56SI7 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 7. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 56SI7 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 56SI7?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
56Si7 · DIN EN 10089-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10089-2003
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a/b, 7.1; pouze prvních 17 stran originálu
- Fyzická strana PDF
- 1、7、9、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Podmínky složení
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Požadavek
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 19 řádků tabulky 3 a poznámek z oficiálního původního textuProkalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21
- Poznámka pod čarou a tabulky 7 / tabulky 8 odkazuje na obrázek 1; pásma rozptylu +H a +HH zůstávají oddělená a jejich dolní meze nelze zaměňovat.
- Platí pouze při skutečném objednání s příslušným symbolem prokalitelnosti +H nebo +HH; konkrétní dodací stav a rozsah rozměrů je stále nutné potvrdit podle objednávky a tabulky 1 normy.
- Při objednání podle požadavku na tvrdost jádra podle 7.1.3 jsou údaje Jominyho zkoušky v tabulce 7 / tabulce 8 pouze orientační; nejsou zárukou téže objednané přejímací vlastnosti.
- HRC je tvrdost tělesa pro Jominyho zkoušku v určené vzdálenosti, nikoli tvrdost celého hotového výrobku; neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka v původní tabulce znamená, že dolní mez pro danou vzdálenost není stanovena; zůstává prázdná, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Uvedená teplota kalení je podmínkou normové Jominyho zkoušky, nesmí být použita jako parametr ani doporučení výrobního tepelného zpracování.
- Zkouška podle EN ISO642 citované v tabulce 10 (zdrojová norma uvádí ISO642:1999). Zkušební jednotky jsou rozděleny podle taveb, z každé jednotky 1 vzorek a z každého vzorku 1 zkouška; odběr při sporu samostatně podle tabulky 10.
- Tento záznam je DIN EN10089:2003-04, přebírající EN10089:2002. Údaje o prokalitelnosti byly výslovně čteny z původní tabulky BS EN10089:2002; netvrdí se, že chybějící strany původního souboru DIN byly ověřeny nebo doplněny.
+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 55 | 62 |
| 5 | 49 | 60 |
| 7 | 43 | 57 |
| 9 | 37 | 54 |
| 11 | 34 | 50 |
| 13 | 32 | 46 |
| 15 | 31 | 42 |
| 20 | 28 | 39 |
| 25 | 27 | 37 |
| 30 | 26 | 36 |
| 35 | 26 | 35 |
| 40 | 25 | 34 |
| 45 | 25 | 34 |
| 50 | 24 | 33 |
+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 57 | 62 |
| 5 | 53 | 60 |
| 7 | 48 | 57 |
| 9 | 43 | 54 |
| 11 | 39 | 50 |
| 13 | 37 | 46 |
| 15 | 35 | 42 |
| 20 | 32 | 39 |
| 25 | 30 | 37 |
| 30 | 29 | 36 |
| 35 | 29 | 35 |
| 40 | 28 | 34 |
| 45 | 28 | 34 |
| 50 | 27 | 33 |
56Si7 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 15 řádků oficiálního originálu a poznámek pod čarou56Si7 · EN 10089-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- BS EN 10089:2002 (EN 10089:2002)
- Umístění v tabulce
- 7.1 / tabulka 3, poznámky a/b
- Fyzická strana PDF
- 3、9、13、14
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.
Podmínky složení
Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Požadavek
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Vysvětlení ověření
Všechny 19 značky tabulky 3 originálu EN10089:2002 a poznámky pod čarou byly ověřeny; v původním záznamu chybělo propojené omezení Cu+10Sn.Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21
- Poznámka pod čarou a tabulky 7 / tabulky 8 odkazuje na obrázek 1; pásma rozptylu +H a +HH zůstávají oddělená a jejich dolní meze nelze zaměňovat.
- Platí pouze při skutečném objednání s příslušným symbolem prokalitelnosti +H nebo +HH; konkrétní dodací stav a rozsah rozměrů je stále nutné potvrdit podle objednávky a tabulky 1 normy.
- Při objednání podle požadavku na tvrdost jádra podle 7.1.3 jsou údaje Jominyho zkoušky v tabulce 7 / tabulce 8 pouze orientační; nejsou zárukou téže objednané přejímací vlastnosti.
- HRC je tvrdost tělesa pro Jominyho zkoušku v určené vzdálenosti, nikoli tvrdost celého hotového výrobku; neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka v původní tabulce znamená, že dolní mez pro danou vzdálenost není stanovena; zůstává prázdná, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Uvedená teplota kalení je podmínkou normové Jominyho zkoušky, nesmí být použita jako parametr ani doporučení výrobního tepelného zpracování.
- Zkouška podle EN ISO642 citované v tabulce 10 (zdrojová norma uvádí ISO642:1999). Zkušební jednotky jsou rozděleny podle taveb, z každé jednotky 1 vzorek a z každého vzorku 1 zkouška; odběr při sporu samostatně podle tabulky 10.
+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 57 | 65 |
| 3 | 55 | 62 |
| 5 | 49 | 60 |
| 7 | 43 | 57 |
| 9 | 37 | 54 |
| 11 | 34 | 50 |
| 13 | 32 | 46 |
| 15 | 31 | 42 |
| 20 | 28 | 39 |
| 25 | 27 | 37 |
| 30 | 26 | 36 |
| 35 | 26 | 35 |
| 40 | 25 | 34 |
| 45 | 25 | 34 |
| 50 | 24 | 33 |
+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)
Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 60 | 65 |
| 3 | 57 | 62 |
| 5 | 53 | 60 |
| 7 | 48 | 57 |
| 9 | 43 | 54 |
| 11 | 39 | 50 |
| 13 | 37 | 46 |
| 15 | 35 | 42 |
| 20 | 32 | 39 |
| 25 | 30 | 37 |
| 30 | 29 | 36 |
| 35 | 29 | 35 |
| 40 | 28 | 34 |
| 45 | 28 | 34 |
| 50 | 27 | 33 |
56Si7 · EN 10132-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Pouze úzký pás
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002), nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002), nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Vysvětlení ověření
Originál cílové normy EN10132:2021 nebyl ověřen. Aktuálně se používá pouze orientační starší vydání DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002) se stejnou značkou; neprokazuje požadavky, rozsah použitelnosti ani vyhovující dodávku podle vydání 2021.56Si7 · EN 10132-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002); původní záznam označoval EN 10132-4-2002, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002). Původní záznam uvádí EN 10132-4-2002; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.56Si7 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Pouze úzký pás
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.52 ~ 0.6 |
| Si | 1.6 ~ 2.0 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 15 řádků oficiálního originálu a poznámek pod čarou56Si7 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 42
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.56 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 1.8 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 42 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 9084.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.