X10CRNI18-8 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X10CRNI18-8 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál X10CRNI18-8?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
X10CrNi18-8 · EN 10263
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- BS EN 10263-5:2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
BS EN 10263-5:2017; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Hodnoty bez uvedeného rozsahu jsou maxima; poznámky pod tabulkou zůstávají zachovány. Web neuvádí vydání; zobrazení podle vydání tohoto zdroje neprokazuje smluvní použitelnost.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: BS EN 10263-5:2017 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →X10CrNi18-8 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka D.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka D.2Zobrazit související produkt →X10CrNi18-8 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka D.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka D.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Bez souhlasu kupujícího se neuvedené prvky záměrně nepřidávají, kromě dokončení tavby.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka D.2 původního textu normy a poznámky pod čarouX10CrNi18-8 · EN 10263-5-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-5-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a–e
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Tabulka 3 anglického originálu a poznámky pod čarou byly ověřenyX10CrNi18-8 · DIN EN 10263-5-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-5-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
- Fyzická strana PDF
- 1、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.
Podmínky složení
Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarouX10CrNi18-8 · DIN EN 10270-3-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10270-3-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a–d, 1.1/1.2 a 5.4
- Fyzická strana PDF
- 1、5、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 3 řádků tabulky 1 oficiálního originálu a poznámek pod čarouPodmínky průměru a pevnosti v tahu ve stavu po tažení za studena
DIN EN10270-3:2001-08 (přebírá EN10270-3:2001) · Tabulka 2 a poznámky a–g, 5.5.1/5.5.2 a tabulka 3 · Strany PDF: 8, 9
| Použitelné podmínky (jmenovitý průměr v mm) | Pevnost v tahu Rm (MPa) | Rozpětí výrobní dávky z téže tavby≤ (MPa) | Rozpětí v jedné balicí jednotce≤ (MPa) |
|---|---|---|---|
| Stav po tažení za studena · NS · 0 < d ≤ 0.2 mm | 2200 ~ 2530.0 | 198.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.2 < d ≤ 0.3 mm | 2150 ~ 2472.5 | 193.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.3 < d ≤ 0.4 mm | 2100 ~ 2415.0 | 189.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.4 < d ≤ 0.5 mm | 2050 ~ 2357.5 | 184.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.5 < d ≤ 0.65 mm | 2000 ~ 2300.0 | 180.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.65 < d ≤ 0.8 mm | 1950 ~ 2242.5 | 175.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 0.8 < d ≤ 1 mm | 1900 ~ 2185.0 | 171.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 1 < d ≤ 1.25 mm | 1850 ~ 2127.5 | 166.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 1.25 < d ≤ 1.5 mm | 1800 ~ 2070.0 | 162.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · NS · 1.5 < d ≤ 1.75 mm | 1750 ~ 2012.5 | 157.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 1.75 < d ≤ 2 mm | 1700 ~ 1955.0 | 153.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 2 < d ≤ 2.5 mm | 1650 ~ 1897.5 | 148.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 2.5 < d ≤ 3 mm | 1600 ~ 1840.0 | 144.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 3 < d ≤ 3.5 mm | 1550 ~ 1782.5 | 139.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 3.5 < d ≤ 4.25 mm | 1500 ~ 1725.0 | 135.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 4.25 < d ≤ 5 mm | 1450 ~ 1667.5 | 130.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 5 < d ≤ 6 mm | 1400 ~ 1610.0 | 126.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 6 < d ≤ 7 mm | 1350 ~ 1552.5 | 121.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 7 < d ≤ 8.5 mm | 1300 ~ 1495.0 | 117.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · NS · 8.5 < d ≤ 10 mm | 1250 ~ 1437.5 | 112.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0 < d ≤ 0.2 mm | 2350 ~ 2702.5 | 211.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.2 < d ≤ 0.3 mm | 2300 ~ 2645.0 | 207.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.3 < d ≤ 0.4 mm | 2250 ~ 2587.5 | 202.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.4 < d ≤ 0.5 mm | 2200 ~ 2530.0 | 198.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.5 < d ≤ 0.65 mm | 2150 ~ 2472.5 | 193.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.65 < d ≤ 0.8 mm | 2100 ~ 2415.0 | 189.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 0.8 < d ≤ 1 mm | 2050 ~ 2357.5 | 184.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 1 < d ≤ 1.25 mm | 2000 ~ 2300.0 | 180.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 1.25 < d ≤ 1.5 mm | 1950 ~ 2242.5 | 175.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · HS · 1.5 < d ≤ 1.75 mm | 1900 ~ 2185.0 | 171.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 1.75 < d ≤ 2 mm | 1850 ~ 2127.5 | 166.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 2 < d ≤ 2.5 mm | 1750 ~ 2012.5 | 157.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 2.5 < d ≤ 3 mm | 1700 ~ 1955.0 | 153.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 3 < d ≤ 3.5 mm | 1650 ~ 1897.5 | 148.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 3.5 < d ≤ 4.25 mm | 1600 ~ 1840.0 | 144.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 4.25 < d ≤ 5 mm | 1550 ~ 1782.5 | 139.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 5 < d ≤ 6 mm | 1500 ~ 1725.0 | 135.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 6 < d ≤ 7 mm | 1450 ~ 1667.5 | 130.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 7 < d ≤ 8.5 mm | 1400 ~ 1610.0 | 126.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · HS · 8.5 < d ≤ 10 mm | 1350 ~ 1552.5 | 121.5 | 70 |
- DIN EN10270-3:2001-08 přebírá EN10270-3:2001; zachovává se odděleně od vydání 2011/2012.
