← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X12CR13 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 13. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X12CR13 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X12CR13?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X12Cr13 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →

X12Cr13 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka D.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Bez souhlasu kupujícího se neuvedené prvky záměrně nepřidávají, kromě dokončení tavby.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka D.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

X12Cr13 · EN 10263-5-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a–e

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 3
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 anglického originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

X12Cr13 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní web označoval DIN EN 10263-5-2018, ale složení záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-5-2002. Nyní je podle původních důkazů uvedeno vydání 2002; vydání 2018 viz samostatné úplné tabulkové záznamy. Skutečně použito DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí zhoršit vlastnosti a použití. Stará tabulka nepoužívá podmíněná pravidla síry vydání 2017, novější možnosti pro obrábění / svařování / leštitelnost se nekopírují. Značky stabilizované Ti mají 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se ověřuje podle naměřeného C; značky bez Ti tuto podmínku nepřebírají. Rozsah normy je pěchování a protlačování za studena; skutečná dodávka, rozměry, dodací stav a vlastnosti stále vyžadují potvrzení.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Původní web uváděl DIN EN 10263-5-2018; složení tohoto záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-5-2002. Podle původních důkazů je nyní označeno jako vydání 2002; vydání 2018 viz samostatný záznam celé tabulky.

X12Cr13 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X12Cr13 · EN 10263-5-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2001
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X12Cr13 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X12Cr13 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X12Cr13 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X12Cr13 · NF EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X12Cr13 · ISO 15510-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 15510-2014
Umístění v tabulce
Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
Fyzická strana PDF
15

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.

Podmínky složení

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.

Vysvětlení ověření

Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.

X12Cr13 · DIN EN 10263-5-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–e; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、10、11
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 3
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.

Podmínky složení

DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.15
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr11.5 ~ 13.5
Ni≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření řádku 19 tabulky 3 a poznámek a–e oficiálního německého vydání DIN EN 10263-5:2018-02; přebírá EN 10263-5:2017.

X12Cr13 · EN 10263

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Tažený drát
Stav ověření
Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: BS EN 10263-5:2017 · Tabulka 3 · X12Cr13 · p.13

PrvekHmotnostní podíl / %
C0.08–0.15
Si≤1
Mn≤1.5
P≤0.04
S≤0.03
Cr11.5–13.5
Ni≤0.75

Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.

Meze použitelnosti

Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.

Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group