34CRMO4 — Anyagadatok
Összesen 23 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
34CRMO4 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
34CRMO4 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
34CrMo4 · DIN 17200-1987
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN 17200-1987-03
- Táblázat helye
- 2. táblázat és 1–5 lábjegyzetek; 7.3.1–7.3.2
- PDF fizikai oldal
- 1、2、15、16、17
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7220;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Összetételi feltételek
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7220;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1987-03 dokumentum 2 táblázata és lábjegyzetei teljes egészében átírva; a tulajdonságok külön ellenőrzendők34CrMo4 · ISO 4954
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Hidegzömítő huzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A forráskiadás azonosítva,az összetétel ellenőrzése még nem teljes
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.2 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
A kémiai összetétel forrása és alkalmazási köre
Az alábbi összetétel a felsorolt szabványkiadás referenciája,nem az adag mért értéke;a rendelésre alkalmazandó szabvány,kiindulóanyag- és késztermék-követelmények külön megerősítendők.
Forrás: ISO 4954:2018 · C.2 táblázat · 34CrMo4 · p.41
| Elem | Tömeghányad / % |
|---|---|
| C | 0.3–0.37 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 0.6–0.9 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.025 |
| Cr | 0.9–1.2 |
| Mo | 0.15–0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
Eltérő jelölés hiányában az egyedi értékek maximumok;a fel nem sorolt elemek és üres cellák nem tekinthetők nullának.Az alternatív határok,opcionális hozzáadások és analíziseltérések a megfelelő táblázati megjegyzéseket és rendelési megállapodást igénylik.E referenciatáblázat nem helyettesíti a teljes szabványt.
Alkalmazási korlátok
Összetételi alap:ISO 4954:2018;a termék nem ad kiadást,a szerződésre alkalmazandó kiadás megerősítendő.
Összetételi feltételek
Az ISO 4954:2018 C.2 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. / A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. / Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. / Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. / C esetén 0.04% szélességű tartományban lehet megállapodni; ez nem írhatja felül alapértelmezésként a táblázati tartományt.
Ellenőrzési megjegyzés
Összetételi alap:ISO 4954:2018;a termék nem ad kiadást,a szerződésre alkalmazandó kiadás megerősítendő.Kapcsolódó termék megtekintése →34CrMo4 · ISO 4954-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 4954:2018
- Táblázat helye
- C.2 táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az ISO 4954:2018 C.2 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. C esetén 0.04% szélességű tartományban lehet megállapodni; ez nem írhatja felül alapértelmezésként a táblázati tartományt.
Összetételi feltételek
Az ISO 4954:2018 C.2 táblázata adaganalízis; az egyedi érték felső határ, a gondolatjel nem nulla. / A termékanalízis eltérései a szabvány 2/3 táblázata szerint külön szerepelnek, nem tágítják közvetlenül az adagösszetétel tartományát. / Választható Al0.020–0.050% a hidegzömítési tulajdonságok javítására, nem általános kötelező alsó határ. / Alacsony Si tartalom rendelési megállapodással, a figyelembe veendő átedzhetőséggel; átedzhetőségi követelmény esetén a szabvány korlátozott eltérést enged, P/S kivételével, C legfeljebb 0.01%, a többi a 2 táblázatban. / C esetén 0.04% szélességű tartományban lehet megállapodni; ez nem írhatja felül alapértelmezésként a táblázati tartományt.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabvány eredeti szövegének C.2 táblázata és lábjegyzetei ellenőrizve34CrMo4 · ISO 4954-1-2024
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 4954-1-2024
- Táblázat helye
- C.2 táblázat és a–d megjegyzések
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
A C.2/C.3 táblázat alapértelmezett adagösszetétele
A hidegzömítési tulajdonságokat javító Al hozzáadás alkalmazva,Al≤0.050%
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
Tömeghányad wt%; a C.2/C.3. táblázat adagelemzése, a termékeltéréseket külön lásd a 2. táblázatban. A a megjegyzés szerint a hidegzömíthetőség javítására Al≤0.050% hozzáadható, nem alapértelmezett kötelező hozzáadás. A c megjegyzés szerint ajánlatkéréskor és megrendeléskor alacsonyabb Si vagy meghatározott Si tartomány állapítható meg; konkrét megállapodás még nincs megadva, értéket nem találunk ki. Átedzhetőségi követelménynél a B.6/B.7. táblázat megengedett kis eltéréseit a 2. táblázat és a feltételek alapján külön kell ellenőrizni, az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítik. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve); a nem előírt adat nem nulla. E körben mechanikai / átedzhetőségi adatokat nem pótoltunk; a hidegzömítési alkalmasság méret, állapot és műszaki feltételek alapján vizsgálandó.
