X5CRNIMO17-12-2 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 19. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X5CRNIMO17-12-2 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál X5CRNIMO17-12-2?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
X5CrNiMo17-12-2 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka D.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| Mo | 2 ~ 3 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.
Vysvětlení ověření
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →X5CrNiMo17-12-2 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka D.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| Mo | 2 ~ 3 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka D.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Bez souhlasu kupujícího se neuvedené prvky záměrně nepřidávají, kromě dokončení tavby.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka D.2 původního textu normy a poznámky pod čarouX5CrNiMo17-12-2 · EN 10263-5-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-5-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a–e
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí složení podle tabulky 3
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 3 anglického originálu a poznámky pod čarou byly ověřenyX5CrNiMo17-12-2 · EN 10269-2013
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10269-2013
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a–c
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí obsah síry podle tabulky 1
Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%
Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené poznámkou b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování zůstávají odděleny. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot a automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek nebo dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí obsah síry podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Kontrola tabulky 1 anglického originálu a poznámek pod čarouX5CrNiMo17-12-2 · NF EN 10269-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- NF EN 10269-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka 1/2
- Fyzická strana PDF
- 23
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Meze použitelnosti
Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.
Podmínky složení
Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola hodnot a poznámek tabulky 1 originálu NFX5CrNiMo17-12-2 · EN 10269-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- NF EN 10269-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka 1/2
- Fyzická strana PDF
- 23
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999; původní záznam označoval EN 10269-2006, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Původní NF EN10269, na obálce novembre1999, tabulka 1, hmotnostní procenta tavbové analýzy v %. Síra .015–.030% podle tabulky 1, poznámky 2 je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti, nikoli náhrada výchozího maxima. 42CrMo4 nemá tuto poznámku a nepoužije ji. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Norma pro oceli a slitiny niklu na spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; složení samo neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle tabulky 2 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; meze síry vydání 2013 se nepoužijí.
Podmínky složení
Původní NF EN10269, obálka novembre1999, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Tabulka 1, poznámka 2: síra .015–.030% je doporučený rozsah pro zlepšení obrobitelnosti a nenahrazuje výchozí maximum; pro 42CrMo4 bez této poznámky se nepoužívá. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Norma ocelí a niklových slitin pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; samotné složení neprokazuje dostupnost drátu pro pěchování za studena ani vhodnost tváření. / Výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu; limity síry z vydání 2013 se nepřebírají.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek S≤.030% podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Doporučení pro zlepšení obrobitelnosti: S .015–.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Ni | 10 ~ 13 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje NF EN 10269-1999. Původní záznam uvádí EN 10269-2006; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.X5CrNiMo17-12-2 · DIN EN 10263-5-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-5-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
- Fyzická strana PDF
- 1、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.
Podmínky složení
Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarouX5CrNiMo17-12-2 · EN 10263-5-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-5-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
- Fyzická strana PDF
- 1、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.
Podmínky složení
Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarouX5CrNiMo17-12-2 · DIN EN 10263-5-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-5-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
- Fyzická strana PDF
- 1、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.
Podmínky složení
Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarouX5CrNiMo17-12-2 · DIN EN 10270-3-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10270-3-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a–d, 1.1/1.2 a 5.4
- Fyzická strana PDF
- 1、5、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
