Počet zdrojových záznamů: 13. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné Cu
X2CrNiMoN17-11-2 · NF EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Meze použitelnosti
NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.
X2CrNiMoN17-11-2 · ISO 15510-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 15510-2014
Umístění v tabulce
Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Základní rozsah tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka c: Pouze pokud je ze zvláštních důvodů nutné snížit obsah feritu, lze horní mez Ni zvýšit o 1.00 procentního bodu; tuto podmínku je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 3.0
Ni
10.0 ~ 12.5
N
0.12 ~ 0.22
Meze použitelnosti
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku. Poznámka c platí pouze při potřebě snížit obsah feritu ze zvláštních důvodů, jako je tvářitelnost za tepla nebo nízká permeabilita; zvýšená horní mez Ni se nepovažuje za nepodmíněný rozsah.
Podmínky složení
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku. Poznámka c platí pouze při potřebě snížit obsah feritu ze zvláštních důvodů, jako je tvářitelnost za tepla nebo nízká permeabilita; zvýšená horní mez Ni se nepovažuje za nepodmíněný rozsah.
Původní záznam podmíněné větve
Základní rozsah tabulky 1
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 3.0
Ni
10.0 ~ 12.5
N
0.12 ~ 0.22
Poznámka c: Pouze pokud je ze zvláštních důvodů nutné snížit obsah feritu, lze horní mez Ni zvýšit o 1.00 procentního bodu; tuto podmínku je nutné potvrdit.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 3.0
Ni
10.0 ~ 13.5
N
0.12 ~ 0.22
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.
X2CrNiMoN17-11-2 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Výchozí požadavek na síru; poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro dlouhé výrobky / ocelový drát apod.: S≤.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje S .015–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.015 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje S .008–.030. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
0.008 ~ 0.03
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 12.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla zvolena; platí požadavek na Cu z původní tabulky.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015. Poznámka d pro zvláštní podmínky nízké magnetické permeability, zpracování apod. zvyšuje obsah Ni o 1%. Podle poznámky c při použití pro pěchování nebo protlačování za studena platí Cu≤1.0%.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn
≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N
0.12 ~ 0.22
Cr
16.5 ~ 18.5
Mo
2.0 ~ 2.5
Ni
10.0 ~ 13.5
Cu
≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné Cu
X2CrNiMoN17-11-2 · EN 10028-7-2016
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · EN 10088-2-2005
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.1 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · EN 10088-2-2024
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · EN 10272-2016
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · NF EN 10028-7-2000
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · NF EN 10028-7-2008
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · NF EN 10088-2-2005
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · ISO 9328-7-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 2.5
N
0.12 ~ 0.22
Ni
10 ~ 12.5
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X2CrNiMoN17-11-2 · ISO TS 15510-2003
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr
16.5 ~ 18.5
Mn
≤ 2 (dolní mez neuvedena)
Mo
2 ~ 3
N
0.12 ~ 0.22
P
≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.