← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

38SI7 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 38SI7 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 38SI7?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

38Si7 · DIN EN 10089-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10089-2003
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a/b, 7.1; pouze prvních 17 stran originálu
Fyzická strana PDF
1、7、9、12、13

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4333–0.5933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4250–0.5500 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.35 ~ 0.42
Si1.5 ~ 1.8
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.

Podmínky složení

DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
    Požadavek
    Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření všech 19 řádků tabulky 3 a poznámek z oficiálního původního textu

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21

+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)

Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.55461
34858
53851
73144
92740
112437
132134
151932
20Není stanoveno, nelze považovat za 029
25Není stanoveno, nelze považovat za 027
30Není stanoveno, nelze považovat za 026
35Není stanoveno, nelze považovat za 025
40Není stanoveno, nelze považovat za 025
45Není stanoveno, nelze považovat za 025
50Není stanoveno, nelze považovat za 024

+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)

Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.55661
35158
54251
73544
93140
112837
132534
152332
20Není stanoveno, nelze považovat za 029
25Není stanoveno, nelze považovat za 027
30Není stanoveno, nelze považovat za 026
35Není stanoveno, nelze považovat za 025
40Není stanoveno, nelze považovat za 025
45Není stanoveno, nelze považovat za 025
50Není stanoveno, nelze považovat za 024

38Si7 · EN 10089-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
BS EN 10089:2002 (EN 10089:2002)
Umístění v tabulce
7.1 / tabulka 3, poznámky a/b
Fyzická strana PDF
3、9、13、14
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4333–0.5933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4250–0.5500 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.35 ~ 0.42
Si1.5 ~ 1.8
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.

Podmínky složení

Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
    Požadavek
    Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%

Vysvětlení ověření

Všechny 19 značky tabulky 3 originálu EN10089:2002 a poznámky pod čarou byly ověřeny; v původním záznamu chybělo propojené omezení Cu+10Sn.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21

+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)

Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.55461
34858
53851
73144
92740
112437
132134
151932
20Není stanoveno, nelze považovat za 029
25Není stanoveno, nelze považovat za 027
30Není stanoveno, nelze považovat za 026
35Není stanoveno, nelze považovat za 025
40Není stanoveno, nelze považovat za 025
45Není stanoveno, nelze považovat za 025
50Není stanoveno, nelze považovat za 024

+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)

Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.55661
35158
54251
73544
93140
112837
132534
152332
20Není stanoveno, nelze považovat za 029
25Není stanoveno, nelze považovat za 027
30Není stanoveno, nelze považovat za 026
35Není stanoveno, nelze považovat za 025
40Není stanoveno, nelze považovat za 025
45Není stanoveno, nelze považovat za 025
50Není stanoveno, nelze považovat za 024

38Si7 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
42
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.38 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 1.6 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.7 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 42 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: MS416.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Legováno křemíkem

38Si7 · ISO 683-14

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.35 ~ 0.42
Mn0.5 ~ 0.8
Si1.5 ~ 1.8

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group