek 1; pásma rozptylu +H a +HH zůstávají oddělená a jejich dolní meze nelze zaměňovat.
- Platí pouze při skutečném objednání s příslušným symbolem prokalitelnosti +H nebo +HH; konkrétní dodací stav a rozsah rozměrů je stále nutné potvrdit podle objednávky a tabulky 1 normy.
- Při objednání podle požadavku na tvrdost jádra podle 7.1.3 jsou údaje Jominyho zkoušky v tabulce 7 / tabulce 8 pouze orientační; nejsou zárukou téže objednané přejímací vlastnosti.
- HRC je tvrdost tělesa pro Jominyho zkoušku v určené vzdálenosti, nikoli tvrdost celého hotového výrobku; neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka v původní tabulce znamená, že dolní mez pro danou vzdálenost není stanovena; zůstává prázdná, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Uvedená teplota kalení je podmínkou normové Jominyho zkoušky, nesmí být použita jako parametr ani doporučení výrobního tepelného zpracování.
- Zkouška podle EN ISO642 citované v tabulce 10 (zdrojová norma uvádí ISO642:1999). Zkušební jednotky jsou rozděleny podle taveb, z každé jednotky 1 vzorek a z každého vzorku 1 zkouška; odběr při sporu samostatně podle tabulky 10.
- Tento záznam je DIN EN10089:2003-04, přebírající EN10089:2002. Údaje o prokalitelnosti byly výslovně čteny z původní tabulky BS EN10089:2002; netvrdí se, že chybějící strany původního souboru DIN byly ověřeny nebo doplněny.
+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 56 | 65 |
| 5 | 55 | 64 |
| 7 | 54 | 64 |
| 9 | 53 | 63 |
| 11 | 51 | 63 |
| 13 | 50 | 63 |
| 15 | 48 | 62 |
| 20 | 44 | 62 |
| 25 | 41 | 62 |
| 30 | 37 | 61 |
| 35 | 35 | 60 |
| 40 | 34 | 60 |
| 45 | 33 | 59 |
| 50 | 32 | 58 |
+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 59 | 65 |
| 5 | 58 | 64 |
| 7 | 57 | 64 |
| 9 | 56 | 63 |
| 11 | 55 | 63 |
| 13 | 54 | 63 |
| 15 | 53 | 62 |
| 20 | 50 | 62 |
| 25 | 48 | 62 |
| 30 | 45 | 61 |
| 35 | 43 | 60 |
| 40 | 43 | 60 |
| 45 | 42 | 59 |
| 50 | 41 | 58 |
51CrV4 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 15 řádků oficiálního originálu a poznámek pod čarou51CrV4 · EN 10083-3-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10083-3-2006
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–c51CrV4 · EN 10089-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- BS EN 10089:2002 (EN 10089:2002)
- Umístění v tabulce
- 7.1 / tabulka 3, poznámky a/b
- Fyzická strana PDF
- 3、9、13、14
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.
Podmínky složení
Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Požadavek
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Vysvětlení ověření
Všechny 19 značky tabulky 3 originálu EN10089:2002 a poznámky pod čarou byly ověřeny; v původním záznamu chybělo propojené omezení Cu+10Sn.Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21
- Poznámka pod čarou a tabulky 7 / tabulky 8 odkazuje na obrázek 1; pásma rozptylu +H a +HH zůstávají oddělená a jejich dolní meze nelze zaměňovat.
- Platí pouze při skutečném objednání s příslušným symbolem prokalitelnosti +H nebo +HH; konkrétní dodací stav a rozsah rozměrů je stále nutné potvrdit podle objednávky a tabulky 1 normy.
- Při objednání podle požadavku na tvrdost jádra podle 7.1.3 jsou údaje Jominyho zkoušky v tabulce 7 / tabulce 8 pouze orientační; nejsou zárukou téže objednané přejímací vlastnosti.
