← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

39MNB5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 39MNB5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 39MNB5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

39MnB5 · EN ISO 683-2-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Borem legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN ISO 683-2-2018
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5517–0.6883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4215–0.5508 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4750–0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.36 ~ 0.42
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.15 ~ 1.45
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.

39MnB5 · ISO 683-2-2016

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Borem legovaná ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-2-2016
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
Fyzická strana PDF
22
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5517–0.6883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4215–0.5508 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4750–0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.36 ~ 0.42
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.15 ~ 1.45
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Meze použitelnosti

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.

Podmínky složení

Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group