20MNB4 — Anyagadatok
Összesen 11 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
20MNB4 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
20MNB4 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
20MnB4 · EN 10263
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Húzásra szánt hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Szabványátirat referenciarekordja
- Szabványkiadás
- BS EN 10263-4:2017
- Táblázat helye
- 4. táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Alkalmazási korlátok
Adagelemzés; a lábjegyzetek és megállapodható tételek az eredeti oldalon, a meg nem adott tartomány nem nulla. A korábbi 2001 ideiglenes kinyerését a 2017 eredetivel helyettesítettük. A weboldal nem jelöli a kiadást; e rekord forráskiadása szerint jelenítjük meg, ez nem igazolja a szerződéses alkalmazhatóságot
Ellenőrzési megjegyzés
Szabványforrás:BS EN 10263-4:2017 · 4. táblázatKapcsolódó termék megtekintése →20MnB4 · ISO 4954
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Hidegzömítő huzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Szabványátirat referenciarekordja
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.3 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
ISO 4954:2018; adagelemzés, tömeghányad %; a tartomány nélkül megadott érték felső határ; a teljes táblázati megjegyzéseket lásd az eredeti oldalon. A weboldal nem tünteti fel a kiadást; e tétel forráskiadása szerint jelenítjük meg, a szerződéses alkalmazhatóságot nem bizonyítja
Ellenőrzési megjegyzés
Szabványforrás:ISO 4954:2018 · C.3. táblázatKapcsolódó termék megtekintése →20MnB4 · ISO 4954-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.3 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az ISO 4954:2018 C.3 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. Ha Cr maximumaként 0.30% van előírva, megrendeléskor megállapodhatnak a legkisebb Cr értékben; 30MoB1 esetén az átedzhetőség garantálandó, Cr alsó határa 0.15%, felső határa megállapodással módosítható.
Összetételi feltételek
Az ISO 4954:2018 C.3 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. / A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. / Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. / Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. / Ha Cr maximumaként 0.30% van előírva, megrendeléskor megállapodhatnak a legkisebb Cr értékben; 30MoB1 esetén az átedzhetőség garantálandó, Cr alsó határa 0.15%, felső határa megállapodással módosítható.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabvány eredeti szövegének C.3 táblázata és lábjegyzetei ellenőrizve20MnB4 · EN 10263-4-2017
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10263-4-2017
- Táblázat helye
- 4. táblázat és megjegyzések
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
Táblázatos alapértelmezett adagösszetétel,az opcionális Al hozzáadás nincs kiválasztva
A 3 megjegyzés szerint választható Al hozzáadás:0.020–0.050%,a hidegzömítési tulajdonságok javítására
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Alkalmazási korlátok
A EN10263-4:2017 4. táblázata adagelemzés, tömeghányad %. A fel nem sorolt elemek nem kapnak 0 értéket, a vevő hozzájárulása nélkül az olvasztás célján kívül szándékosan nem adhatók hozzá. A 2 megjegyzés átedzhetőségi követelménynél meghatározott kis eltéréseket enged, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítettük, a konkrét átedzhetőségi megrendelési feltétellel együtt ellenőrizendő. A 3 megjegyzés választható Al0.020–0.050% értéke külön szerepel, nem alapértelmezett kötelező alumíniumtartalom. A mechanikai tulajdonságok és szállítási állapot külön ellenőrizendők, a szabvány hatálya nem tetszőleges alkatrész alakíthatósági garanciája. A 4. táblázat a megjegyzésének szövege a Cr≤.30% minőség megállapodásos Cr alsó határára utal, a fejléc a lábjegyzete azonban Si helyén áll. Az eredeti elhelyezés kérdését megőrizzük, a világos Si táblázati értéket nem módosítjuk, alacsony Si feltételt nem találunk ki. A 4. táblázat b megjegyzésének .15 Cr alsó határa csak 1.5408 (30MoB1) magátedzési követelményére vonatkozik, 30MnB4 és más minőségre nem alkalmazható; Cr felső határának megállapodásos csökkentéséhez konkrét határérték szükséges.
