← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X2CRNIMON17-13-3 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 15. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X2CRNIMON17-13-3 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X2CRNIMON17-13-3?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10263-5-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2001
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN17-13-3 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni10.5 ~ 13
Mo2.5 ~ 3
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →

X2CrNiMoN17-13-3 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni10.5 ~ 13
Mo2.5 ~ 3
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka D.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Bez souhlasu kupujícího se neuvedené prvky záměrně nepřidávají, kromě dokončení tavby.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka D.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10263-5-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a–e

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 anglického originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10269-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–c

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené poznámkou b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování zůstávají odděleny. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot a automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek nebo dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.

Vysvětlení ověření

Kontrola tabulky 1 anglického originálu a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN17-13-3 · NF EN 10269-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
NF EN 10269-1999
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka 1/2
Fyzická strana PDF
23

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Meze použitelnosti

Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.

Podmínky složení

Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola hodnot a poznámek tabulky 1 originálu NF

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10269-2006

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
NF EN 10269-1999
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka 1/2
Fyzická strana PDF
23

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Meze použitelnosti

Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999; původní záznam označoval EN 10269-2006, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.

Podmínky složení

Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr16.5 ~ 18.5
Ni11 ~ 14
N0.12 ~ 0.22
Mo2.5 ~ 3

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999. Původní záznam uvádí EN 10269-2006; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.

X2CrNiMoN17-13-3 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN17-13-3 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、11、12

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné Cu

X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、11、12

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné Cu

X2CrNiMoN17-13-3 · NF EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、11、12

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Meze použitelnosti

NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0

Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 15.0
Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X2CrNiMoN17-13-3 · NF EN 10269:1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
NF EN 10269:1999
Umístění v tabulce
EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
Fyzická strana PDF
2、23

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr16.5 ~ 18.5
Mo2.5 ~ 3.0
Ni11.0 ~ 14.0
N0.12 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou 2, pouze doporučuje S v rozsahu 0.015–0.030% pro zlepšení obrobitelnosti. Doporučení není povinnou dolní mezí S, výchozí zůstává S≤0.030%.

Podmínky složení

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou 2, pouze doporučuje S v rozsahu 0.015–0.030% pro zlepšení obrobitelnosti. Doporučení není povinnou dolní mezí S, výchozí zůstává S≤0.030%.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků

    X2CrNiMoN17-13-3 · DIN EN 10263-5-2018

    Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

    Forma materiálu
    Záznam referenčních údajů
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Původní text normy byl ověřen
    Vydání normy
    DIN EN 10263-5:2018-02
    Umístění v tabulce
    Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–e; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
    Fyzická strana PDF
    1、10、11
    Jednotka
    Hmotnostní podíl (wt%)
    Typ analýzy
    Tavbová analýza

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

    Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Cr16.5 ~ 18.5
    Mo2.5 ~ 3.0
    Ni11.0 ~ 14.0
    N0.12 ~ 0.22
    Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.

    Podmínky složení

    DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.

    Původní záznam podmíněné větve

    Výchozí složení podle tabulky 3

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Cr16.5 ~ 18.5
    Mo2.5 ~ 3.0
    Ni11.0 ~ 14.0
    N0.12 ~ 0.22
    Cu≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)

    Vysvětlení ověření

    Ověření řádku 11 tabulky 3 a poznámek a–e oficiálního německého vydání DIN EN 10263-5:2018-02; přebírá EN 10263-5:2017.

    X2CrNiMoN17-13-3 · EN 10263

    Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

    Kategorie materiálu
    Korozivzdorná ocel
    Podkategorie
    Korozivzdorná ocel
    Forma materiálu
    Tažený drát
    Stav ověření
    Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
    Cr16.5 ~ 18.5
    Cu≤ 1 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
    Mo2.5 ~ 3
    N0.12 ~ 0.22
    Ni11 ~ 14
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.

    Zobrazit související produkt →
    WhatsApp Technický dotaz →
    Použití obrázků a obsahu · Creation Group