← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SUJ4 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SUJ4 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SUJ4?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SUJ4 · JIS G4805

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocel pro tváření za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
JIS G 4805:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:1.2300–1.5833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):1.0267–1.2475 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.0250–1.2713 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.3 ~ 1.6
Mo0.1 ~ 0.25
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 4805:2008; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; poznámky pod tabulkou a podmínky použitelnosti viz původní stránka. Tento záznam se týká drátu válcovaného za tepla, podle poznámky a platí Cu≤0.20%; pro jiné výrobky je horní mez 0.25%. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: JIS G 4805:2008 · Tabulka 1Zobrazit související produkt →

SUJ4 · JIS G 4805:2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Vysokouhlíková chromová ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4805:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–d; 4c

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Válcovaný drát, tavbová analýza, tabulka 1, poznámka a, Cu≤0.20%
IIW / CEV:1.2300–1.5833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):1.0267–1.2475 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.0250–1.2713 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Ocelové výrobky kromě válcovaného drátu, tavbová analýza, tabulka 1, poznámka a, Cu≤0.25%
IIW / CEV:1.2300–1.5867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):1.0267–1.2500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.0250–1.2738 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.3 ~ 1.6
Mo0.1 ~ 0.25
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Ni/Cu každý ≤0.25%, pro válcovaný drát Cu≤0.20%. Poznámka b: Kromě dezoxidace se nestanovené prvky bez dohody obou stran nesmějí záměrně přidávat; dohodou lze dovolit přídavky mimo tabulku do 0.25%, nikoli obecné zaručené maximum všech zbytkových prvků. Poznámka c: Při výrobkové analýze předepsané odběratelem se zkouší podle 14.1, dovolené úchylky viz JIS G0321, tabulka 4. Tavbové meze nejsou výrobkové úchylky. Poznámka d: Nečistota Mo u SUJ2/3 ≤0.08%. Podle 4c se obvykle žíhá na globulární karbidy, na předepsání objednatele lze žíhání vynechat; výrobní stav sám neprokazuje vhodnost všech součástí pro pěchování za studena.

Podmínky složení

Tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Ni/Cu každý ≤0.25%, pro válcovaný drát Cu≤0.20%. Poznámka b: Kromě dezoxidace se nestanovené prvky bez dohody obou stran nesmějí záměrně přidávat; dohodou lze dovolit přídavky mimo tabulku do 0.25%, nikoli obecné zaručené maximum všech zbytkových prvků. Poznámka c: Při výrobkové analýze předepsané odběratelem se zkouší podle 14.1, dovolené úchylky viz JIS G0321, tabulka 4. Tavbové meze nejsou výrobkové úchylky. Poznámka d: Nečistota Mo u SUJ2/3 ≤0.08%. Podle 4c se obvykle žíhá na globulární karbidy, na předepsání objednatele lze žíhání vynechat; výrobní stav sám neprokazuje vhodnost všech součástí pro pěchování za studena.

Původní záznam podmíněné větve

Válcovaný drát, tavbová analýza, tabulka 1, poznámka a, Cu≤0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.3 ~ 1.6
Mo0.1 ~ 0.25
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Ocelové výrobky kromě válcovaného drátu, tavbová analýza, tabulka 1, poznámka a, Cu≤0.25%

PrvekPožadavky na složení
C0.95 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.3 ~ 1.6
Mo0.1 ~ 0.25
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 na straně 4 souboru PDF a poznámky pod čarou byly ověřeny
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group