← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

36CRNIMO4 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 36CRNIMO4 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 36CRNIMO4?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

36CrNiMo4 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4150–0.5533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4525–0.6000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.4
Mn0.5 ~ 0.8
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni0.9 ~ 1.2
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.6511; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.6511; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

36CrNiMo4 · EN 10250-3-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10250-3-1999
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
Fyzická strana PDF
6、8、9

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4150–0.5533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4525–0.6000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.4
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni0.9 ~ 1.2

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.

Vysvětlení ověření

Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce

36CrNiMo4 · EN ISO 683-2-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN ISO 683-2-2018
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4183–0.5733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4525–0.6200 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.4
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni0.9 ~ 1.2

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.

36CrNiMo4 · ISO 683-2-2016

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-2-2016
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4183–0.5733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4525–0.6200 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.4
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni0.9 ~ 1.2

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.

36CrNiMo4 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.4
Fyzická strana PDF
47
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.4
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group