Összetételi feltételek
A EN10263-4:2017 4. táblázata adagelemzés, tömeghányad %. A fel nem sorolt elemek nem kapnak 0 értéket, a vevő hozzájárulása nélkül az olvasztás célján kívül szándékosan nem adhatók hozzá. A 2 megjegyzés átedzhetőségi követelménynél meghatározott kis eltéréseket enged, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítettük, a konkrét átedzhetőségi megrendelési feltétellel együtt ellenőrizendő. A 3 megjegyzés választható Al0.020–0.050% értéke külön szerepel, nem alapértelmezett kötelező alumíniumtartalom. A mechanikai tulajdonságok és szállítási állapot külön ellenőrizendők, a szabvány hatálya nem tetszőleges alkatrész alakíthatósági garanciája. A 4. táblázat a megjegyzésének szövege a Cr≤.30% minőség megállapodásos Cr alsó határára utal, a fejléc a lábjegyzete azonban Si helyén áll. Az eredeti elhelyezés kérdését megőrizzük, a világos Si táblázati értéket nem módosítjuk, alacsony Si feltételt nem találunk ki. A 4. táblázat b megjegyzésének .15 Cr alsó határa csak 1.5408 (30MoB1) magátedzési követelményére vonatkozik, 30MnB4 és más minőségre nem alkalmazható; Cr felső határának megállapodásos csökkentéséhez konkrét határérték szükséges.
A feltételágak eredeti rekordjai
Táblázatos alapértelmezett adagösszetétel,az opcionális Al hozzáadás nincs kiválasztva
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
A 3 megjegyzés szerint választható Al hozzáadás:0.020–0.050%,a hidegzömítési tulajdonságok javítására
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
Az angol eredeti szöveg 3/4 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve20MnB4 · DIN EN 10263-4-2002
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10263-4-2002
- Táblázat helye
- 3. táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Alkalmazási korlátok
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni. A korábbi 3. táblázat d megjegyzése: a Cr≤.30 minőségeknél alsó határban lehet megállapodni, egységes számérték nincs megadva; nem másoljuk át a 2017 30MoB1 magátedzési .15 opcióját.
Összetételi feltételek
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. / A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. / A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. / A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. / A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. / A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. / A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni. / A korábbi 3. táblázat d megjegyzése: a Cr≤.30 minőségeknél alsó határban lehet megállapodni, egységes számérték nincs megadva; nem másoljuk át a 2017 30MoB1 magátedzési .15 opcióját.
Ellenőrzési megjegyzés
A korábbi kiadás 2/3 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve;az új kiadás azonossága nem feltételezhető20MnB4 · EN 10269-2013
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10269-2013
- Táblázat helye
- 1. táblázat nemesítésre szánt acél és a/b/c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 17、19
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Al | ≥ 0.02 (felső határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A EN10269:2013 1. táblázatának nemesíthető acélrésze, a hivatalos BS átvétel angol eredetije PDF17 és PDF19 lábjegyzetek, adagelemzés wt%. Al összes alumíniumként szerepel; a felső határ nélküli ≥.020 csak alsó határként marad meg, felső határt nem találunk ki. A b megjegyzés kénmegállapodása csak a b megjegyzéssel jelölt minőségekre vonatkozik; a 27NiCrMoV15-6 mágneses tulajdonsági c megjegyzés .28 szén-felsőhatára külön választandó. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve; az üres mező nem nulla. A termékelemzési eltérések, mechanikai tulajdonságok, hőkezelés és hidegzömítőanyag-szállítási alkalmasság külön ellenőrizendők, a termékközpontba nem kerül automatikusan.
Összetételi feltételek
A EN10269:2013 1. táblázatának nemesíthető acélrésze, a hivatalos BS átvétel angol eredetije PDF17 és PDF19 lábjegyzetek, adagelemzés wt%. Al összes alumíniumként szerepel; a felső határ nélküli ≥.020 csak alsó határként marad meg, felső határt nem találunk ki. A b megjegyzés kénmegállapodása csak a b megjegyzéssel jelölt minőségekre vonatkozik; a 27NiCrMoV15-6 mágneses tulajdonsági c megjegyzés .28 szén-felsőhatára külön választandó. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve; az üres mező nem nulla. A termékelemzési eltérések, mechanikai tulajdonságok, hőkezelés és hidegzömítőanyag-szállítási alkalmasság külön ellenőrizendők, a termékközpontba nem kerül automatikusan.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol 1 táblázat nemesítésre szánt acéljai és alkalmazható lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve20MnB4 · Q/BQB 517-2023
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Hidegzömítő acél
- Termékforma
- Melegen hengerelt hidegzömítő acél hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- Q/BQB 517—2023
- Táblázat helye
- 6.1.1 / 1. táblázat, 56. sor, a megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 10
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.02 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.02 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Q/BQB 517—2023,a Baosteel hivatalos webhelyének eredeti dokumentuma,1. táblázat,56. sor; adaganalízis szerinti tömeghányad wt%. A táblázat a megjegyzése szerint a Cr≤0.20,Ni≤0.20,Cu≤0.20,Mo≤0.06 maradékelemekre wt% érvényes; ha a sor külön rendelkezik az adott elemről, a sor követelménye irányadó. A fel nem sorolt elemek és külön megállapodást igénylő követelmények nem tekinthetők nullának vagy alapértelmezett garanciának; a termékanalízis megengedett eltérései külön a GB/T 222 szerint értendők. A hengerhuzal melegen hengerelt szállítási állapotú; a Z1 szigorított P/S,felületi vagy zárványossági különleges minőségét a normatív A melléklet és a szerződés rendelési kódja szerint kell megerősíteni; a kémiai táblázatból nem vezethető le rögzített mechanikai tulajdonság.