Összetételi feltételek
Tömeghányad wt%; a C.2/C.3. táblázat adagelemzése, a termékeltéréseket külön lásd a 2. táblázatban. A a megjegyzés szerint a hidegzömíthetőség javítására Al≤0.050% hozzáadható, nem alapértelmezett kötelező hozzáadás. A c megjegyzés szerint ajánlatkéréskor és megrendeléskor alacsonyabb Si vagy meghatározott Si tartomány állapítható meg; konkrét megállapodás még nincs megadva, értéket nem találunk ki. Átedzhetőségi követelménynél a B.6/B.7. táblázat megengedett kis eltéréseit a 2. táblázat és a feltételek alapján külön kell ellenőrizni, az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítik. A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá (az acélgyártáshoz szükséges esetet kivéve); a nem előírt adat nem nulla. E körben mechanikai / átedzhetőségi adatokat nem pótoltunk; a hidegzömítési alkalmasság méret, állapot és műszaki feltételek alapján vizsgálandó.
A feltételágak eredeti rekordjai
A C.2/C.3 táblázat alapértelmezett adagösszetétele
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
A hidegzömítési tulajdonságokat javító Al hozzáadás alkalmazva,Al≤0.050%
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Al | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
A 2024 eredeti angol szöveg C.2/C.3 táblázata és lábjegyzetei ellenőrizve34CrMo4 · EN 10263-4-2017
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10263-4-2017
- Táblázat helye
- 3. táblázat és megjegyzések
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
Táblázatos alapértelmezett adagösszetétel,az opcionális Al hozzáadás nincs kiválasztva
A 3 megjegyzés szerint választható Al hozzáadás:0.020–0.050%,a hidegzömítési tulajdonságok javítására
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
A EN10263-4:2017 3. táblázata adagelemzés, tömeghányad %. A fel nem sorolt elemek nem kapnak 0 értéket, a vevő hozzájárulása nélkül az olvasztás célján kívül szándékosan nem adhatók hozzá. A 2 megjegyzés átedzhetőségi követelménynél meghatározott kis eltéréseket enged, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítettük, a konkrét átedzhetőségi megrendelési feltétellel együtt ellenőrizendő. A 3 megjegyzés választható Al0.020–0.050% értéke külön szerepel, nem alapértelmezett kötelező alumíniumtartalom. A mechanikai tulajdonságok és szállítási állapot külön ellenőrizendők, a szabvány hatálya nem tetszőleges alkatrész alakíthatósági garanciája. A a megjegyzés szerint alacsonyabb Si megállapodható, de az átedzhetőségre és más tulajdonságokra gyakorolt hatás figyelembe veendő; konkrét megállapodásos tartomány hiányában értéket nem találunk ki. A b megjegyzés 0.04% szélességű C tartományban való megállapodást enged, a .33–.37 példa nem minden minőség egységes tartománya.
Összetételi feltételek
A EN10263-4:2017 3. táblázata adagelemzés, tömeghányad %. A fel nem sorolt elemek nem kapnak 0 értéket, a vevő hozzájárulása nélkül az olvasztás célján kívül szándékosan nem adhatók hozzá. A 2 megjegyzés átedzhetőségi követelménynél meghatározott kis eltéréseket enged, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítettük, a konkrét átedzhetőségi megrendelési feltétellel együtt ellenőrizendő. A 3 megjegyzés választható Al0.020–0.050% értéke külön szerepel, nem alapértelmezett kötelező alumíniumtartalom. A mechanikai tulajdonságok és szállítási állapot külön ellenőrizendők, a szabvány hatálya nem tetszőleges alkatrész alakíthatósági garanciája. A a megjegyzés szerint alacsonyabb Si megállapodható, de az átedzhetőségre és más tulajdonságokra gyakorolt hatás figyelembe veendő; konkrét megállapodásos tartomány hiányában értéket nem találunk ki. A b megjegyzés 0.04% szélességű C tartományban való megállapodást enged, a .33–.37 példa nem minden minőség egységes tartománya.
