← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

Q195 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Q195 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál Q195?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

Q195 · GB 700-1988

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB 700-1988
Umístění v tabulce
Tabulka 1; 5.1.1.1–5.1.1.6; 5.1.2

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

F Neuklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0725–0.1823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
F Neuklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0725–0.1823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
b Polouklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0725–0.1857 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
b Polouklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0725–0.1857 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Z Uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0765–0.1900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Z Uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)
IIW / CEV:0.1017–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0765–0.1900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.

Původní záznam podmíněné větve

F Neuklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

F Neuklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

b Polouklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

b Polouklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Z Uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si0.12 ~ 0.3
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Z Uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.12
Mn0.25 ~ 0.5
Si0.12 ~ 0.3
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 1: 37 sloučených buněk / 50 hodnot, shoda nezávislého OCR u 33 buněk a ruční potvrzení 4 buněk podle původního obrazu. Chemické poznámky pod čarou jsou úplné, netvrdí se dokončené ověření celé normy / mechanických vlastností.

Q195 · GB/T 700-2006

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Uhlíková konstrukční ocel
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 700-2006
Umístění v tabulce
Hlavní text, tabulka 1, řádek 1, a ustanovení 5.1.1
Fyzická strana PDF
4、5
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.0000–0.3033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.1900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.2075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 700—2006, hlavní text, tabulka 1, řádek 1, jednotný číselný kód U11952. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %, tento záznam používá výchozí omezení tabulky 1. 5.1.1.2: Cr/Ni/Cu≤0.30%, N≤0.008%; 5.1.1.3: As≤0.080%. Propojení N/P podle 5.1.1.2.1, dohodnutá horní mez Cu 0.35% pro stupeň A podle 5.1.1.2.2 a neposuzování C/Mn/Si podle dodacích podmínek v 5.1.1.4 se nesmějí přebírat do výchozích hodnot. Mechanické hodnoty tabulek 2 a 3 závisejí na tloušťce výrobku, tělese a dodacím stavu; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých sloupců řádku 1 tabulky 1 hlavního textu původního vydání 2006 a ustanovení 5.1.1

Q195 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.0417–0.2820 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0125–0.1823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0250–0.2010 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.25 ~ 0.5
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 65, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy. / Jiné pole uvádí pevnost v tahu ≤410MPa a tažnost ≥30%; měřená délka nebyla poskytnuta a nelze přímo řadit podle jiných hodnot tažnosti.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

Pevnost v tahu ≤410Mpa, tažnost ≥30%Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group