- HRC je tvrdost tělesa pro Jominyho zkoušku v určené vzdálenosti, nikoli tvrdost celého hotového výrobku; neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka v původní tabulce znamená, že dolní mez pro danou vzdálenost není stanovena; zůstává prázdná, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Uvedená teplota kalení je podmínkou normové Jominyho zkoušky, nesmí být použita jako parametr ani doporučení výrobního tepelného zpracování.
- Zkouška podle EN ISO642 citované v tabulce 10 (zdrojová norma uvádí ISO642:1999). Zkušební jednotky jsou rozděleny podle taveb, z každé jednotky 1 vzorek a z každého vzorku 1 zkouška; odběr při sporu samostatně podle tabulky 10.
+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 56 | 65 |
| 5 | 55 | 64 |
| 7 | 54 | 64 |
| 9 | 53 | 63 |
| 11 | 51 | 63 |
| 13 | 50 | 63 |
| 15 | 48 | 62 |
| 20 | 44 | 62 |
| 25 | 41 | 62 |
| 30 | 37 | 61 |
| 35 | 35 | 60 |
| 40 | 34 | 60 |
| 45 | 33 | 59 |
| 50 | 32 | 58 |
+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 59 | 65 |
| 5 | 58 | 64 |
| 7 | 57 | 64 |
| 9 | 56 | 63 |
| 11 | 55 | 63 |
| 13 | 54 | 63 |
| 15 | 53 | 62 |
| 20 | 50 | 62 |
| 25 | 48 | 62 |
| 30 | 45 | 61 |
| 35 | 43 | 60 |
| 40 | 43 | 60 |
| 45 | 42 | 59 |
| 50 | 41 | 58 |
51CrV4 · EN 10132-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Pouze úzký pás
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002), nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002), nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Vysvětlení ověření
Originál cílové normy EN10132:2021 nebyl ověřen. Aktuálně se používá pouze orientační starší vydání DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) se stejnou značkou; neprokazuje požadavky, rozsah použitelnosti ani vyhovující dodávku podle vydání 2021.51CrV4 · EN 10132-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002); původní záznam označoval EN 10132-4-2002, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002). Původní záznam uvádí EN 10132-4-2002; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.51CrV4 · EN 10250-3-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10250-3-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
- Fyzická strana PDF
- 6、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Podmínky složení
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Vysvětlení ověření
Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce51CrV4 · NF EN 10083-3-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10083-3-2006
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
NF EN 10083-3:2006-12 odpovídá EN 10083-3:2006. Složení bylo čteno z ověřeného oficiálního originálu tohoto vydání EN, skutečný zdrojový soubor viz datové podklady. Podkladem složení je tabulka 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě potřeb dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené údaje nejsou nula. Poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost nebo mechanické vlastnosti po zušlechtění jsou přípustné malé odchylky, kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Podle poznámky c lze na požadavek dodat neborové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn může vzrůst o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevnou horní mezí; určuje se konkrétní poptávkou a objednávkou, bez automatického smíchání s běžnými značkami. Norma pro legované oceli k zušlechťování neznamená automatickou vhodnost pro pěchování za studena, dodávku válcovaného drátu, stav žíhání / povrchu / rozměry ani nový produkt.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vztah převzetí a odpovídající původní tabulka složení EN byly ověřeny; úplný hlavní text NF nebyl ověřen po jednotlivých stranách.51CrV4 · EN ISO 683-2-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-2-2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek má S≤0.025% a V0.10–0.25%, nikoli S≤0.035% běžného řádku.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek má S≤0.025% a V0.10–0.25%, nikoli S≤0.035% běžného řádku.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.51CrV4 · ISO 683-2-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-2-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek má S≤0.025% a V0.10–0.25%, nikoli S≤0.035% běžného řádku.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek má S≤0.025% a V0.10–0.25%, nikoli S≤0.035% běžného řádku.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.51CrV4 · DIN EN 10083-3-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10083-3-2007
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–cPřípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)
DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.
Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.
| Prvek | Stanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt% | Dolní odchylka v procentních bodech | Horní odchylka v procentních bodech | Podmínky použitelnosti |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Si | ≤0.40 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| P | ≤0.025 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit. |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b) |
- Tabulka 4, poznámka a: Odchylky ± v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nad horní mez, nebo pod dolní mez, nikoli současně oběma směry.