- Pouze pružinový drát kruhového průřezu z korozivzdorné oceli tažený za studena. Volba podle intervalu jmenovitého průměru, pevnost v tahu se počítá podle skutečného průměru, jednotka MPa= N/mm².
- NS a HS u 1.4310 jsou odlišné objednané pevnostní podmínky a nesmějí se automaticky směšovat. Na 1.4401/1.4568 se označení NS/HS nepřenáší.
- Tabulka 2, poznámka b: Horní mez=nejnižší pevnost v tahu daného intervalu×1.15; rozpětí ve výrobní dávce z téže tavby≤nejnižší pevnost v tahu daného intervalu×0.09. Obě podmínky i rozpětí v balicí jednotce podle tabulky 3 musí být splněny samostatně, nemohou se navzájem nahrazovat.
- 5.5.2 / tabulka 3: Rozpětí v jednom svitku, na jedné cívce, v jednom kotouči nebo jednom svazku po rovnání a dělení. Pro d≤1.50mm je 100MPa, pro 1.50<d≤10.00mm je 70MPa.
- Po rovnání může pevnost v tahu klesnout nejvýše o 10% (tabulka 2, poznámka c). Tento kandidát uvádí pouze stav po tažení za studena a svévolně neodvozuje další zaručený interval.
- Nižší pevnost v tahu pro lepší tvářitelnost vyžaduje výslovnou dohodu obou stran (poznámka d); výchozí meze této tabulky se automaticky nerozšiřují.
- Pevnost v tahu dodávaného drátu taženého za studena není vlastností hotové pružiny po tepelném zpracování. Hodnoty přílohy pro precipitační vytvrzování 1.4568 se nezahrnují do výchozí dodací pevnosti (poznámka e, 5.5.1, poznámka 2).
- Průměry větší než 10mm a jiné neuvedené průměry vyžadují dohodu obou stran při poptávce a objednání, bez interpolace nebo extrapolace. Nulový / záporný průměr drátu je neplatný.
Horní mez Rm se počítá z minima podle poznámky b tabulky 2 ×1.15. Rozpětí výrobní dávky se počítá jako minimum ×0.09. Ani jedno není samostatná horní mez původní tabulky ověřená buňku po buňce.
X10CrNi18-8 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、11、12
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné CuX10CrNi18-8 · EN 10270-3-2011
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10270-3-2011
- Umístění v tabulce
- Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.
Podmínky složení
EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.
Vysvětlení ověření
Všech 6 řádků tabulky 1, poznámky a–e, rozsah a článek 4.4 oficiálně zveřejněného originálu SIST byly vizuálně ověřeny; nejde o ověření úplného textu DIN.X10CrNi18-8 · DIN EN 10270-3-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10270-3-2011
- Umístění v tabulce
- Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10270-3:2012-01 přebírá EN10270-3:2011; složení tohoto záznamu pochází z ověřeného původního textu tohoto vydání EN. EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.
Podmínky složení
EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.
Vysvětlení ověření
Oficiální vztah převzetí DIN a úplná původní tabulka složení EN2011 byly ověřeny; úplný hlavní text DIN2012 dosud nebyl ověřen po jednotlivých stranách.X10CrNi18-8 · DIN EN 10263-5-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-5:2018-02
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–e; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
- Fyzická strana PDF
- 1、10、11
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.
Podmínky složení
DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.15 |
| Si | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 19.0 |
| Mo | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 6.0 ~ 9.5 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |