1145 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1145 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1145?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1145 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.1145 · GB/T 3190—1996
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- GB/T 3190—1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, články 4.1–4.5 a poznámky pod tabulkou
- Fyzická strana PDF
- 3、5、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.45 (horní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Podmínky složení
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Si+Fe (GB/T 3190—1996, tabulka 1)
- Koeficient prvku
- Si
- 1
- Fe
- 1
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.55
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Fe
- Si
- Pravidlo výpočtu čistoty podle zdroje
- Fyzická strana PDF
- 3
- Čistota od 99.00% do méně než 99.90%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.010%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.0X%.
- Čistota od 99.90% do 99.99%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.001%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.00X%, po sečtení se součet zaokrouhlí na 0.0X%.
- Pravidla zaokrouhlování
- Podle GB/T 8170; prvky bez uvedených hodnot se nesmějí považovat za nulu ani přímo zahrnout do běžného výpočtu zbytku.
- Čistota vyžaduje technické přezkoumání
- Ano
- Požadavky zdroje na ostatní nečistoty
- Jednotlivé ostatní nečistoty
- 0.03
- Ostatní nečistoty vyžadují technické přezkoumání
- Ano
1145 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.49 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.04 ~ 0.07 |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |