C22 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C22 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál C22?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
C22 · DIN 17200-1987
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN 17200-1987-03
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
- Fyzická strana PDF
- 1、2、15、16、17
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.
Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0402; poznámka 4 označuje pouze zvláštní použití.
Podmínky složení
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0402; poznámka 4 označuje pouze zvláštní použití.
Původní záznam podmíněné větve
Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| Pb | 0.15 ~ 0.3 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatněC22 · Q/BQB 130-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel ve formě bram
- Forma materiálu
- Předvalkované bramy určené k dalšímu válcování
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 130—2003
- Umístění v tabulce
- 4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
- Fyzická strana PDF
- 3、4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Způsob dezoxidace K; použitelné pro tloušťku hotového plechu <5 mm
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.25 ~ 0.75 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.
Podmínky složení
Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.
Původní záznam podmíněné větve
Způsob dezoxidace K; použitelné pro tloušťku hotového plechu <5 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.25 ~ 0.75 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Fyzická strana zdrojového PDF
- 3
- Číslo řádku zdrojové tabulky
- 32
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.C22 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 44
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.21 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.6 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 44 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: C22R.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.