← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

34CRMO4 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 23. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 34CRMO4 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 34CRMO4?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

34CrMo4 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Mn0.6 ~ 0.9
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7220; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7220; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

34CrMo4 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2 · 34CrMo4 · p.41

PrvekHmotnostní podíl / %
C0.3–0.37
Si≤0.3
Mn0.6–0.9
P≤0.025
S≤0.025
Cr0.9–1.2
Mo0.15–0.3
Cu≤0.25

Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.

Meze použitelnosti

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.

Vysvětlení ověření

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →

34CrMo4 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka C.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který však výchozí tabulkový rozsah nenahrazuje automaticky.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka C.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

34CrMo4 · ISO 4954-1-2024

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954-1-2024
Umístění v tabulce
Tabulka C.2 a poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly wt%; tabulka C.2/C.3, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly wt%; tabulka C.2/C.3, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka C.2/C.3 anglického originálu 2024 a poznámky pod čarou byly ověřeny

34CrMo4 · EN 10263-4-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-4-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.

Podmínky složení

EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou

34CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-4-2002
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Původní web označoval DIN EN 10263-4-2018, ale složení záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Nyní je podle původních důkazů uvedeno vydání 2002. Původní oficiální německý text 2018 stále chybí, vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za původní text DIN. DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Stará tabulka 2/3 neobsahuje volitelnou poznámku o přídavku Al z vydání 2017, novější podmínky se nepoužijí. Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%, bez konkrétní dohody se výchozí hodnoty nemění. Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vlastnosti / prokalitelnost, bez údajů se rozsah nedoplňuje. Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje záměrné přídavky bez souhlasu odběratele kromě dokončení tavby, zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však zhoršit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky kromě P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno. Mechanické vlastnosti, dodávka a prokalitelnost se ověřují samostatně, vhodnost tváření konkrétní součásti se potvrzuje zvlášť.

Podmínky složení

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.

Vysvětlení ověření

Původní web uváděl DIN EN 10263-4-2018; složení tohoto záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-4-2002. Podle původních důkazů je nyní označeno jako vydání 2002; oficiální německý originál vydání 2018 stále chybí a vydání EN2017 se automaticky nepovažuje za originál DIN.

34CrMo4 · DIN EN 10263-4-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-4-2002
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť.

Podmínky složení

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.

34CrMo4 · EN 10263-4-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-4-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5625 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť.

Podmínky složení

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.

34CrMo4 · DIN EN 10083-3-2007

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10083-3-2007
Umístění v tabulce
Table3 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、18

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Mn0.6 ~ 0.9
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.

Podmínky složení

Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–c

Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)

DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.

Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.

PrvekStanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt%Dolní odchylka v procentních bodechHorní odchylka v procentních bodechPodmínky použitelnosti
C≤0.55-0.02+0.02Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Si≤0.40Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.03Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mn≤1.00-0.04+0.04Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mn>1.00≤1.70-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
P≤0.025Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.005Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
S≤0.040Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.005Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit.
Cr≤2.00-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Cr>2.00≤2.20-0.1+0.1Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mo≤0.30-0.03+0.03Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mo>0.30≤0.60-0.04+0.04Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Ni≤2.00-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Ni>2.00≤4.3-0.07+0.07Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
V≤0.25-0.02+0.02Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
B≤0.0050-0.0003+0.0003Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
S≤0.040-0.005+0.005Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b)

Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.

34CrMo4 · EN 10083-3-2006

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10083-3-2006
Umístění v tabulce
Table3 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、18

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Mn0.6 ~ 0.9
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.