A feltételágak eredeti rekordjai
Táblázatos alapértelmezett adagösszetétel,az opcionális Al hozzáadás nincs kiválasztva
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
A 3 megjegyzés szerint választható Al hozzáadás:0.020–0.050%,a hidegzömítési tulajdonságok javítására
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
Az angol eredeti szöveg 3/4 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve34CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10263-4-2002
- Táblázat helye
- 2. táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
Az eredeti weboldal jelölése DIN EN 10263-4-2018; e rekord összetétele ténylegesen a DIN EN 10263-4-2002 alapján ellenőrizve, most az eredeti bizonyíték szerint 2002 kiadásként feltüntetve; a 2018 hivatalos német eredeti továbbra is hiányzik, az EN2017 kiadás nem tekinthető automatikusan a DIN eredeti szövegének. DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Összetételi feltételek
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. / A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. / A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. / A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. / A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. / A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. / A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti weboldal jelölése DIN EN 10263-4-2018;e rekord összetétele ténylegesen a DIN EN 10263-4-2002 alapján ellenőrizve,most az eredeti bizonyíték szerint 2002 kiadásként feltüntetve;a 2018 hivatalos német eredeti továbbra is hiányzik,az EN2017 kiadás nem tekinthető automatikusan a DIN eredeti szövegének.34CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10263-4-2002
- Táblázat helye
- 2. táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Összetételi feltételek
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. / A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. / A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. / A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. / A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. / A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. / A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Ellenőrzési megjegyzés
A korábbi kiadás 2/3 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve;az új kiadás azonossága nem feltételezhető34CrMo4 · EN 10263-4-2001
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10263-4-2001
- Táblázat helye
- 2. táblázat
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Összetételi feltételek
DIN EN10263-4:2002-02 átveszi a EN10263-4:2001 szabványt, a borító egyértelműen jelzi a kiadások kapcsolatát; adagelemzés, tömeghányad %. / A korábbi kiadás 2/3. táblázata nem tartalmazza a 2017 választható Al hozzáadására vonatkozó megjegyzést; az újabb kiadás feltételeit nem alkalmazzuk rá. / A 2. táblázat c megjegyzése szerint .04% szélességű széntartományban lehet megállapodni; konkrét megállapodás hiányában a táblázati alapérték nem változik. / A 2. táblázat d és a 3. táblázat c megjegyzése szerint alacsonyabb Si értékben lehet megállapodni, a tulajdonságokra és az átedzhetőségre gyakorolt hatást figyelembe véve; konkrét tartomány hiányában nem adunk meg önkényes értéket. / A fel nem sorolt elemek nem kapnak nulla értéket; a 2. táblázat a megjegyzése szerint a vevő hozzájárulása nélkül, az olvasztás céljának teljesítését kivéve, nem adhatók hozzá szándékosan. Maradékok jelen lehetnek, de nem ronthatják a tulajdonságokat. / A 2. táblázat b megjegyzése átedzhetőségi követelmény esetén meghatározott eltéréseket enged meg, P/S kivételével; itt az alapértelmezett összetételi tartományt nem bővítjük. / A mechanikai, szállítási és átedzhetőségi követelményeket külön kell ellenőrizni; az adott alkatrész alakítási alkalmasságát külön meg kell erősíteni.
Ellenőrzési megjegyzés
A korábbi kiadás 2/3 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve;az új kiadás azonossága nem feltételezhető34CrMo4 · DIN EN 10083-3-2007
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10083-3-2007
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizveTermékanalízis megengedett eltérései (az adaganalízis tartományába nem építhetők be)
DIN EN10083-3:2007-01 (az EN10083-3:2006 átvétele) · 4. táblázat,a/b,7.1.2.2 megjegyzés;a rendelt termékanalízis az A.5 szerint · PDF oldal 11,19,55 · tömeghányad wt%;az eltérés a tömegszázalék százalékpontjában értendő
A szabvány teljes eltérési táblázata,csak e minőség eredeti táblázatában előírt elemekre és a megfelelő tartalmi/kéntartomány-feltételekre alkalmazható;nem tágítja az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
| Elem | Előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom wt% | Negatív eltérés százalékpontban | Pozitív eltérés százalékpontban | Alkalmazási feltételek |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Si | ≤0.40 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| P | ≤0.025 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Csak a kén felső határa előírt,a b megjegyzés teljes 0.020–0.040% tartománya nincs alkalmazva |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Csak ha a 3 táblázat adaganalízise kifejezetten teljes S=0.020–0.040% tartományt ír elő (4. táblázat,b megjegyzés) |
- A 4 táblázat a megjegyzése:azonos adagban a ± eltérés csak egy irányban,felső határ fölé vagy alsó határ alá megengedett,nem egyszerre mindkettő.