Összetételi feltételek
Q/BQB 517—2023,a Baosteel hivatalos webhelyének eredeti dokumentuma,1. táblázat,56. sor; adaganalízis szerinti tömeghányad wt%. A táblázat a megjegyzése szerint a Cr≤0.20,Ni≤0.20,Cu≤0.20,Mo≤0.06 maradékelemekre wt% érvényes; ha a sor külön rendelkezik az adott elemről, a sor követelménye irányadó. A fel nem sorolt elemek és külön megállapodást igénylő követelmények nem tekinthetők nullának vagy alapértelmezett garanciának; a termékanalízis megengedett eltérései külön a GB/T 222 szerint értendők. A hengerhuzal melegen hengerelt szállítási állapotú; a Z1 szigorított P/S,felületi vagy zárványossági különleges minőségét a normatív A melléklet és a szerződés rendelési kódja szerint kell megerősíteni; a kémiai táblázatból nem vezethető le rögzített mechanikai tulajdonság.
Ellenőrzési megjegyzés
A Baosteel hivatalos webhelyének eredeti Q/BQB517:2023 dokumentumában az 1 táblázat 104 sora és a 2 táblázat 34 sora soronként ellenőrizve; korábbi kiadással nem keverhető.20MnB4 · Q/ZNGF 01.7—2023
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Hidegzömítő acél
- Alkategória
- Hidegzömítő acél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- 2023 kiadás;közzététel:2023-09-21,hatálybalépés:2023-10-01;felváltja:Q/SG18—2022
- Dokumentum címe
- Acél hengerhuzal hidegzömítéshez és hidegextrudáláshoz
- Táblázat helye
- 1. táblázat
- PDF fizikai oldal
- 6
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Gyártó
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cr | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023,1. táblázat,42. sor (PDF,6. oldal),adaganalízis wt%; a lábjegyzetek,a szállítási gyártástechnológia és a megrendelés az adott kiadás szerint megerősítendők,ebből Creation Group szállítási ígéret nem következik.
Összetételi feltételek
1. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad; a gondolatjel hiányzó határérték,nem nulla. / A 6.1.4 pont szerinti maradék(szennyező)elemek:Cr,Ni,Cu,egyenként≤0.20%; a táblázatban szándékosan hozzáadott Cr esetén az adott sor határa érvényes,nem a maradékelem-felsőhatár. / A hengerhuzal melegen hengerelt állapotban szállítandó; a szokásos minőségi osztály hidegzömítő próbája 1/2,a magasabb és magas minőségi osztályt szerződésben kell rögzíteni.
Ellenőrzési megjegyzés
A 2023 kiadás 1 táblázatának 69 sora és a/b/c lábjegyzete soronként ellenőrizve; a -1/-2/-3 technológiai utótagot a lábjegyzetbetűtől meg kell különböztetni.20MnB4 · Q/XG 243-2019
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Bóracél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- Q/XG 243-2019
- Táblázat helye
- 2. táblázat,8. sor
- PDF fizikai oldal
- 2
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.02 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Tömeghányad wt%; Q/XG 243-2019 adagelemzése; helyi PDF, 2. oldal. A termékelemzés megengedett eltérései a GB/T 222 szerint ellenőrizendők; az adagelemzési tartomány nem tekinthető közvetlen késztermék-garanciatartománynak. A vállalati szabvány személygépkocsikhoz való, járműgyártói jóváhagyást igénylő hidegzömítő acél hengerhuzalra vonatkozik; nem jelenti vállalatunk készletét, vevői jóváhagyását vagy helyettesítési engedélyét.
Összetételi feltételek
Tömeghányad wt%; Q/XG 243-2019 adagelemzése; helyi PDF, 2. oldal. A termékelemzés megengedett eltérései a GB/T 222 szerint ellenőrizendők; az adagelemzési tartomány nem tekinthető közvetlen késztermék-garanciatartománynak. A vállalati szabvány személygépkocsikhoz való, járműgyártói jóváhagyást igénylő hidegzömítő acél hengerhuzalra vonatkozik; nem jelenti vállalatunk készletét, vevői jóváhagyását vagy helyettesítési engedélyét.
