Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
16CrMnAH · GB/T 5216-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 5216-2004
Umístění v tabulce
Tabulka 1/2 a poznámky a–c, 6.1; 15CrMoH zahrnuje změnu č. 1.
Fyzická strana PDF
1、6、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
IIW / CEV:0.4667–0.6633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3398 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
IIW / CEV:0.4667–0.6633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3315 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
IIW / CEV:0.4667–0.6633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3398 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Na požadavek odběratele poloautomatová ocel s S .020–.035%, před H v názvu se přidává S. Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
IIW / CEV:0.4667–0.6633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3315 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%
IIW / CEV:0.4667–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3373 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tlakové tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
IIW / CEV:0.4667–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3290 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
IIW / CEV:0.4667–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3373 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tlakové tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele poloautomatová ocel s S .020–.035%, před H v názvu se přidává S. Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
IIW / CEV:0.4667–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3290 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.37 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu
≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Podmínky složení
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.37 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu
≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu
≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.37 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
0.02 ~ 0.035
Cu
≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Na požadavek odběratele poloautomatová ocel s S .020–.035%, před H v názvu se přidává S. Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
0.02 ~ 0.035
Cu
≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Tváření za tepla, Cu≤.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.37 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu
≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Tlakové tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu
≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.37 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
0.02 ~ 0.035
Cu
≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Tlakové tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele poloautomatová ocel s S .020–.035%, před H v názvu se přidává S. Na požadavek odběratele Si≤.12% s ohledem na vliv na mechanické vlastnosti.
Prvek
Požadavky na složení
C
0.14 ~ 0.19
Si
≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn
1.0 ~ 1.3
Cr
0.8 ~ 1.1
P
≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S
0.02 ~ 0.035
Cu
≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni
≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 24 řádků původního vydání 2004, tabulky 2 a změny č. 1; vyšší jakostní stupeň podle poznámky a.WhatsAppTechnický dotaz →