52100 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 52100 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 52100?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
52100 · SAE J404-2009
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J404-2009
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka 1–7
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní SAE 52100 odpovídá UNS G52985, UNS je pouze vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro nepředepsané zbytkové prvky platí Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20% a Mo≤.06%, předepsané legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají odděleny; výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, Pb se nepřimíchává k běžným značkám. Povinnost vykazování prvků ani prahy vykazování nejsou jednotným požadavkem na obsah ani nulovým obsahem. Složení samo neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena či dodávku. Tento řádek původní tabulky má P/S každý ≤.025%; dohodnuté rozšíření běžných řádků se nepoužije automaticky.
Podmínky složení
Původní SAE 52100 odpovídá UNS G52985, UNS je pouze vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro nepředepsané zbytkové prvky platí Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20% a Mo≤.06%, předepsané legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají odděleny; výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, Pb se nepřimíchává k běžným značkám. Povinnost vykazování prvků ani prahy vykazování nejsou jednotným požadavkem na obsah ani nulovým obsahem. Složení samo neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena či dodávku. Tento řádek původní tabulky má P/S každý ≤.025%; dohodnuté rozšíření běžných řádků se nepoužije automaticky.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech sloupců tabulky 1 v PDF3 a poznámek pod čarou v PDF452100 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámky pod čarou A–C
- Fyzická strana PDF
- 1、5、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
Tabulkový rozsah Si podle tabulky 2; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B.
Kupující stanovil Si≤0.10%, poznámka A; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky. Poznámka B: Cu≤0.30%, Al≤0.050% a O≤0.0015% platí pouze na samostatný požadavek kupujícího a zůstávají odděleny od základních dodacích podmínek.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky. Poznámka B: Cu≤0.30%, Al≤0.050% a O≤0.0015% platí pouze na samostatný požadavek kupujícího a zůstávají odděleny od základních dodacích podmínek.
Původní záznam podmíněné větve
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Tabulkový rozsah Si podle tabulky 2; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0015 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovil Si≤0.10%, poznámka A; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0015 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 2 a poznámky oficiálního původního textu 2012; je nutné zvolit Si a příslušné podmínky nákupu.52100 · AGT2282 January 2013 (nákupní specifikace Acument)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát a tyče
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Leden 2013
- Název dokumentu
- AGT2282 – specifikace uhlíkových a legovaných ocelí
- Umístění v tabulce
- 6.2
- Fyzická strana PDF
- 5、7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
- Výrobce
- Acument Global Technologies (AGT)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historická nákupní specifikace Acument AGT2282 January 2013, strana 7 souboru PDF, tabulka 6.2; tavbové složení wt%, označení stavu SKFG. Odkazy požadavků mimo tabulku a součtu zbytkových prvků dosud nejsou plně ověřeny; pouze orientační zobrazení, bez reverzního vyhledávání podle mezí. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky.
Podmínky složení
AGT2282 January 2013, historická nákupní specifikace; tabulky 6.1/6.2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Nejde o původní normu SAE ani současnou řízenou záruku dodání. / 6.3 odkazuje pro úchylky výrobkové analýzy na ASTM F2282 a SAE J409; nelze je přenášet do aktuální tavbové analýzy. Povlaky, nauhličení a oduhličení mohou ovlivnit odběr výrobkových vzorků. / 6.5 předepisuje zbytkové prvky podle ASTM F2282, jejich součet ≤0.35%; tato dávka nedoplnila vydání odkazů ani definici zbytkových prvků a nevymýšlí členy součtu. / Pro mimotabulkové složení se odkazuje na SAE J403/J404 (rok neupřesněn); podmínky odkazů nejsou uzavřeny, nyní pouze referenční zobrazení bez zpětného vyhledávání podle limitů. / Pole stavu SKFG je zachováno podle originálu; volitelné stavy se neslučují do jedné podmínky výroby oceli. / Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0 a jednostranné meze se nemění na pevné hodnoty.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- 6.5
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Součet zbytkových prvků ≤0.35%; členy součtu a jednotlivé meze odkazují na ASTM F2282. Ověření citovaného vydání a rozsahu zbytkových prvků není dokončeno, automatické přiřazení se neprovádí.
- Poznámka pod čarou
- Odkaz mimo tabulku
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Složení mimo tabulku je nutné ověřit samostatně podle SAE J403/J404 a nákupní dohody; neznamená to úplnost této tabulky.
Podmínky zpracování a dodání
SKFG52100 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky 1–4, poznámky pod čarou A–C
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
Tabulkový rozsah Si podle tabulky 2; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B tabulky 2.
Kupující stanovil Si≤0.10%, tabulka 2, poznámka A; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B tabulky 2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám. Tabulka 2, poznámka B: Cu≤0.30%, Al≤0.050% a O≤0.0015% platí pouze na samostatný požadavek kupujícího; nepřidávají se k výchozímu základnímu rozsahu tabulky.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám. Tabulka 2, poznámka B: Cu≤0.30%, Al≤0.050% a O≤0.0015% platí pouze na samostatný požadavek kupujícího; nepřidávají se k výchozímu základnímu rozsahu tabulky.
Původní záznam podmíněné větve
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Tabulkový rozsah Si podle tabulky 2; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B tabulky 2.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0015 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovil Si≤0.10%, tabulka 2, poznámka A; samostatně stanovené meze Cu/Al/O podle poznámky B tabulky 2.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.93 ~ 1.05 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.35 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0015 (dolní mez neuvedena) |