Podmínky složení

Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–c

34CrMo4 · NF EN 10083-3-2006

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10083-3-2006
Umístění v tabulce
Table3 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、18

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Mn0.6 ~ 0.9
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

NF EN 10083-3:2006-12 odpovídá EN 10083-3:2006. Složení bylo čteno z ověřeného oficiálního originálu tohoto vydání EN, skutečný zdrojový soubor viz datové podklady. Podkladem složení je tabulka 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě potřeb dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené údaje nejsou nula. Poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost nebo mechanické vlastnosti po zušlechtění jsou přípustné malé odchylky, kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Podle poznámky c lze na požadavek dodat neborové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn může vzrůst o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevnou horní mezí; určuje se konkrétní poptávkou a objednávkou, bez automatického smíchání s běžnými značkami. Norma pro legované oceli k zušlechťování neznamená automatickou vhodnost pro pěchování za studena, dodávku válcovaného drátu, stav žíhání / povrchu / rozměry ani nový produkt.

Podmínky složení

Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.

Vysvětlení ověření

Vztah převzetí a odpovídající původní tabulka složení EN byly ověřeny; úplný hlavní text NF nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

34CrMo4 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Mn0.6 ~ 0.9
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7220; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7220; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

34CrMo4 · EN ISO 683-2-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN ISO 683-2-2018
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3883–0.5283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.

34CrMo4 · ISO 683-2-2016

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-2-2016
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3883–0.5283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.

34CrMo4 · EN 10132-3-2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Úzký ocelový pás válcovaný za studena; rozměry a dodací stav viz použitelné podmínky
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10132-3:2000
Umístění v tabulce
Tabulka 1; tabulka 2; články 1,4,7.3–7.5
Fyzická strana PDF
1、4、5、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6100–0.8200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3850–0.5083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4200–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.

Podmínky složení

Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.

Vysvětlení ověření

Úplný přepis tabulky 1 oficiálního anglického originálu; odchylky kontrolní analýzy výrobku v tabulce 2 a alternativní požadavky stavu / tloušťky / pevnosti v tahu nebo tvrdosti v tabulce 3 byly ověřeny.

Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku

C
Přípustná odchylka
0.02
Směr odchylky
Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
Si
Přípustná odchylka
0.03
Směr odchylky
Přípustná je pouze kladná odchylka
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
Mn
Přípustná odchylka
0.04
Směr odchylky
Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
P
Přípustná odchylka
0.005
Směr odchylky
Přípustná je pouze kladná odchylka
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
S
Přípustná odchylka
0.005
Směr odchylky
Přípustná je pouze kladná odchylka
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
Cr
Přípustná odchylka
0.04
Směr odchylky
Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
Mo
Přípustná odchylka
0.03
Směr odchylky
Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
Podmínky použitelnosti
Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny

34CrMo4 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
45
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.34 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 1.1 (nejde o zaručený rozsah)
MoTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 45 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 34CrMo4.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Požadavky na ostatní prvky

V

34CrMo4 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
73
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 1.1 (nejde o zaručený rozsah)
MoTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Produktový katalog Ovako 2024, PDF strana 73; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze orientační složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle podkladů výrobce se vykládají jako hmotnostní podíly v %. Nejde o normové zaručené hodnoty ani naměřenou analýzu tavby či dávky; nepoužívají se pro reverzní hledání podle mezí ani uhlíkový ekvivalent. Prázdná pole a samotné názvy prvků v „Other“ se nedoplňují hodnotou 0. Kód výrobce: MoC 310 M.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Ocel vhodná pro pěchování za studena

34CrMo4 · DIN 1654-4-1989

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Cr0.9 ~ 1.2
Mn0.6 ~ 0.9
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

34CrMo4 · DIN 17204-1990

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Cr0.9 ~ 1.2
Mn0.6 ~ 0.9
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

34CrMo4 · EN 10263

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Forma materiálu
Tažený drát
Stav ověření
Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.

Zobrazit související produkt →

34CrMo4 · GB /T 18248-2021

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
Mo0.15 ~ 0.3
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

34CrMo4 · JIS G 7105-2000

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Cr0.9 ~ 1.2
Mn0.6 ~ 0.9
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

34CrMo4 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.4
Fyzická strana PDF
47
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.3 ~ 0.37
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group