← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ST37-3 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ST37-3 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ST37-3?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

St37-3 · Q/BQB 130-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel ve formě bram
Forma materiálu
Předvalkované bramy určené k dalšímu válcování
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 130—2003
Umístění v tabulce
4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
Fyzická strana PDF
2、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu <4 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.0733–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0500–0.1677 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0600–0.2000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 4~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1067–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0600–0.1777 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0800–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<13 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1400–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0700–0.1890 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1000–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 13~<18 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1800–0.3533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1100–0.2290 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 18~25.4 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.2133–0.3867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2390 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1600–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Mn0.2 ~ 0.7
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Podmínky složení

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Původní záznam podmíněné větve

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu <4 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Mn0.2 ~ 0.7
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
21

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 4~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Mn0.4 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
22

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<13 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 1.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
23

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 13~<18 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.17
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 1.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
24

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 18~25.4 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.17
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.3
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
25

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group