- Pro S obvykle pouze +0.005; poznámka b připouští ±0.005 pouze pro oceli s výslovně stanoveným úplným rozsahem 0.020–0.040% v tavbové analýze. Samotný maximální obsah S neopravňuje k použití poznámky b.
- 7.1.2.2 stanovuje, že kontrolní analýza výrobku musí být požadována při objednání a dále se řídí A.5. Bez skutečného protokolu tavby a dávky tato tabulka neprokazuje shodu konkrétního výrobku.
- A.5: Jedna kontrolní analýza výrobku z každé tavby, pouze pro prvky stanovené pro danou ocel. Odběr vzorků podle EN ISO14284; referenční metody při sporu podle evropských norem uvedených v CR10261.
Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.
51CrV4 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Pouze úzký pás
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 15 řádků oficiálního originálu a poznámek pod čarou51CrV4 · ISO 683-6:2023 (originál převzetí BS ISO)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Kruhové a ploché tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4, poznámky a–c; tabulka 5; 7.2
- Fyzická strana PDF
- 20、21
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Originál BS ISO 683-6:2023, čtvrté vydání ISO 2023-11; tabulka 4 na straně 20 souboru PDF / tištěná strana 12, tabulka 5 na straně 21 souboru PDF / tištěná strana 13. Tavbové složení wt%, je nutné zvolit běžnou podmínku nebo +H/+HH; Cu+10Sn≤0.60%. Neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0; kontrolní analýza výrobku a mechanický stav se ověřují samostatně. Nejde o záruku dodávky naší společnosti.
Podmínky složení
Tabulka 4, tavbová analýza v hmotnostních procentech %; pomlčky ani nestanovené prvky nejsou 0. / Poslední sloupec původního snímku má záhlaví Cu+Sn, buňka výslovně uvádí Cu+10Sn≤0.60%; zachován vážený vztah podle hlavního textu bez rozkladu na jednotlivé limity. / Tabulka 4, poznámka b: +H/+HH podle dovolených úchylek tabulky 5, pro C zvlášť nejvýše ±0.01%; P/S se neuvolňuje. Bez výběru podmínky se automaticky nepočítá. / Výrobková analýza se ověřuje zvlášť podle tabulky 5; její úchylky C/P/S se přímo nepřenášejí do aktuální tavbové větve. Tentýž prvek téže tavby / dávky nesmí současně překračovat horní a podkračovat dolní mez. / Poznámka c dovoluje dohodnout nižší horní mez P/S, bez dohody se hodnota automaticky nemění; záměrné přidání neuvedených prvků vyžaduje dohodu (kromě dokončení tavby). / Pro zušlechťované pružiny; tepelné zpracování, tvrdost, prokalitelnost, rozměry a povrchové podmínky ověřit zvlášť podle hlavního textu. Mechanické vlastnosti se nezjednodušují na bezpodmínečné hodnoty.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Cu + 10×Sn
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Cu
- Sn
Původní záznam podmíněné větve
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.56 |
| Si | ≤ 0.43 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.56 ~ 1.04 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.75 ~ 1.15 |
| V | 0.08 ~ 0.27 |
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.56 |
| Si | ≤ 0.43 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.56 ~ 1.04 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.75 ~ 1.15 |
| V | 0.08 ~ 0.27 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Kontrola všech deseti řádků tabulky 4 podle původního obrazu buňku po buňce; tabulka 5 a podmínky poznámek pod čarou jsou uloženy samostatně.51CrV4 · DIN 17350-1980
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.8 ~ 1.1 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
51CrV4 · ISO 683-1-1987
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mn | 0.6 ~ 1 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
51CrV4 · ISO 683-14
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.7 ~ 1.1 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
51CrV4 · ISO 683-18
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
51CrV4 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.4
- Fyzická strana PDF
- 47
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.1 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkazy hlavního textu: EN ISO 683-1, EN ISO 683-2 (nedatované odkazy, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.