← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

102CR6 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 102CR6 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 102CR6?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

102Cr6 · ISO 4957-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4957-2018
Umístění v tabulce
Table4 a poznámka a–g
Fyzická strana PDF
15、16

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:1.2617–1.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):1.0350–1.2167 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.0425–1.2275 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.25 ~ 0.45
Cr1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 4, tavbové složení legovaných nástrojových ocelí pro práci za studena wt%; výchozí P/S každý ≤.030%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 5 se nesmějí použít na výchozí tavbový rozsah. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; pomlčky nejsou nula. Nástrojová ocel pro práci za studena neprokazuje použití na drát pro pěchování za studena, samotné označení práce za studena neznamená automatické zařazení do produktového katalogu.

Podmínky složení

Tabulka 4, tavbové složení legovaných nástrojových ocelí pro práci za studena wt%; výchozí P/S každý ≤.030%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 5 se nesmějí použít na výchozí tavbový rozsah. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; pomlčky nejsou nula. Nástrojová ocel pro práci za studena neprokazuje použití na drát pro pěchování za studena, samotné označení práce za studena neznamená automatické zařazení do produktového katalogu.

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření tabulky 4 anglického původního textu a poznámek pod čarou

102Cr6 · DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Pouze úzký pás
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10132-4-2000(+AC:2002)
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a, omezení typu analýzy v tabulce 2
Fyzická strana PDF
1、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:1.2533–1.5333 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):1.0325–1.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.0375–1.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.2 ~ 0.4
Cr1.35 ~ 1.6
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN, oficiální německé převzetí z 2003-04, EN10132-4:2000+AC:2002, PDF6, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úzký pás válcovaný za studena určený k tepelnému zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; není automatickým podkladem pro dodávku válcovaného drátu pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou uvedeny samostatně a nesměšují se s výchozím tavbovým rozsahem tabulky 1. Úchylky ± nesmějí u stejné tavby současně překročit rozsah na obou stranách. Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém hladicím válcování tabulky 3; tato kontrola ověřuje pouze úplné chemické složení tabulky 1, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Oficiální německé vydání DIN 2003-04 přebírá EN10132-4:2000+AC:2002; na PDF6 tabulka 1 tavbové analýzy v hmotnostních podílech wt%. / Úzký ocelový pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, pružinové oceli a jiná zvláštní použití; automaticky není podkladem dodání válcovaného drátu pro pěchování za studena. / Úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 jsou odděleny od výchozích tavbových rozsahů tabulky 1; úchylky ± v téže tavbě nesmějí překračovat současně obě strany. / Neuvedené prvky se bez souhlasu objednatele nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / AC:2002 opravuje vlastnosti po žíhání / lehkém převálcování z tabulky 3; zde bylo ověřeno pouze složení celé tabulky 1, mechanické vlastnosti ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 15 řádků oficiálního originálu a poznámek pod čarou

102Cr6 · BS EN ISO 4957:2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; vlastnosti a stav se posuzují podle uvedeného zdroje a podmínek tohoto záznamu. Neznamená to ověření skutečné dodávky ani naměřených výsledků konkrétní tavby či dávky.

Kategorie materiálu
Nástrojová ocel
Forma materiálu
Podklady normy pro nástrojové oceli; konkrétní forma materiálu se potvrzuje podle objednávky.
Vydání normy
BS EN ISO 4957:2018
Umístění v tabulce
Table4 a poznámka a–g
Zdrojový soubor
BS EN ISO 4957-2018-工具钢.docx
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.25 ~ 0.45
Cr1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Pomlčka znamená, že norma hodnotu samostatně nestanoví, nikoli nulu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Dovolené úchylky výrobkové analýzy nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Kategorie nástrojové oceli a tvrdost závisejí na použití, tepelném zpracování a zkušebních podmínkách, nikoli záruka vhodnosti pro pěchování za studena či vlastností libovolného stavu. Tabulka 4, tavbové složení legovaných nástrojových ocelí pro práci za studena wt%; výchozí P/S každý ≤.030%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 5 se nesmějí použít na výchozí tavbový rozsah. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; pomlčky nejsou nula. Po žíhání a tažení za studena (+A+C) může být tvrdost o 20 HBW vyšší než po žíhání (+A); tvrdosti různých stavů se nesmějí přímo směšovat.

Chemické složení a objednací podmínky

Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Pomlčka znamená, že norma hodnotu samostatně nestanoví, nikoli nulu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Dovolené úchylky výrobkové analýzy nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Kategorie nástrojové oceli a tvrdost závisejí na použití, tepelném zpracování a zkušebních podmínkách, nikoli záruka vhodnosti pro pěchování za studena či vlastností libovolného stavu. Tabulka 4, tavbové složení legovaných nástrojových ocelí pro práci za studena wt%; výchozí P/S každý ≤.030%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 5 se nesmějí použít na výchozí tavbový rozsah. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; pomlčky nejsou nula. Po žíhání a tažení za studena (+A+C) může být tvrdost o 20 HBW vyšší než po žíhání (+A); tvrdosti různých stavů se nesmějí přímo směšovat.

Mechanické vlastnosti a dodací stav

PoložkaNormové požadavky a podmínky použitelnosti
Tvrdost v žíhaném stavu HBW / maximum223
Zkouška kalitelnostiAustenitizace 840±10 °C; kalení v oleji; popouštění 180±10 °C; tvrdost ≥60 HRC

Podklad mechanických vlastností: BS EN ISO 4957:2018 · Table4 a poznámky a–g · vložené normové tabulky v dokumentu Word poskytnutém uživatelem

Vysvětlení ověření

Ověřeno podle hlavního textu normy a poznámek pod tabulkou poskytnutých uživatelem; použitelnost pro konkrétní objednávku se potvrzuje samostatně.

Související katalogové údaje a odkazy na normy

Zobrazit referenční informace z norem →

Referenční odkaz nepotvrzuje možnost dodávky ani zaměnitelnost. Konkrétní požadavky vyžadují technické potvrzení.

Přiřazení podkladů neznamená skutečné dodání ani přímou zaměnitelnost; konkrétní podmínky je nutné potvrdit.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group