- S általában csak +0.005;csak ha az adaganalízis kifejezetten teljes 0.020–0.040% tartományt ír elő,enged a b megjegyzés ±0.005 eltérést;önmagában S legnagyobb tartalmából a b megjegyzés nem alkalmazható.
- 7.1.2.2 szerint a termékanalízist rendeléskor kell előírni,külön az A.5 szerint;adagon mért jelentés nélkül e táblázat nem bizonyít tényleges termékmegfelelőséget.
- A.5 adagonként egy termékanalízist ír elő,csak az adott acélminőségnél előírt elemekre;mintavétel EN ISO14284,vita esetén referenciamódszer a CR10261 felsorolt európai szabványai szerint.
Ez a szabvány teljes eltérési táblázata,nem jelenti,hogy e minőségnél minden elem előírt;a fel nem sorolt elemek e táblázat alapján nem pótolhatók.Azonos adagban a szimmetrikus eltérés csak felfelé vagy csak lefelé engedett;a Pb aszimmetrikus eltérése csak az EN10087 Pb sorában található,nem alkalmazható a Pb elemet fel nem soroló más szabványokra.Nem tágítja automatikusan az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
34CrMo4 · EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizve34CrMo4 · NF EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Az alkalmazott szabvány összetételi alapja ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
NF EN 10083-3:2006-12 megfelel EN 10083-3:2006 jelölésnek; az összetételt e EN kiadás ellenőrzött hivatalos eredetijéből olvassuk, a tényleges forrásfájlt lásd az adatalapban. Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabványátvételi kapcsolat és a megfelelő EN eredeti összetételi táblázata ellenőrizve;az NF teljes törzsszövege nincs oldalanként ellenőrizve34CrMo4 · DIN 17200-1987
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN 17200-1987-03
- Táblázat helye
- 2. táblázat és 1–5 lábjegyzetek; 7.3.1–7.3.2
- PDF fizikai oldal
- 1、2、15、16、17
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7220;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Összetételi feltételek
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7220;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1987-03 dokumentum 2 táblázata és lábjegyzetei teljes egészében átírva; a tulajdonságok külön ellenőrzendők34CrMo4 · EN ISO 683-2-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN ISO 683-2-2018
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.34CrMo4 · ISO 683-2-2016
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 683-2-2016
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.34CrMo4 · EN 10132-3-2000
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Hidegen hengerelt keskeny acélszalag;a méretet és szállítási állapotot lásd az alkalmazási feltételeknél
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10132-3:2000
- Táblázat helye
- 1. táblázat; 2. táblázat; 1,4,7.3–7.5 pontok
- PDF fizikai oldal
- 1、4、5、8
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
A tényleges alap a EN 10132-3:2000 hivatalos angol eredeti szövege; a szabvány hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskeny acélszalagra vonatkozik, nem hidegzömítőhuzal-szállítási garancia. A 1. táblázat adagelemzés; a 2. táblázat termékelemzési eltérései önállóan rögzítve, nem enyhítik az adagelemzést. A 1. táblázat lábjegyzete: a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz szükséges esetet kivéve; meg kell akadályozni a hulladékból vagy más nyersanyagból bekerülő, tulajdonságokat és felhasználást rontó elemeket, a fel nem sorolt adat nem nulla. A mechanikai 3. táblázat értékei csak 0.30 mm≤t<3.00 mm feltételeire alkalmazhatók; vastagabb szalag mechanikai tulajdonságait ajánlatkéréskor és megrendeléskor kell megállapodni, közvetlenül nem extrapolálhatók. A 3. táblázat a lábjegyzete szakítási jellemzők vagy keménység közötti választást kér; előírás hiányában a szakítási jellemző az alap. Az oldal külön feltételekként jeleníti meg őket, nem egyszerre garantált tételekként. Hidegen hengerelt +CR állapotban szakítási követelménynél 150 MPa szélességű, keménységi követelménynél 50 HV szélességű tartományról kell megállapodni; a táblázat külső határai nem hoznak létre automatikusan tényleges megrendelési ablakot. A mintavétel, vizsgálati módszer, szövetszerkezet, méret, ellenőrzés és más általános szállítási követelmény a EN10132-1 és az alkalmazandó megállapodás szerint külön ellenőrizendő, az összetételi fordított keresés nem teljes körű átvétel. E rész edzésre és megeresztésre szánt hidegen hengerelt keskeny szalagra vonatkozik, a hőkezelésre szánt szalag vastagsága legfeljebb 6mm; a +QT állapot hatálya 0.30–3.00mm, de a 3. táblázat értékei szigorúan 0.30≤t<3.00mm feltételére korlátozottak. +QT csak a 3. táblázat kifejezett értékű minőségeire használható; a szakítás vagy keménység tényleges megrendelési tartománya rendre 150MPa vagy 50HV szélességgel megállapodásos, a teljes választható táblázati intervallum nem egyetlen szállítási garancia. +AC gömbösítő lágyított állapot megállapodással alkalmazható, de a gömbösítés és mechanikai határok külön megállapodást igényelnek, a +A/+LC értékei nem alkalmazhatók rá. A 25Mn4 és CrMo minőség +CR mechanikai tulajdonságai megrendelési megállapodást igényelnek.
