46SI7 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 46SI7 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 46SI7?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
46Si7 · DIN EN 10089-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10089-2003
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a/b, 7.1; pouze prvních 17 stran originálu
- Fyzická strana PDF
- 1、7、9、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.5 |
| Si | 1.5 ~ 2.0 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Podmínky složení
DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Požadavek
- Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 19 řádků tabulky 3 a poznámek z oficiálního původního textuProkalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21
- Poznámka pod čarou a tabulky 7 / tabulky 8 odkazuje na obrázek 1; pásma rozptylu +H a +HH zůstávají oddělená a jejich dolní meze nelze zaměňovat.
- Platí pouze při skutečném objednání s příslušným symbolem prokalitelnosti +H nebo +HH; konkrétní dodací stav a rozsah rozměrů je stále nutné potvrdit podle objednávky a tabulky 1 normy.
- Při objednání podle požadavku na tvrdost jádra podle 7.1.3 jsou údaje Jominyho zkoušky v tabulce 7 / tabulce 8 pouze orientační; nejsou zárukou téže objednané přejímací vlastnosti.
- HRC je tvrdost tělesa pro Jominyho zkoušku v určené vzdálenosti, nikoli tvrdost celého hotového výrobku; neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka v původní tabulce znamená, že dolní mez pro danou vzdálenost není stanovena; zůstává prázdná, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Uvedená teplota kalení je podmínkou normové Jominyho zkoušky, nesmí být použita jako parametr ani doporučení výrobního tepelného zpracování.
- Zkouška podle EN ISO642 citované v tabulce 10 (zdrojová norma uvádí ISO642:1999). Zkušební jednotky jsou rozděleny podle taveb, z každé jednotky 1 vzorek a z každého vzorku 1 zkouška; odběr při sporu samostatně podle tabulky 10.
- Tento záznam je DIN EN10089:2003-04, přebírající EN10089:2002. Údaje o prokalitelnosti byly výslovně čteny z původní tabulky BS EN10089:2002; netvrdí se, že chybějící strany původního souboru DIN byly ověřeny nebo doplněny.
+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)
Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 56 | 63 |
| 3 | 50 | 60 |
| 5 | 40 | 53 |
| 7 | 33 | 46 |
| 9 | 29 | 42 |
| 11 | 26 | 39 |
| 13 | 23 | 36 |
| 15 | 21 | 34 |
| 20 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 31 |
| 25 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 29 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 28 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27 |
| 45 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 26 |
| 50 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 25 |
+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)
Teplota při Jominyho zkoušce: 880 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 58 | 63 |
| 3 | 53 | 60 |
| 5 | 44 | 53 |
| 7 | 37 | 46 |
| 9 | 33 | 42 |
| 11 | 30 | 39 |
| 13 | 27 | 36 |
| 15 | 25 | 34 |
| 20 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 31 |
| 25 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 29 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 28 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27 |
| 45 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 26 |
| 50 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 25 |
46Si7 · ISO 683-6:2023 (originál převzetí BS ISO)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Kruhové a ploché tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4, poznámky a–c; tabulka 5; 7.2
- Fyzická strana PDF
- 20、21
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.5 |
| Si | 1.5 ~ 2.0 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Originál BS ISO 683-6:2023, čtvrté vydání ISO 2023-11; tabulka 4 na straně 20 souboru PDF / tištěná strana 12, tabulka 5 na straně 21 souboru PDF / tištěná strana 13. Tavbové složení wt%, je nutné zvolit běžnou podmínku nebo +H/+HH; Cu+10Sn≤0.60%. Neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0; kontrolní analýza výrobku a mechanický stav se ověřují samostatně. Nejde o záruku dodávky naší společnosti.
Podmínky složení
Tabulka 4, tavbová analýza v hmotnostních procentech %; pomlčky ani nestanovené prvky nejsou 0. / Poslední sloupec původního snímku má záhlaví Cu+Sn, buňka výslovně uvádí Cu+10Sn≤0.60%; zachován vážený vztah podle hlavního textu bez rozkladu na jednotlivé limity. / Tabulka 4, poznámka b: +H/+HH podle dovolených úchylek tabulky 5, pro C zvlášť nejvýše ±0.01%; P/S se neuvolňuje. Bez výběru podmínky se automaticky nepočítá. / Výrobková analýza se ověřuje zvlášť podle tabulky 5; její úchylky C/P/S se přímo nepřenášejí do aktuální tavbové větve. Tentýž prvek téže tavby / dávky nesmí současně překračovat horní a podkračovat dolní mez. / Poznámka c dovoluje dohodnout nižší horní mez P/S, bez dohody se hodnota automaticky nemění; záměrné přidání neuvedených prvků vyžaduje dohodu (kromě dokončení tavby). / Pro zušlechťované pružiny; tepelné zpracování, tvrdost, prokalitelnost, rozměry a povrchové podmínky ověřit zvlášť podle hlavního textu. Mechanické vlastnosti se nezjednodušují na bezpodmínečné hodnoty.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Cu + 10×Sn
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Cu
- Sn
Původní záznam podmíněné větve
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.5 |
| Si | 1.5 ~ 2.0 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.41 ~ 0.51 |
| Si | 1.45 ~ 2.05 |
| Mn | 0.46 ~ 0.84 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.41 ~ 0.51 |
| Si | 1.45 ~ 2.05 |
| Mn | 0.46 ~ 0.84 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |