41CRNIMO2 — Anyagadatok
Összesen 4 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
41CRNIMO2 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
41CRNIMO2 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
41CrNiMo2 · ISO 4954
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Hidegzömítő huzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Szabványátirat referenciarekordja
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.2 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
A kémiai összetétel forrása és alkalmazási köre
Az alábbi összetétel a felsorolt szabványkiadás referenciája,nem az adag mért értéke;a rendelésre alkalmazandó szabvány,kiindulóanyag- és késztermék-követelmények külön megerősítendők.
Forrás: ISO 4954:2018 · C.2 táblázat · 41CrNiMo2 · p.41
| Elem | Tömeghányad / % |
|---|---|
| C | 0.37–0.44 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 0.7–1 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.025 |
| Cr | 0.4–0.6 |
| Ni | 0.4–0.7 |
| Mo | 0.15–0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
Eltérő jelölés hiányában az egyedi értékek maximumok;a fel nem sorolt elemek és üres cellák nem tekinthetők nullának.Az alternatív határok,opcionális hozzáadások és analíziseltérések a megfelelő táblázati megjegyzéseket és rendelési megállapodást igénylik.E referenciatáblázat nem helyettesíti a teljes szabványt.
Alkalmazási korlátok
ISO 4954:2018; adagelemzés, tömeghányad %; a tartomány nélkül megadott érték felső határ; a teljes táblázati megjegyzéseket lásd az eredeti oldalon. A weboldal nem tünteti fel a kiadást; e tétel forráskiadása szerint jelenítjük meg, a szerződéses alkalmazhatóságot nem bizonyítja
Ellenőrzési megjegyzés
Szabványforrás:ISO 4954:2018 · C.2. táblázatKapcsolódó termék megtekintése →41CrNiMo2 · ISO 4954-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.2 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az ISO 4954:2018 C.2 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. C esetén 0.04% szélességű tartományban lehet megállapodni; ez nem írhatja felül alapértelmezésként a táblázati tartományt.
Összetételi feltételek
Az ISO 4954:2018 C.2 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. / A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. / Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. / Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. / C esetén 0.04% szélességű tartományban lehet megállapodni; ez nem írhatja felül alapértelmezésként a táblázati tartományt.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabvány eredeti szövegének C.2 táblázata és lábjegyzetei ellenőrizve41CrNiMo2 · EN ISO 683-2-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN ISO 683-2-2018
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.41CrNiMo2 · ISO 683-2-2016
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 683-2-2016
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.