Összetételi feltételek
A tényleges alap a EN 10132-3:2000 hivatalos angol eredeti szövege; a szabvány hőkezelésre szánt hidegen hengerelt keskeny acélszalagra vonatkozik, nem hidegzömítőhuzal-szállítási garancia. A 1. táblázat adagelemzés; a 2. táblázat termékelemzési eltérései önállóan rögzítve, nem enyhítik az adagelemzést. A 1. táblázat lábjegyzete: a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz szükséges esetet kivéve; meg kell akadályozni a hulladékból vagy más nyersanyagból bekerülő, tulajdonságokat és felhasználást rontó elemeket, a fel nem sorolt adat nem nulla. A mechanikai 3. táblázat értékei csak 0.30 mm≤t<3.00 mm feltételeire alkalmazhatók; vastagabb szalag mechanikai tulajdonságait ajánlatkéréskor és megrendeléskor kell megállapodni, közvetlenül nem extrapolálhatók. A 3. táblázat a lábjegyzete szakítási jellemzők vagy keménység közötti választást kér; előírás hiányában a szakítási jellemző az alap. Az oldal külön feltételekként jeleníti meg őket, nem egyszerre garantált tételekként. Hidegen hengerelt +CR állapotban szakítási követelménynél 150 MPa szélességű, keménységi követelménynél 50 HV szélességű tartományról kell megállapodni; a táblázat külső határai nem hoznak létre automatikusan tényleges megrendelési ablakot. A mintavétel, vizsgálati módszer, szövetszerkezet, méret, ellenőrzés és más általános szállítási követelmény a EN10132-1 és az alkalmazandó megállapodás szerint külön ellenőrizendő, az összetételi fordított keresés nem teljes körű átvétel. E rész edzésre és megeresztésre szánt hidegen hengerelt keskeny szalagra vonatkozik, a hőkezelésre szánt szalag vastagsága legfeljebb 6mm; a +QT állapot hatálya 0.30–3.00mm, de a 3. táblázat értékei szigorúan 0.30≤t<3.00mm feltételére korlátozottak. +QT csak a 3. táblázat kifejezett értékű minőségeire használható; a szakítás vagy keménység tényleges megrendelési tartománya rendre 150MPa vagy 50HV szélességgel megállapodásos, a teljes választható táblázati intervallum nem egyetlen szállítási garancia. +AC gömbösítő lágyított állapot megállapodással alkalmazható, de a gömbösítés és mechanikai határok külön megállapodást igényelnek, a +A/+LC értékei nem alkalmazhatók rá. A 25Mn4 és CrMo minőség +CR mechanikai tulajdonságai megrendelési megállapodást igényelnek.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg 1 táblázata teljes egészében átírva;a 2 táblázat termékanalízis-eltérései,a 3 táblázat állapot-/vastagság- és szakító-/keménységvizsgálat-választási követelményei ellenőrizveTermékanalízis megengedett eltérései
- C
- Megengedett eltérés
- 0.02
- Eltérés iránya
- Pozitív vagy negatív eltérés; ugyanazon adagban csak az egyik irány alkalmazható
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- Si
- Megengedett eltérés
- 0.03
- Eltérés iránya
- Csak pozitív eltérés megengedett
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- Mn
- Megengedett eltérés
- 0.04
- Eltérés iránya