Összevont korlátozások
- Elemek összevont korlátozása
- Azonos adag és tétel adataival megerősítendő elemek
Ellenőrzési megjegyzés
Q/XG 243-2019,2. táblázat,PDF,2. oldal,az eredeti sorok és összevont cellák szemrevételezéssel ellenőrizve20MnB4 · BEXG 021-2020
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Hidegzömítő acél
- Alkategória
- Hidegzömítő acél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- BEXG 021-2020,a borító szerint tizenhatodik módosítás,közzététel és hatálybalépés:2020-12-29; csak a helyben elérhető legújabb eredeti szöveg
- Dokumentum címe
- Hidegzömítő acél hengerhuzal szállítási műszaki feltételei gépjármű-alkatrészekhez
- Táblázat helye
- 1. táblázat
- PDF fizikai oldal
- 5
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Gyártó
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Baosteel BEXG 021-2020,1. táblázat,28. sor,PDF,5. oldal; adagösszetétel wt%,melegen hengerelt hengerhuzal; 2020 a helyben elérhető eredeti kiadás, nem állítjuk, hogy a vállalat jelenlegi legújabb kiadása. A különleges feltételek és a tényleges szállítás külön megerősítendők.
Összetételi feltételek
Az 1 táblázat és folytatása adagösszetételt ad meg,wt% tömeghányad-egységben; a termék gépjármű-alkatrészekhez való melegen hengerelt hengerhuzal. / Eltérő előírás hiányában a Cr≤0.20%,Ni≤0.20%,Cu≤0.20%,Mo≤0.06% maradékelem-követelmények; a táblázat és a kiegészítő megjegyzések külön előírásai elsőbbséget élveznek. / A gondolatjel nem nulla; a táblázatban nem szereplő összetétel nem pótolható a minőségjelből vagy a hivatkozott szabványból következtetve.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1 táblázat eredeti ábrái a 3–10 fizikai oldaltól oldalanként ellenőrizve; az oldalon átnyúló végszámjegyek és az egyéb oszlop különválasztva; a két vitatott sor kizárva.A forrás lábjegyzete
B:0.0008-0.0050,Cu≤0.2520MnB4 · Ovako termékkatalógus CO-117 ENG 24:07 (2024)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Bóracél
- Alkategória
- Bóracél
- Termékforma
- Rúd, cső, gyűrű és előgyártmány
- Összetételi adat jellege
- Gyártói tipikus/névleges érték, nem garantált tartomány
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Dokumentum címe
- „Ovako Product Catalog” – Ovako termékkatalógus
- PDF fizikai oldal
- 46
- Egység
- Azonos gyártó dokumentuma alapján tömeghányadként (%) értelmezett; e táblázat nem tüntet fel egységet
- Analízis típusa
- Tipikus összetételi analízis
- Gyártó
- Ovako
Karbonegyenérték-tájékoztató
A gyártói tipikus egyedi érték csak összetételi tájékoztató, tartománybecsléshez nem használható, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | Tipikus/névleges érték 0.2 (nem garantált tartomány) |
| Si | Tipikus/névleges érték 0.2 (nem garantált tartomány) |
| Mn | Tipikus/névleges érték 1.3 (nem garantált tartomány) |
Alkalmazási korlátok
Ovako 2024 termékkatalógus PDF, 46. oldal; a gyártó Typical analysis jellemző értékei, csak összetételi referencia. Az eredeti fejléc nem jelzi egyértelműen a mértékegységet, a gyártó tömeghányad %-os adatai szerint értelmezve; nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény; sem határértékes fordított keresésben, sem szénegyenérték-számításban nem vesz részt. Üres mező és csak elemnévként szereplő Other esetén nem írunk be 0 értéket. Gyártói kódok: SB23M12B, BM 212.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Egységek magyarázata
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti táblázatfejléc nem ad kifejezett egységet; a gyártó hivatalos kémiai dokumentuma alapján tömeghányad%-ként értelmezett, a táblázatban wt% nincs közvetlenül feltüntetve.
- Lábjegyzet
- Tipikus analízis
- Az eredeti feltételek leírása
- Minden szám gyártói tipikus egyedi érték, nem alsó/felső határ vagy az adag mért értéke; nem használható határértékes fordított kereséshez vagy szabványos tartományra számított karbonegyenértékhez.
- Lábjegyzet
- Minőségjel képzése
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti minőségjel utáni * nem hivatalos EN szabványos minőséget jelöl, csak az EN10027 elnevezési szabályt követi; ettől a hivatkozott szabvány eredeti szövegének és kiadásának ellenőrzése nem válik teljessé.