42CRMO4 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 33. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 42CRMO4 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 42CRMO4?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
42CrMo4 · DIN 17200-1987
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN 17200-1987-03
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
- Fyzická strana PDF
- 1、2、15、16、17
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7225; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Podmínky složení
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7225; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Vysvětlení ověření
Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně42CrMo4 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
Zdroj chemického složení a rozsah použití
Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.
Zdroj: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2 · 42CrMo4 · p.41
| Prvek | Hmotnostní podíl / % |
|---|---|
| C | 0.38–0.45 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 0.6–0.9 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.025 |
| Cr | 0.9–1.2 |
| Mo | 0.15–0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.
Meze použitelnosti
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.
Vysvětlení ověření
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →42CrMo4 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který však výchozí tabulkový rozsah nenahrazuje automaticky.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.2 původního textu normy a poznámky pod čarou42CrMo4 · EN 10269-2013
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10269-2013
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a–c
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené poznámkou b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování zůstávají odděleny. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot a automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek nebo dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.
Vysvětlení ověření
Kontrola tabulky 1 anglického originálu a poznámek pod čarou42CrMo4 · ISO 4954-1-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954-1-2024
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2 a poznámky a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly wt%; tabulka C.2/C.3, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly wt%; tabulka C.2/C.3, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka C.2/C.3 anglického originálu 2024 a poznámky pod čarou byly ověřeny42CrMo4 · DIN EN 10269-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10269-2013
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a–c
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
DIN EN 10269:2014-02 přebírá EN 10269:2013; složení tohoto záznamu vychází z EN 10269:2013, tabulky 1 a poznámek pod čarou; skutečně čteným zdrojem je oficiální převzetí BS. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování se rozlišují. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty se nepovažují za nulu.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.
Vysvětlení ověření
Vztah převzetí a původní složení tabulky 1 odpovídající normy EN byly ověřeny; úplný hlavní text DIN nebyl ověřen po jednotlivých stranách.42CrMo4 · EN 10263-4-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.
Podmínky složení
EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou42CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Původní web označoval DIN EN 10263-4-2018, ale složení záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Nyní je podle původních důkazů uvedeno vydání 2002. Původní oficiální německý text 2018 stále chybí, vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za původní text DIN. DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Stará tabulka 2/3 neobsahuje volitelnou poznámku o přídavku Al z vydání 2017, novější podmínky se nepoužijí. Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%, bez konkrétní dohody se výchozí hodnoty nemění. Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vlastnosti / prokalitelnost, bez údajů se rozsah nedoplňuje. Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje záměrné přídavky bez souhlasu odběratele kromě dokončení tavby, zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však zhoršit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky kromě P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno. Mechanické vlastnosti, dodávka a prokalitelnost se ověřují samostatně, vhodnost tváření konkrétní součásti se potvrzuje zvlášť.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.
Vysvětlení ověření
Původní web uváděl DIN EN 10263-4-2018; složení tohoto záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Podle původních důkazů je nyní označeno jako vydání 2002; oficiální německý originál vydání 2018 stále chybí a vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za originál DIN.42CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.42CrMo4 · EN 10263-4-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.42CrMo4 · NF EN 10269-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- NF EN 10269-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka 1/2
- Fyzická strana PDF
- 21
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.
Podmínky složení
Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola hodnot a poznámek tabulky 1 originálu NF42CrMo4 · EN 10269-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- NF EN 10269-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka 1/2
- Fyzická strana PDF
- 21
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999; původní záznam označoval EN 10269-2006, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.
Podmínky složení
Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999. Původní záznam uvádí EN 10269-2006; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.42CrMo4 · DIN EN 10083-3-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10083-3-2007
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–cPřípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)
DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.
Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.
| Prvek | Stanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt% | Dolní odchylka v procentních bodech | Horní odchylka v procentních bodech | Podmínky použitelnosti |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Si | ≤0.40 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| P | ≤0.025 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit. |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b) |
- Tabulka 4, poznámka a: Odchylky ± v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nad horní mez, nebo pod dolní mez, nikoli současně oběma směry.
- Pro S obvykle pouze +0.005; poznámka b připouští ±0.005 pouze pro oceli s výslovně stanoveným úplným rozsahem 0.020–0.040% v tavbové analýze. Samotný maximální obsah S neopravňuje k použití poznámky b.
- 7.1.2.2 stanovuje, že kontrolní analýza výrobku musí být požadována při objednání a dále se řídí A.5. Bez skutečného protokolu tavby a dávky tato tabulka neprokazuje shodu konkrétního výrobku.
