← Vissza az előző oldalraAnyagminőségek jegyzéke

75 — Anyagadatok

Összesen 2 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.

A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.

75 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →

Anyagigény értékelése

75 anyagot keres?

Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.

A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.

Termékek és megmunkálási képességek felfedezése

75 · GB/T 699-2015

A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését

Anyagkategória
Szénacél
Alkategória
Minőségi szerkezeti szénacél
Termékforma
Referenciaanyagok rekordjai
Az eredeti rekord állapotának leírása
A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
Szabványkiadás
GB/T 699-2015
Táblázat helye
1. táblázat,a,b megjegyzés;6.1.2,6.1.3

Karbonegyenérték-tájékoztató

IIW / CEV:0.8033–1.0200 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; szénacélok és gyengén ötvözött acélok hegesztési hidegrepedési érzékenységének mérnöki értékelésére.
Pcm(Ito–Bessyo):0.7507–0.8823 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,V,B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; elsősorban kis széntartalmú, gyengén ötvözött acélokhoz, különösen korszerű kis széntartalmú csővezetékacélokhoz; célzottabban alkalmazható, ha C körülbelül nem haladja meg a 0.11% értéket.
CET:0.7700–0.9125 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; ferrites acélok hegesztési előmelegítésének értékelési rendszeréhez; az EN 1011-2 alkalmazási feltételeivel együtt értékelendő.

Összetételi rekordok

ElemÖsszetételi követelmények
C0.72 ~ 0.8
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)
S≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)
Cr≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva)
Ni≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva)
Cu≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva)

Alkalmazási korlátok

A GB/T699-2015 1. táblázata az adagelemzés wt% tömeghányadait adja meg; a termék megengedett eltérései a GB/T222 szerint külön szerepelnek. A 1. táblázat a megjegyzése: meleg nyomásos alakításra való acél Cu≤0.20%, más táblázati esetek ≤0.25%. 6.1.2: oxigénkonverteres acélgyártásnál N≤0.008%, a szállító garanciája esetén az elemzés elhagyható; az acélgyártási módszernek megfelelően alkalmazandó. 6.1.3: ólomfürdőben edzett huzalhoz 35–85 esetén Mn0.30–0.60%, 65Mn/70Mn esetén Mn0.70–1.00%, Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S a megfelelő huzalszabvány szerint, de nem nagyobb a 1. táblázat értékénél. Ez feltételes kivétel, nem általános tartomány. A felhasználó hozzájárulása nélkül a táblázatban nem előírt elemek szándékos hozzáadása tilos.

Összetételi feltételek

A GB/T699-2015 1. táblázata az adagelemzés wt% tömeghányadait adja meg; a termék megengedett eltérései a GB/T222 szerint külön szerepelnek. A 1. táblázat a megjegyzése: meleg nyomásos alakításra való acél Cu≤0.20%, más táblázati esetek ≤0.25%. 6.1.2: oxigénkonverteres acélgyártásnál N≤0.008%, a szállító garanciája esetén az elemzés elhagyható; az acélgyártási módszernek megfelelően alkalmazandó. 6.1.3: ólomfürdőben edzett huzalhoz 35–85 esetén Mn0.30–0.60%, 65Mn/70Mn esetén Mn0.70–1.00%, Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S a megfelelő huzalszabvány szerint, de nem nagyobb a 1. táblázat értékénél. Ez feltételes kivétel, nem általános tartomány. A felhasználó hozzájárulása nélkül a táblázatban nem előírt elemek szándékos hozzáadása tilos.

Ellenőrzési megjegyzés

Az 1 táblázat és alkalmazható pontok ellenőrizve

75 · GB/T 699-1999

A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését

Anyagkategória
Szénacél
Termékforma
Minőségi ötvözetlen szerkezeti acél
Az eredeti rekord állapotának leírása
A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
Szabványkiadás
GB/T 699-1999
Táblázat helye
A törzsszöveg 1 táblázatának 18. sora,2. táblázat és 6.1.1 pont
PDF fizikai oldal
5、6
Egység
Tömeghányad (%)
Analízis típusa
Üstanalízis

Karbonegyenérték-tájékoztató

IIW / CEV:0.8033–1.0200 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; szénacélok és gyengén ötvözött acélok hegesztési hidegrepedési érzékenységének mérnöki értékelésére.
Pcm(Ito–Bessyo):0.7507–0.8823 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,V,B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; elsősorban kis széntartalmú, gyengén ötvözött acélokhoz, különösen korszerű kis széntartalmú csővezetékacélokhoz; célzottabban alkalmazható, ha C körülbelül nem haladja meg a 0.11% értéket.
CET:0.7700–0.9125 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; ferrites acélok hegesztési előmelegítésének értékelési rendszeréhez; az EN 1011-2 alkalmazási feltételeivel együtt értékelendő.

Összetételi rekordok

ElemÖsszetételi követelmények
C0.72 ~ 0.8
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
Cr≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva)
Ni≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva)
Cu≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva)
P≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)
S≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)

Alkalmazási korlátok

1999 kiadás,törzsszöveg,1. táblázat,18. sor,egységes számjel:U20752;e rekord a minőségi acél alapértelmezett osztálya,adaganalízis szerinti tömeghányad%.A 2 táblázat:minőségi acélnál P,S egyaránt≤0.035%;magas minőségű A osztálynál egyaránt≤0.030%,különleges minőségű E osztálynál P≤0.025%,S≤0.020%;az A/E határai nem alkalmazhatók az alapértelmezett osztályra. 6.1.1.2—3:hulladékalapú acélgyártásnál Cu≤0.30% megengedett,meleg nyomásos alakításra szánt acélnál Cu≤0.20%;e rekord az 1 táblázat alapértelmezett Cu≤0.25% értékét tartja meg,a konkrét feltételek külön megerősítendők. 6.1.1.4:az ólomfürdőben patentírozott 35—85 acélhuzal Mn/Cr/Ni/Cu követelménye külön korlátozás,nem alkalmazható e szerkezetiacél-alaprekordra.A 3 táblázat és 6.4 mechanikai tulajdonságai próbatest,méret,hőkezelés és rendelési követelmények szerint értékelendők;a meglévő referenciatulajdonságok e kör összetételi ellenőrzése alapján nem emelkednek általános garanciává.

Ellenőrzési megjegyzés

Az 1999 eredeti kiadás 1/2 táblázata és 6.1.1 pontjai soronként ellenőrizve
WhatsApp Műszaki érdeklődés →
Képek és tartalmak használata · Creation Group