20MNCRS5 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 9. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MNCRS5 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 20MNCRS5?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
20MnCrS5 · EN 10263
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- BS EN 10263-3:2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
BS EN 10263-3:2017; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez uvedeného rozsahu jsou horní meze; poznámky pod tabulkou zůstávají zachovány. Sloupec B tabulky 3 je buňkou sloučenou přes více řádků, prozatím není přiřazen jednotlivým značkám. Údaj B u značek obsahujících bor čeká na ověření významu původní tabulky; složení nelze považovat za úplné. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: BS EN 10263-3:2017 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →20MnCrS5 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka B.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka B.2Zobrazit související produkt →20MnCrS5 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k cementování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka B.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka B.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka B.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka B.2 původního textu normy a poznámky pod čarou20MnCrS5 · EN 10263-3-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-3-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky 1–3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 3 anglického originálu a poznámky byly ověřeny20MnCrS5 · DIN EN 10084-2008
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10084-2008
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřenyProkalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 19, 22, 23 souboru PDF
- 7.1.2: Není-li dohodnuto jinak, pro legované oceli této normy platí běžné požadavky na prokalitelnost +H z tabulky 5. Zúžená pásma +HH/+HL z tabulky 6 musí být dohodnuta při poptávce a objednání. Volba zobrazení není potvrzením smlouvy a automaticky nemění běžné označení značky ani podmínky objednávky.
- HRC označuje tvrdost zkušebního tělesa v určené vzdálenosti při Jominyho zkoušce; nezaručuje tvrdost celého hotového výrobku, vyhovění při pěchování za studena, dodací možnosti ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka zachovává nestanovené dolní a horní meze, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se automaticky neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Teploty tabulky 8 jsou podmínkami austenitizace tělesa pro Jominyho zkoušku, nikoli doporučením pro výrobní tepelné zpracování. Tabulka neuvádí toleranci teploty, svévolně se nedoplňuje ±5°C. Doba výdrže podle poznámky a k tabulce 8 je pouze orientační a nepovyšuje se na zaručený požadavek.
- 8.2.2 připouští, aby výrobce při dostupném použitelném vzorci prokázal prokalitelnost výpočtem. Metodu výpočtu určuje výrobce; je-li to dohodnuto při poptávce a objednání, poskytne dostatečné podklady k potvrzení zákazníkem. V tomto nástroji takové výpočty prokalitelnosti nejsou implementovány ani certifikovány.
- Není-li k dispozici použitelný vzorec nebo vznikne spor, provede se Jominyho zkouška podle EN ISO 642 a tabulky 9. Teplota kalení tělesa podle tabulky 8, tvrdost podle EN ISO 6508-1 ve stupnici C. Normativní odkazy původního textu odpovídají ISO 642:1999 a ISO 6508-1:2005; roky odkazů se svévolně neaktualizují.
- Tabulka 9: Platí-li příslušný doklad o kontrole a požadavky tabulky 1, tvoří zkušební jednotku tavba C, 1 vzorek / 1 zkouška. Nedovoluje-li rozměr přípravu tělesa pro Jominyho zkoušku, musí se dohodnout podmínky prokázání prokalitelnosti. V ostatních případech bez odlišné dohody určuje způsob přípravy výrobce.
- Sporný odběr podle tabulky 9: Položka b tiskne „20 m“, v rozporu s jednotkou položky c „20 mm“. Automatický výklad této hloubky odběru zůstává odložen; údaj se svévolně neopravuje ani nepoužívá jako pokyn pro přípravu tělesa.
- Původní text DIN výslovně přebírá EN10084:2008 a zobrazuje se pouze podle tohoto technického zdroje EN. Doplnění prokalitelnosti v této skupině neznamená ověření titulní strany převzetí NF ani identity jiných norem.
+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 41 | 49 |
| 3 | 39 | 49 |
| 5 | 36 | 48 |
| 7 | 33 | 46 |
| 9 | 30 | 43 |
| 11 | 28 | 42 |
| 13 | 26 | 41 |
| 15 | 25 | 39 |
| 20 | 23 | 37 |
| 25 | 21 | 35 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 34 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 33 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 32 |
+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 44 | 49 |
| 3 | 42 | 49 |
| 5 | 40 | 48 |
| 7 | 37 | 46 |
| 9 | 34 | 43 |
| 11 | 33 | 42 |
| 13 | 31 | 41 |
| 15 | 30 | 39 |
| 20 | 28 | 37 |
| 25 | 26 | 35 |
| 30 | 25 | 34 |
| 35 | 24 | 33 |
| 40 | 23 | 32 |
+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 41 | 46 |
| 3 | 39 | 46 |
| 5 | 36 | 44 |
| 7 | 33 | 42 |
| 9 | 30 | 39 |
| 11 | 28 | 37 |
| 13 | 26 | 36 |
| 15 | 25 | 34 |
| 20 | 23 | 32 |
| 25 | 21 | 30 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 29 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 28 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27 |
20MnCrS5 · DIN EN 10263-3-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-3-2002
- Umístění v tabulce
- Tabelle2 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Originál DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001. Složení pochází z tabulky 2 v PDF8; vydání 2017 se nepřebírá mezi vydáními. Tavbová analýza wt%; Si≤.30. Při objednání lze dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; bez dohody se svévolně nevolí. Poznámka b: Při objednání prokalitelnosti pouze malé odchylky, C .01 a ostatní prvky podle tabulky 3, neplatí pro P/S. Výchozí rozsah se nerozšiřuje, odchylky kontrolní analýzy výrobku se ověřují samostatně. Poznámka a: Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití; nestanovené údaje se nedoplňují nulou. Starší tabulka nemá jednotný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; možnosti Al pozdějšího vydání se nekopírují. Tato část je pro oceli k cementování pro pěchování / protlačování za studena; stále je nutné potvrdit rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodávky.