- A.5: Jedna kontrolní analýza výrobku z každé tavby, pouze pro prvky stanovené pro danou ocel. Odběr vzorků podle EN ISO14284; referenční metody při sporu podle evropských norem uvedených v CR10261.
Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.
42CrMo4 · EN 10083-3-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10083-3-2006
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–c42CrMo4 · NF EN 10083-3-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10083-3-2006
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
NF EN 10083-3:2006-12 odpovídá EN 10083-3:2006. Složení bylo čteno z ověřeného oficiálního originálu tohoto vydání EN, skutečný zdrojový soubor viz datové podklady. Podkladem složení je tabulka 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě potřeb dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené údaje nejsou nula. Poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost nebo mechanické vlastnosti po zušlechtění jsou přípustné malé odchylky, kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Podle poznámky c lze na požadavek dodat neborové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn může vzrůst o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevnou horní mezí; určuje se konkrétní poptávkou a objednávkou, bez automatického smíchání s běžnými značkami. Norma pro legované oceli k zušlechťování neznamená automatickou vhodnost pro pěchování za studena, dodávku válcovaného drátu, stav žíhání / povrchu / rozměry ani nový produkt.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vztah převzetí a odpovídající původní tabulka složení EN byly ověřeny; úplný hlavní text NF nebyl ověřen po jednotlivých stranách.42CrMo4 · DIN 17200-1987
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN 17200-1987-03
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
- Fyzická strana PDF
- 1、2、15、16、17
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7225; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Podmínky složení
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7225; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Vysvětlení ověření
Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně42CrMo4 · NF EN 10269:1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- NF EN 10269:1999
- Umístění v tabulce
- EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
- Fyzická strana PDF
- 2、21、23
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.
Podmínky složení
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
42CrMo4 · EN ISO 683-2-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-2-2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.42CrMo4 · ISO 683-2-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-2-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.42CrMo4 · EN 10250-3-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10250-3-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
- Fyzická strana PDF
- 6、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Podmínky složení
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Vysvětlení ověření
Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce42CrMo4 · EN 10132-3-2000
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Úzký ocelový pás válcovaný za studena; rozměry a dodací stav viz použitelné podmínky
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10132-3:2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; tabulka 2; články 1,4,7.3–7.5
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Podmínky složení
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Vysvětlení ověření
Úplný přepis tabulky 1 oficiálního anglického originálu; odchylky kontrolní analýzy výrobku v tabulce 2 a alternativní požadavky stavu / tloušťky / pevnosti v tahu nebo tvrdosti v tabulce 3 byly ověřeny.Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku
- C
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Si
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mn
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- P
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- S
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Cr
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mo
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
42CrMo4 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 91, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 12
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 91; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 91; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.42CrMo4 · Q/ZNGF 01.7—2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
- Název dokumentu
- Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 68 (strana 7 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě.
Vysvětlení ověření
Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.42CrMo4 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Pb | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 33, strana 5 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.
Vysvětlení ověření
Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.Poznámky pod čarou zdroje
Mo:0.15-0.30,Cu≤0.30,Ni≤0.25,Pb≤0.01042CrMo4 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 66
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.4 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah) |
| Cr | Typická / jmenovitá hodnota 1.1 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mo | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 66 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 326.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.
Vysvětlení ověření
Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.Poznámky ke zdroji
SAE 4140, dostupná jako BQ42CrMo4 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 79
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.4 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah) |
| Cr | Typická / jmenovitá hodnota 1.1 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mo | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 79 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 326.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.
Vysvětlení ověření
Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.Poznámky ke zdroji
SAE 4140 litá do ingotů,42CrMo4 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 79
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.42 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.9 (nejde o zaručený rozsah) |
| Cr | Typická / jmenovitá hodnota 1.0 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mo | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 79 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 6137.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.
- Poznámka pod čarou
- Forma a rozměry
- Vysvětlení podmínek původního textu
- 42CrMo4 (při Ø = 25–60 mm)
Vysvětlení ověření
Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.Poznámky ke zdroji
ASTM 320 L7 se používá především v ropném, plynárenském a chemickém odvětví tam, kde se používá americká norma 4140.42CrMo4 · DIN 1654-4-1989
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
42CrMo4 · DIN 17204-1990
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
42CrMo4 · EN 10263
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Stav ověření
- Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.
Zobrazit související produkt →42CrMo4 · JIS G 7105-2000
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
42CrMo4 · NF A 35-590
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Nástrojová ocel
- Podkategorie
- Nástrojová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.39 ~ 0.46 |
| Cr | 0.8 ~ 1.15 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
42CrMo4 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.4
- Fyzická strana PDF
- 47
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkazy hlavního textu: EN ISO 683-1, EN ISO 683-2 (nedatované odkazy, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.