← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

10B21 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 10B21 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 10B21?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

10B21 · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 53, poznámka a
Fyzická strana PDF
10
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.2967–0.4753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2190–0.3282 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2500–0.3610 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 53; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 53; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.

10B21 · Q/ZNGF 01.7—2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
Název dokumentu
Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2800–0.4467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2125–0.3167 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2400–0.3450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 37 (strana 5 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.

Podmínky složení

Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě. / Tabulka 1, poznámka c: má-li odběratel jiné požadavky na Si, lze obvykle dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20% nebo 0.15–0.35%; tento řádek se vyhledává pouze podle výchozího tabulkového limitu Si. Alternativní podmínky vyžadují smluvní potvrzení.

Vysvětlení ověření

Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.

10B21 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.2, uhlíková borová / chromvanadová borová ocel China Steel

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.2 Uhlíkové borové / chromvanadové borové oceli China Steel
Fyzická strana PDF
13
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2967–0.3967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2500–0.3300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0005 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 13 / tištěná strana 11, 7.1.2 China Steel, uhlíková borová ocel / chrom-vanad-borová ocel. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

10B21 · AGT2282 January 2013 (nákupní specifikace Acument)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát a tyče
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Leden 2013
Název dokumentu
AGT2282 – specifikace uhlíkových a legovaných ocelí
Umístění v tabulce
6.1
Fyzická strana PDF
5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza
Výrobce
Acument Global Technologies (AGT)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3250–0.3967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2450–0.3050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2750–0.3300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.23
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.3
Al≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

Historická nákupní specifikace Acument AGT2282 January 2013, strana 6 souboru PDF, tabulka 6.1; tavbové složení wt%, označení stavu SKFG. Odkazy požadavků mimo tabulku a součtu zbytkových prvků dosud nejsou plně ověřeny; pouze orientační zobrazení, bez reverzního vyhledávání podle mezí. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky.

Podmínky složení

AGT2282 January 2013, historická nákupní specifikace; tabulky 6.1/6.2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Nejde o původní normu SAE ani současnou řízenou záruku dodání. / 6.3 odkazuje pro úchylky výrobkové analýzy na ASTM F2282 a SAE J409; nelze je přenášet do aktuální tavbové analýzy. Povlaky, nauhličení a oduhličení mohou ovlivnit odběr výrobkových vzorků. / 6.5 předepisuje zbytkové prvky podle ASTM F2282, jejich součet ≤0.35%; tato dávka nedoplnila vydání odkazů ani definici zbytkových prvků a nevymýšlí členy součtu. / Pro mimotabulkové složení se odkazuje na SAE J403/J404 (rok neupřesněn); podmínky odkazů nejsou uzavřeny, nyní pouze referenční zobrazení bez zpětného vyhledávání podle limitů. / Pole stavu SKFG je zachováno podle originálu; volitelné stavy se neslučují do jedné podmínky výroby oceli. / Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0 a jednostranné meze se nemění na pevné hodnoty.

Podmíněné požadavky

Podmínky zpracování a dodání

SKFG
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group