← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

18CRNIMO7-6 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 18CRNIMO7-6 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 18CRNIMO7-6?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

18CrNiMo7-6 · ISO 683-17-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ložisková ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Složení pro tavbovou analýzu podle normy
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-17-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a–k
Fyzická strana PDF
14、16
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 683-17-2014, původní tabulka 3 a poznámky pod čarou byly ověřeny; tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu, hmotnostní podíly wt%. Nestanovené prvky se nepovažují za 0; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah.

Podmínky složení

Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Poznámka f: dezoxidace / řízení vměstků pomocí Ca nebo slitin vápníku vyžaduje výslovné schválení kupujícího. Poznámka h: maximum Ti vyžaduje dohodu při poptávce a objednání a neuvedená hodnota se nevymýšlí. / Poznámka g: výrobce může zvolit tavbovou nebo výrobkovou analýzu kyslíku; požadavky na výrobkový kyslík jsou zachovány samostatně a nevydávají se za tavbovou analýzu. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.

Podmíněné požadavky

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tato skupina byla porovnána s německými původními obrazy DIN2015 a anglickými původními obrazy ISO2014. Samostatné zdroje jednotlivých vydání zůstávají zachovány; opravena starší označení / hodnoty a rozsah použitelnosti poznámek.

18CrNiMo7-6 · DIN EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6767–0.9033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2900–0.4100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 20, 22, 23 souboru PDF

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 860 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54048
34048
53948
73848
93747
113647
133546
153446
203244
253143
303042
352941
402941

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 860 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54348
34348
54248
74148
94047
114047
133946
153846
203644
253543
303442
353341
403341

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 860 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54045
34045
53945
73845
93744
113643
133542
153442
203240
253139
303038
352937
402937

18CrNiMo7-6 · DIN EN ISO 683-17-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ložisková ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Složení pro tavbovou analýzu podle normy
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN ISO 683-17:2015-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–k
Fyzická strana PDF
18、19
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 3 originálu DIN EN ISO 683-17:2015-02 a poznámky pod čarou byly ověřeny. Tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky se nepovažují za 0. Odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu.

Podmínky složení

Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Poznámka f: dezoxidace / řízení vměstků pomocí Ca nebo slitin vápníku vyžaduje výslovné schválení kupujícího. Poznámka h: maximum Ti vyžaduje dohodu při poptávce a objednání a neuvedená hodnota se nevymýšlí. / Poznámka g: výrobce může zvolit tavbovou nebo výrobkovou analýzu kyslíku; požadavky na výrobkový kyslík jsou zachovány samostatně a nevydávají se za tavbovou analýzu. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.

Podmíněné požadavky

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tato skupina byla porovnána s německými původními obrazy DIN2015 a anglickými původními obrazy ISO2014. Samostatné zdroje jednotlivých vydání zůstávají zachovány; opravena starší označení / hodnoty a rozsah použitelnosti poznámek.

18CrNiMo7-6 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.3
Fyzická strana PDF
45
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.21
Si0.15 ~ 0.4
Mn0.5 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr1.5 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.35
Ni1.4 ~ 1.7
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group