← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X7CRNIAL17-7 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X7CRNIAL17-7 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X7CRNIAL17-7?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X7CrNiAl17-7 · NF EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X7CrNiAl17-7 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X7CrNiAl17-7 · DIN EN 10270-3-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10270-3-2011
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
Fyzická strana PDF
6、7、8

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní rozsah tabulky 1: Ni 6.50–7.80%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka d pro zlepšení chování při tváření za studena: Horní mez Ni může dosáhnout 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

DIN EN10270-3:2012-01 přebírá EN10270-3:2011; složení tohoto záznamu pochází z ověřeného původního textu tohoto vydání EN. EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.

Podmínky složení

EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.

Původní záznam podmíněné větve

Základní rozsah tabulky 1: Ni 6.50–7.80%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Poznámka d pro zlepšení chování při tváření za studena: Horní mez Ni může dosáhnout 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí DIN a úplná původní tabulka složení EN2011 byly ověřeny; úplný hlavní text DIN2012 dosud nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X7CrNiAl17-7 · DIN EN 10270-3-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10270-3-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–d, 1.1/1.2 a 5.4
Fyzická strana PDF
1、5、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení tabulky 1: Ni 6.50–7.80%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Tabulka 1, poznámka d: Pro zlepšení chování při tváření za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.

Podmínky složení

DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení tabulky 1: Ni 6.50–7.80%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Tabulka 1, poznámka d: Pro zlepšení chování při tváření za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 3 řádků tabulky 1 oficiálního originálu a poznámek pod čarou

Podmínky průměru a pevnosti v tahu ve stavu po tažení za studena

DIN EN10270-3:2001-08 (přebírá EN10270-3:2001) · Tabulka 2 a poznámky a–g, 5.5.1/5.5.2 a tabulka 3 · Strany PDF: 8, 9

Použitelné podmínky (jmenovitý průměr v mm)Pevnost v tahu Rm (MPa)Rozpětí výrobní dávky z téže tavby≤ (MPa)Rozpětí v jedné balicí jednotce≤ (MPa)
Stav po tažení za studena · 0 < d ≤ 0.2 mm1975 ~ 2271.25177.75100
Stav po tažení za studena · 0.2 < d ≤ 0.3 mm1950 ~ 2242.5175.5100
Stav po tažení za studena · 0.3 < d ≤ 0.4 mm1925 ~ 2213.75173.25100
Stav po tažení za studena · 0.4 < d ≤ 0.5 mm1900 ~ 2185.0171.0100
Stav po tažení za studena · 0.5 < d ≤ 0.65 mm1850 ~ 2127.5166.5100
Stav po tažení za studena · 0.65 < d ≤ 0.8 mm1825 ~ 2098.75164.25100
Stav po tažení za studena · 0.8 < d ≤ 1 mm1800 ~ 2070.0162.0100
Stav po tažení za studena · 1 < d ≤ 1.25 mm1750 ~ 2012.5157.5100
Stav po tažení za studena · 1.25 < d ≤ 1.5 mm1700 ~ 1955.0153.0100
Stav po tažení za studena · 1.5 < d ≤ 1.75 mm1650 ~ 1897.5148.570
Stav po tažení za studena · 1.75 < d ≤ 2 mm1600 ~ 1840.0144.070
Stav po tažení za studena · 2 < d ≤ 2.5 mm1550 ~ 1782.5139.570
Stav po tažení za studena · 2.5 < d ≤ 3 mm1500 ~ 1725.0135.070
Stav po tažení za studena · 3 < d ≤ 3.5 mm1450 ~ 1667.5130.570
Stav po tažení za studena · 3.5 < d ≤ 4.25 mm1400 ~ 1610.0126.070
Stav po tažení za studena · 4.25 < d ≤ 5 mm1350 ~ 1552.5121.570
Stav po tažení za studena · 5 < d ≤ 6 mm1300 ~ 1495.0117.070
Stav po tažení za studena · 6 < d ≤ 7 mm1250 ~ 1437.5112.570
Stav po tažení za studena · 7 < d ≤ 8.5 mm1250 ~ 1437.5112.570
Stav po tažení za studena · 8.5 < d ≤ 10 mm1250 ~ 1437.5112.570

Horní mez Rm se počítá z minima podle poznámky b tabulky 2 ×1.15. Rozpětí výrobní dávky se počítá jako minimum ×0.09. Ani jedno není samostatná horní mez původní tabulky ověřená buňku po buňce.

X7CrNiAl17-7 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí Ni 6.5–7.8% podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Poznámka d: Pro zlepšení chování při deformaci za studena lze horní mez Ni zvýšit na 8.3%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X7CrNiAl17-7 · EN 10270-3-2011

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10270-3-2011
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
Fyzická strana PDF
6、7、8

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní rozsah tabulky 1: Ni 6.50–7.80%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka d pro zlepšení chování při tváření za studena: Horní mez Ni může dosáhnout 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Meze použitelnosti

EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.

Podmínky složení

EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.

Původní záznam podmíněné větve

Základní rozsah tabulky 1: Ni 6.50–7.80%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 7.8
Al0.7 ~ 1.5

Poznámka d pro zlepšení chování při tváření za studena: Horní mez Ni může dosáhnout 8.30%; použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr16.0 ~ 18.0
Ni6.5 ~ 8.3
Al0.7 ~ 1.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Všech 6 řádků tabulky 1, poznámky a–e, rozsah a článek 4.4 oficiálně zveřejněného originálu SIST byly vizuálně ověřeny; nejde o ověření úplného textu DIN.

X7CrNiAl17-7 · DIN EN 10151-2002

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
Al0.7 ~ 1.5
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Cr16 ~ 18
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Ni6.5 ~ 7.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X7CrNiAl17-7 · ISO 15510-2014

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
Al0.7 ~ 1.5
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Cr16 ~ 18
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X7CrNiAl17-7 · ISO TS 15510-2003

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
Al0.7 ~ 1.5
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Cr16 ~ 18
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X7CrNiAl17-7 · NF EN 10088-2-2005

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Precipitačně vytvrditelná korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
Al0.7 ~ 1.5
C≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Cr16 ~ 18
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group