- Pozitív vagy negatív eltérés; ugyanazon adagban csak az egyik irány alkalmazható
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- P
- Megengedett eltérés
- 0.005
- Eltérés iránya
- Csak pozitív eltérés megengedett
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- S
- Megengedett eltérés
- 0.005
- Eltérés iránya
- Csak pozitív eltérés megengedett
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- Cr
- Megengedett eltérés
- 0.04
- Eltérés iránya
- Pozitív vagy negatív eltérés; ugyanazon adagban csak az egyik irány alkalmazható
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
- Mo
- Megengedett eltérés
- 0.03
- Eltérés iránya
- Pozitív vagy negatív eltérés; ugyanazon adagban csak az egyik irány alkalmazható
- Alkalmazási feltételek
- Termékanalízis; azonos adagban a felső határ túllépése vagy az alsó határ alulmúlása megengedett, de mindkettő egyszerre nem; az adaganalízis határai nem módosulnak
34CrMo4 · Ovako termékkatalógus CO-117 ENG 24:07 (2024)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Rúd, cső, gyűrű és előgyártmány
- Összetételi adat jellege
- Gyártói tipikus/névleges érték, nem garantált tartomány
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Dokumentum címe
- „Ovako Product Catalog” – Ovako termékkatalógus
- PDF fizikai oldal
- 45
- Egység
- Azonos gyártó dokumentuma alapján tömeghányadként (%) értelmezett; e táblázat nem tüntet fel egységet
- Analízis típusa
- Tipikus összetételi analízis
- Gyártó
- Ovako
Karbonegyenérték-tájékoztató
A gyártói tipikus egyedi érték csak összetételi tájékoztató, tartománybecsléshez nem használható, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | Tipikus/névleges érték 0.34 (nem garantált tartomány) |
| Si | Tipikus/névleges érték 0.3 (nem garantált tartomány) |
| Mn | Tipikus/névleges érték 0.8 (nem garantált tartomány) |
| Cr | Tipikus/névleges érték 1.1 (nem garantált tartomány) |
| Mo | Tipikus/névleges érték 0.2 (nem garantált tartomány) |
Alkalmazási korlátok
Ovako 2024 termékkatalógus,PDF,45. oldal; gyártói Typical analysis tipikus értékek, csak összetételi tájékoztatóként. Az eredeti fejléc nem ad egységet, a gyártó tömeghányad%-os dokumentuma szerint értelmezett; nem szabványos garantált érték, nem az adag mért értéke; határértékes fordított kereséshez vagy karbonegyenértékhez nem használható, az üres cellák és a csak elemnevet közlő Other nem pótolhatók 0 értékkel. Gyártói kód:34CrMo4.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Egységek magyarázata
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti táblázatfejléc nem ad kifejezett egységet; a gyártó hivatalos kémiai dokumentuma alapján tömeghányad%-ként értelmezett, a táblázatban wt% nincs közvetlenül feltüntetve.
- Lábjegyzet
- Tipikus analízis
- Az eredeti feltételek leírása
- Minden szám gyártói tipikus egyedi érték, nem alsó/felső határ vagy az adag mért értéke; nem használható határértékes fordított kereséshez vagy szabványos tartományra számított karbonegyenértékhez.
