33B2 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 33B2 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 33B2?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
33B2 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.
Vysvětlení ověření
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →33B2 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.3 původního textu normy a poznámky pod čarou33B2 · ISO 4954-1-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954-1-2024
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3 a poznámky a–f
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly wt%; tavbová analýza tabulek C.2/C.3, výrobkové úchylky viz samostatná tabulka 2. Poznámka a dovoluje přídavek Al≤0.050% ke zlepšení pěchování za studena, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka c dovoluje při poptávce a objednání dohodnout nižší Si či konkrétní rozsah Si; konkrétní dohoda nebyla poskytnuta a svévolně se nedoplňuje. Malé úchylky při předepsané prokalitelnosti podle tabulek B.6/B.7 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly touto úpravou doplněny; vhodnost pro pěchování za studena závisí na rozměrech, stavu a technických podmínkách. Poznámka e: Bor musí být v tuhém roztoku, neúčinný bor zhoršuje houževnatost a má se mu zabránit; celkový rozsah boru sám neprokazuje účinný bor. Poznámka f: Při předepsaném maximu Cr 0.30 lze samostatně dohodnout vyšší minimum; bez konkrétní dohody se nedoplňuje. Pro některá použití má 30MnB4 navíc dolní mez 0.15, která se nepoužije na jiné značky této úpravy.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly wt%; tavbová analýza tabulek C.2/C.3, výrobkové úchylky viz samostatná tabulka 2. Poznámka a dovoluje přídavek Al≤0.050% ke zlepšení pěchování za studena, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka c dovoluje při poptávce a objednání dohodnout nižší Si či konkrétní rozsah Si; konkrétní dohoda nebyla poskytnuta a svévolně se nedoplňuje. Malé úchylky při předepsané prokalitelnosti podle tabulek B.6/B.7 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly touto úpravou doplněny; vhodnost pro pěchování za studena závisí na rozměrech, stavu a technických podmínkách. Poznámka e: Bor musí být v tuhém roztoku, neúčinný bor zhoršuje houževnatost a má se mu zabránit; celkový rozsah boru sám neprokazuje účinný bor. Poznámka f: Při předepsaném maximu Cr 0.30 lze samostatně dohodnout vyšší minimum; bez konkrétní dohody se nedoplňuje. Pro některá použití má 30MnB4 navíc dolní mez 0.15, která se nepoužije na jiné značky této úpravy.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka C.2/C.3 anglického originálu 2024 a poznámky pod čarou byly ověřeny33B2 · EN 10263-4-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a poznámky
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.
Podmínky složení
EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou33B2 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
Původní web označoval DIN EN 10263-4-2018, ale složení záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Nyní je podle původních důkazů uvedeno vydání 2002. Původní oficiální německý text 2018 stále chybí, vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za původní text DIN. DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Stará tabulka 2/3 neobsahuje volitelnou poznámku o přídavku Al z vydání 2017, novější podmínky se nepoužijí. Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%, bez konkrétní dohody se výchozí hodnoty nemění. Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vlastnosti / prokalitelnost, bez údajů se rozsah nedoplňuje. Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje záměrné přídavky bez souhlasu odběratele kromě dokončení tavby, zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však zhoršit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky kromě P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno. Mechanické vlastnosti, dodávka a prokalitelnost se ověřují samostatně, vhodnost tváření konkrétní součásti se potvrzuje zvlášť. Stará tabulka 3, poznámka d dovoluje dohodnout dolní mez pro značky s Cr≤.30, ale bez jednotné hodnoty. Možnost prokalení jádra 30MoB1 s .15 z vydání 2017 se nekopíruje.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně. / Starší tabulka 3, poznámka d: pro značky s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné hodnoty; nepřebírá se volba kalení jádra .15 pro 30MoB1 z vydání 2017.
Vysvětlení ověření
Původní web uváděl DIN EN 10263-4-2018; složení tohoto záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Podle původních důkazů je nyní označeno jako vydání 2002; oficiální německý originál vydání 2018 stále chybí a vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za originál DIN.33B2 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť. Starší tabulka 3, poznámka d: U značek s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné číselné hodnoty. Nepřebírá se možnost .15 pro prokalení jádra 30MoB1 z vydání 2017.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně. / Starší tabulka 3, poznámka d: pro značky s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné hodnoty; nepřebírá se volba kalení jádra .15 pro 30MoB1 z vydání 2017.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.33B2 · EN 10263-4-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť. Starší tabulka 3, poznámka d: U značek s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné číselné hodnoty. Nepřebírá se možnost .15 pro prokalení jádra 30MoB1 z vydání 2017.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně. / Starší tabulka 3, poznámka d: pro značky s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné hodnoty; nepřebírá se volba kalení jádra .15 pro 30MoB1 z vydání 2017.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.33B2 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 9
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 79, strana 9 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.
Vysvětlení ověření
Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.Poznámky pod čarou zdroje
Cu≤0.25; B: 0.0008-0.0050; poznámka: Podle zdroje toto složení splňuje EN10263-4.33B2 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.25 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 89, strana 10 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy. / Odděleno od 33B2 v řádku 79; tento řádek výslovně uvádí pouze Cr 0.25–0.35 a uvedené složení. Rozsah B se nedoplňuje z odkazu na EN.
Vysvětlení ověření
Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.Poznámky pod čarou zdroje
Podle zdroje složení splňuje normu EN10263-4 kromě Cr(0.25-0.35).33B2 · EN 10263
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Stav ověření
- Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| C | 0.3 ~ 0.35 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.
Zobrazit související produkt →