← Vissza az előző oldalraAnyagminőségek jegyzéke

39MNB5 — Anyagadatok

Összesen 2 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.

A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.

39MNB5 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →

Anyagigény értékelése

39MNB5 anyagot keres?

Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.

A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.

Termékek és megmunkálási képességek felfedezése

39MnB5 · EN ISO 683-2-2018

A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését

Anyagkategória
Bóracél
Alkategória
Bórötvözésű,nemesítésre szánt acél
Termékforma
Referenciaanyagok rekordjai
Az eredeti rekord állapotának leírása
A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
Szabványkiadás
EN ISO 683-2-2018
Táblázat helye
3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
PDF fizikai oldal
22
Egység
Tömeghányad (wt%)
Analízis típusa
Adaganalízis;nem termékanalízis

Karbonegyenérték-tájékoztató

IIW / CEV:0.5517–0.6883 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Cr,Mo,V,Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; szénacélok és gyengén ötvözött acélok hegesztési hidegrepedési érzékenységének mérnöki értékelésére.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4215–0.5508 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Cr,Ni,Mo,V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; elsősorban kis széntartalmú, gyengén ötvözött acélokhoz, különösen korszerű kis széntartalmú csővezetékacélokhoz; célzottabban alkalmazható, ha C körülbelül nem haladja meg a 0.11% értéket.
CET:0.4750–0.5850 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,Cr,Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; ferrites acélok hegesztési előmelegítésének értékelési rendszeréhez; az EN 1011-2 alkalmazási feltételeivel együtt értékelendő.

Összetételi rekordok

ElemÖsszetételi követelmények
C0.36 ~ 0.42
Si≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva)
Mn1.15 ~ 1.45
P≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva)
S≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)
Cu≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva)
B0.0008 ~ 0.005

Alkalmazási korlátok

E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. E sor Si értékére csak ≤0.40% szerepel, alsó határ nélkül, 0.10% nem pótolható; B az eredeti táblázat Others oszlopának 0.0008–0.0050% értéke szerint megőrizve.

Összetételi feltételek

E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. E sor Si értékére csak ≤0.40% szerepel, alsó határ nélkül, 0.10% nem pótolható; B az eredeti táblázat Others oszlopának 0.0008–0.0050% értéke szerint megőrizve.

Ellenőrzési megjegyzés

Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.

39MnB5 · ISO 683-2-2016

A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését

Anyagkategória
Bóracél
Alkategória
Bórötvözésű,nemesítésre szánt acél
Termékforma
Referenciaanyagok rekordjai
Az eredeti rekord állapotának leírása
A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
Szabványkiadás
ISO 683-2-2016
Táblázat helye
3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
PDF fizikai oldal
22
Egység
Tömeghányad (wt%)
Analízis típusa
Adaganalízis;nem termékanalízis

Karbonegyenérték-tájékoztató

IIW / CEV:0.5517–0.6883 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Cr,Mo,V,Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; szénacélok és gyengén ötvözött acélok hegesztési hidegrepedési érzékenységének mérnöki értékelésére.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4215–0.5508 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Cr,Ni,Mo,V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; elsősorban kis széntartalmú, gyengén ötvözött acélokhoz, különösen korszerű kis széntartalmú csővezetékacélokhoz; célzottabban alkalmazható, ha C körülbelül nem haladja meg a 0.11% értéket.
CET:0.4750–0.5850 Az ismert elemek hozzájárulása, nem teljes érték; hiányzik: Mo,Cr,Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; ferrites acélok hegesztési előmelegítésének értékelési rendszeréhez; az EN 1011-2 alkalmazási feltételeivel együtt értékelendő.

Összetételi rekordok

ElemÖsszetételi követelmények
C0.36 ~ 0.42
Si≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva)
Mn1.15 ~ 1.45
P≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva)
S≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva)
Cu≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva)
B0.0008 ~ 0.005

Alkalmazási korlátok

E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. E sor Si értékére csak ≤0.40% szerepel, alsó határ nélkül, 0.10% nem pótolható; B az eredeti táblázat Others oszlopának 0.0008–0.0050% értéke szerint megőrizve.

Összetételi feltételek

E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. E sor Si értékére csak ≤0.40% szerepel, alsó határ nélkül, 0.10% nem pótolható; B az eredeti táblázat Others oszlopának 0.0008–0.0050% értéke szerint megőrizve.

Ellenőrzési megjegyzés

Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.
WhatsApp Műszaki érdeklődés →
Képek és tartalmak használata · Creation Group