- Lábjegyzet
- Minőségjel képzése
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti minőségjel utáni * nem hivatalos EN szabványos minőséget jelöl, csak az EN10027 elnevezési szabályt követi; ettől a hivatkozott szabvány eredeti szövegének és kiadásának ellenőrzése nem válik teljessé.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti 2021 táblázat 170 sora szemrevételezéssel ellenőrizve; a 2024 azonos helyű eredeti celláinak számértékei változatlanok, a felismerési eltérések külön felülvizsgálva; az azonos kódhoz tartozó ellentmondó értékű sorok kizárva, fejezetek között nincs értékkeverés.Egyéb elemkövetelmények
V34CrMo4 · Ovako termékkatalógus CO-117 ENG 24:07 (2024)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Rúd, cső, gyűrű és előgyártmány
- Összetételi adat jellege
- Gyártói tipikus/névleges érték, nem garantált tartomány
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Dokumentum címe
- „Ovako Product Catalog” – Ovako termékkatalógus
- PDF fizikai oldal
- 73
- Egység
- Azonos gyártó dokumentuma alapján tömeghányadként (%) értelmezett; e táblázat nem tüntet fel egységet
- Analízis típusa
- Tipikus összetételi analízis
- Gyártó
- Ovako
Karbonegyenérték-tájékoztató
A gyártói tipikus egyedi érték csak összetételi tájékoztató, tartománybecsléshez nem használható, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | Tipikus/névleges érték 0.3 (nem garantált tartomány) |
| Si | Tipikus/névleges érték 0.3 (nem garantált tartomány) |
| Mn | Tipikus/névleges érték 0.8 (nem garantált tartomány) |
| Cr | Tipikus/névleges érték 1.1 (nem garantált tartomány) |
| Mo | Tipikus/névleges érték 0.2 (nem garantált tartomány) |
Alkalmazási korlátok
Ovako 2024 termékkatalógus PDF, 73. oldal; a gyártó Typical analysis jellemző értékei, csak összetételi referencia. Az eredeti fejléc nem jelzi egyértelműen a mértékegységet, a gyártó tömeghányad %-os adatai szerint értelmezve; nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény; sem határértékes fordított keresésben, sem szénegyenérték-számításban nem vesz részt. Üres mező és csak elemnévként szereplő Other esetén nem írunk be 0 értéket. Gyártói kódok: MoC 310 M.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Egységek magyarázata
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti táblázatfejléc nem ad kifejezett egységet; a gyártó hivatalos kémiai dokumentuma alapján tömeghányad%-ként értelmezett, a táblázatban wt% nincs közvetlenül feltüntetve.
- Lábjegyzet
- Tipikus analízis
- Az eredeti feltételek leírása
- Minden szám gyártói tipikus egyedi érték, nem alsó/felső határ vagy az adag mért értéke; nem használható határértékes fordított kereséshez vagy szabványos tartományra számított karbonegyenértékhez.
- Lábjegyzet
- Minőségjel képzése
- Az eredeti feltételek leírása
- Az eredeti minőségjel utáni * nem hivatalos EN szabványos minőséget jelöl, csak az EN10027 elnevezési szabályt követi; ettől a hivatkozott szabvány eredeti szövegének és kiadásának ellenőrzése nem válik teljessé.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti 2021 táblázat 170 sora szemrevételezéssel ellenőrizve; a 2024 azonos helyű eredeti celláinak számértékei változatlanok, a felismerési eltérések külön felülvizsgálva; az azonos kódhoz tartozó ellentmondó értékű sorok kizárva, fejezetek között nincs értékkeverés.Forrásmegjegyzés
Hidegzömítésre alkalmas acél34CrMo4 · DIN 1654-4-1989
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMo4 · DIN 17204-1990
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMo4 · EN 10263
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Termékforma
- Húzásra szánt hengerhuzal
- Ellenőrzési állapot
- A webhelyen közzétéve,az eredeti szöveg ellenőrzése még nem teljes
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Elsőbbséget élveznek a Ruixiong weboldalán közzétett műszaki termékoldalak; az összetétel szerinti fordított keresést helyi referenciatartományok egészítik ki, végül az adott termékoldal alkalmazandó szabványa, műszaki megállapodása és tényleges ellenőrzése az irányadó.
Kapcsolódó termék megtekintése →34CrMo4 · GB /T 18248-2021
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.02 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.01 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMo4 · JIS G 7105-2000
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMo4 · DIN EN 10277:2018-09
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár, csak referenciaként használható
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Összetételi adat jellege
- A tájékoztató melléklet adaganalízise, csak referenciaként
- Ellenőrzési állapot
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár
- Szabványkiadás
- DIN EN 10277:2018-09
- Táblázat helye
- Tájékoztató melléklet A.4
- PDF fizikai oldal
- 47
- Egység
- Tömeghányad wt%
- Analízis típusa
- Adaganalízis (tájékoztató referencia)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.
Összetételi feltételek
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként. / b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan. / c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek. / A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Tájékoztató jellegből adódó korlátok
- Az eredeti feltételek leírása
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve,csak referenciaként használható;a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő,a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár.Nem használható szállítási garancia,fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.A törzsszöveg hivatkozása:EN ISO 683-1,EN ISO 683-2 (dátum nélküli hivatkozás,az alkalmazandó kiadás ellenőrzésre vár).
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 1
- Az eredeti feltételek leírása
- b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 2
- Az eredeti feltételek leírása
- c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 3
- Az eredeti feltételek leírása
- A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.