Podmínky složení
Původní DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001; složení je z tabulky 2 na PDF8 a nepřenáší se z vydání 2017. / Tavbová analýza wt%; Si≤.30, nižší obsah či konkrétní rozsah lze dohodnout při objednání, bez dohody se svévolně nevolí. / Poznámka b dovoluje při objednání prokalitelnosti pouze malé úchylky, C .01 a jiné prvky podle tabulky 3, nikoli P/S; výchozí rozsah se nerozšiřuje a výrobkové úchylky ověřit zvlášť. / Podle poznámky a se neuvedené prvky nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití, nestanovené obsahy nejsou nula. / Starší tabulka neobsahuje společný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; pozdější volba Al se nekopíruje. / Tato část je pro cementační oceli pro pěchování / protlačování za studena; rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodání nadále vyžadují potvrzení.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky německého originálu a všech 25 značek tabulky 2 / poznámek a–c20MnCrS5 · ISO 683-18-1996
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k cementování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-18-1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka3 a poznámky pod čarou 1–5; 7.2.2.1–7.2.2.2
- Fyzická strana PDF
- 6、11、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
Meze použitelnosti
ISO 683-18:1996, výrobky z lesklé nelegované a nízkolegované oceli; tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí, hmotnostní podíly wt%. Nejde o potvrzení složení podle vydání 2014. Zdrojem je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; byly získány všechny řádky složení tabulky 3 a jejích 5 poznámek pod čarou. Nebyly získány úchylky výrobkové analýzy tabulky 4, údaje prokalitelnosti tabulky 7/8 ani složení zušlechťovaných ocelí kapitoly 8; úplné ověření normy se nepotvrzuje. Zobrazuje se základní rozsah běžných značek z tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, u C nejvýše ±0.01%, u ostatních prvků je nutné ověřit tabulku 4. Bez tabulky 4 se rozsahy automaticky nerozšiřují ani nepoužívají pro přejímku značek H. Na požádání lze obrobitelnost zlepšit přídavkem olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena, nedoplňuje se nulou ani odhadem rozsahu. Jiné cementační oceli viz ISO 683-11:1987; odlišné přípony názvů vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si s ohledem na mechanické vlastnosti; zobrazuje se základní rozsah tabulky 3, bez svévolného zrušení dolní meze Si. Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby, a musí se zabránit přenosu prvků zhoršujících vlastnosti například ze šrotu. 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; úchylky výrobkové analýzy jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 požaduje uklidněnou ocel. Podmínky žíhání na globulární karbidy pro pěchování / protlačování za studena samostatně upravuje ISO4954; samotné složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena.
Podmínky složení
ISO 683-18:1996, lesklé výrobky z nelegované a nízkolegované oceli, tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí v hmotnostních podílech wt%; nejde o potvrzení složení vydání 2014. / Zdroj je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; získány úplné řádky složení tabulky 3 a 5 poznámek. Nezískány tabulka 4 výrobkových úchylek, tabulky 7/8 prokalitelnosti ani složení zušlechťovaných ocelí z kapitoly 8, nelze předpokládat ověření celé normy. / Nyní se zobrazuje běžný rozsah značek tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, pro C nejvýše ±0.01%, jiné prvky podle tabulky 4; bez tabulky 4 se rozsahy automaticky neuvolňují ani nepoužívají k přejímce značek H. / Na požadavek lze zlepšit obrobitelnost přidáním olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena a nedoplňuje se nulou ani svévolným rozsahem. / Další cementační oceli viz ISO 683-11:1987; různé přípony vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. / Nižší Si lze dohodnout při poptávce a objednání s ohledem na mechanické vlastnosti; nyní platí základní rozsah tabulky 3 a dolní mez Si se svévolně neruší. / Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby) a je nutné zabránit zanesení prvků ze šrotu apod., které by poškodily vlastnosti. / 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; výrobkové úchylky jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 vyžaduje uklidněnou ocel. Žíhání na sferoidizaci karbidů pro pěchování / protlačování za studena pokrývá zvlášť ISO4954; samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena.
Vysvětlení ověření
Úplné řádky, sloučené buňky a poznámky pod čarou tabulky 3 veřejně dostupného výňatku oficiálního vydání byly jednotlivě vizuálně ověřeny; potvrzuje se pouze tavbové složení běžných značek.20MnCrS5 · DIN EN 10263-3-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-3:2018-02
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámka pod čarou a, poznámky 1–3; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
- Fyzická strana PDF
- 1、9
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.
Podmínky složení
DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola řádku 14 tabulky 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02; německé převzetí EN 10263-3:2017. Poloha B u 16MnCr5/16MnCrB5 v německém vydání se řídí německým originálem a nepřebírá se z anglického skenu.20MnCrS5 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.3
- Fyzická strana PDF
- 45
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 1.0 ~ 1.3 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkaz hlavního textu: EN ISO 683-3 (nedatovaný odkaz, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.