DIN EN10270-3:2001-08, oficiální anglický původní text; tabulka 1, tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu, obvykle tažený za studena, o průměru ≤10mm; pro 10–15mm se mechanické požadavky dohodnou oběma stranami, což automaticky nepotvrzuje dodávku výrobků pro pěchování za studena. Úchylky výrobkové analýzy podle 5.4.2 se řídí samostatně EN10088-3 a přímo nerozšiřují výchozí tavbové složení. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez smlouvy se takové složení nedoplňuje. Poznámka c dovoluje použít 1.4436 místo 1.4401 ke zvýšení korozní odolnosti, ale tato tabulka neuvádí samostatné chemické složení 1.4436; stejné složení se pro něj nekopíruje. Podmínka zvýšení Ni podle tabulky 1, poznámky d se volí samostatně; prázdné Mo/N a jiné údaje se nedoplňují nulou.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 3 řádků tabulky 1 oficiálního originálu a poznámek pod čarouPodmínky průměru a pevnosti v tahu ve stavu po tažení za studena
DIN EN10270-3:2001-08 (přebírá EN10270-3:2001) · Tabulka 2 a poznámky a–g, 5.5.1/5.5.2 a tabulka 3 · Strany PDF: 8, 9
| Použitelné podmínky (jmenovitý průměr v mm) | Pevnost v tahu Rm (MPa) | Rozpětí výrobní dávky z téže tavby≤ (MPa) | Rozpětí v jedné balicí jednotce≤ (MPa) |
|---|---|---|---|
| Stav po tažení za studena · 0 < d ≤ 0.2 mm | 1725 ~ 1983.75 | 155.25 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.2 < d ≤ 0.3 mm | 1700 ~ 1955.0 | 153.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.3 < d ≤ 0.4 mm | 1675 ~ 1926.25 | 150.75 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.4 < d ≤ 0.5 mm | 1650 ~ 1897.5 | 148.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.5 < d ≤ 0.65 mm | 1625 ~ 1868.75 | 146.25 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.65 < d ≤ 0.8 mm | 1600 ~ 1840.0 | 144.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 0.8 < d ≤ 1 mm | 1575 ~ 1811.25 | 141.75 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 1 < d ≤ 1.25 mm | 1550 ~ 1782.5 | 139.5 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 1.25 < d ≤ 1.5 mm | 1500 ~ 1725.0 | 135.0 | 100 |
| Stav po tažení za studena · 1.5 < d ≤ 1.75 mm | 1450 ~ 1667.5 | 130.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 1.75 < d ≤ 2 mm | 1400 ~ 1610.0 | 126.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 2 < d ≤ 2.5 mm | 1350 ~ 1552.5 | 121.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 2.5 < d ≤ 3 mm | 1300 ~ 1495.0 | 117.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 3 < d ≤ 3.5 mm | 1250 ~ 1437.5 | 112.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 3.5 < d ≤ 4.25 mm | 1225 ~ 1408.75 | 110.25 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 4.25 < d ≤ 5 mm | 1200 ~ 1380.0 | 108.0 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 5 < d ≤ 6 mm | 1150 ~ 1322.5 | 103.5 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 6 < d ≤ 7 mm | 1125 ~ 1293.75 | 101.25 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 7 < d ≤ 8.5 mm | 1075 ~ 1236.25 | 96.75 | 70 |
| Stav po tažení za studena · 8.5 < d ≤ 10 mm | 1050 ~ 1207.5 | 94.5 | 70 |
- DIN EN10270-3:2001-08 přebírá EN10270-3:2001; zachovává se odděleně od vydání 2011/2012.
- Pouze pružinový drát kruhového průřezu z korozivzdorné oceli tažený za studena. Volba podle intervalu jmenovitého průměru, pevnost v tahu se počítá podle skutečného průměru, jednotka MPa= N/mm².
- NS a HS u 1.4310 jsou odlišné objednané pevnostní podmínky a nesmějí se automaticky směšovat. Na 1.4401/1.4568 se označení NS/HS nepřenáší.
- Tabulka 2, poznámka b: Horní mez=nejnižší pevnost v tahu daného intervalu×1.15; rozpětí ve výrobní dávce z téže tavby≤nejnižší pevnost v tahu daného intervalu×0.09. Obě podmínky i rozpětí v balicí jednotce podle tabulky 3 musí být splněny samostatně, nemohou se navzájem nahrazovat.
- 5.5.2 / tabulka 3: Rozpětí v jednom svitku, na jedné cívce, v jednom kotouči nebo jednom svazku po rovnání a dělení. Pro d≤1.50mm je 100MPa, pro 1.50<d≤10.00mm je 70MPa.
- Po rovnání může pevnost v tahu klesnout nejvýše o 10% (tabulka 2, poznámka c). Tento kandidát uvádí pouze stav po tažení za studena a svévolně neodvozuje další zaručený interval.
- Nižší pevnost v tahu pro lepší tvářitelnost vyžaduje výslovnou dohodu obou stran (poznámka d); výchozí meze této tabulky se automaticky nerozšiřují.
- Pevnost v tahu dodávaného drátu taženého za studena není vlastností hotové pružiny po tepelném zpracování. Hodnoty přílohy pro precipitační vytvrzování 1.4568 se nezahrnují do výchozí dodací pevnosti (poznámka e, 5.5.1, poznámka 2).
- Průměry větší než 10mm a jiné neuvedené průměry vyžadují dohodu obou stran při poptávce a objednání, bez interpolace nebo extrapolace. Nulový / záporný průměr drátu je neplatný.
Horní mez Rm se počítá z minima podle poznámky b tabulky 2 ×1.15. Rozpětí výrobní dávky se počítá jako minimum ×0.09. Ani jedno není samostatná horní mez původní tabulky ověřená buňku po buňce.
X5CrNiMo17-12-2 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、11、12
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné CuX5CrNiMo17-12-2 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、11、12
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření všech 50 řádků a poznámek tabulky 4 oficiálního původního textu; výjimka pro původně prázdné CuX5CrNiMo17-12-2 · NF EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a pokračování / poznámky a–e, všech 50 značek austenitických korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、11、12
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Meze použitelnosti
NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 4 a její pokračování, tavbová analýza wt%, všech 50 značek a poznámky pod čarou oficiální ukázky převzetí SIST PDF11/12. Poznámka a: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Pouze u značek označených b se S volí podle dlouhých výrobků a vlastností. Poznámka d dovoluje ze zvláštních důvodů zvýšit horní mez Ni pouze uvedeným značkám, nikoli všem. Poznámka c: Pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%. Tato skupina poskytuje podmíněnou větev pouze značkám s prázdným polem Cu původní tabulky. Existující legující rozsahy Cu zůstávají zachovány a jejich výjimka Cu nebyla automaticky přepsána. Propojení Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají zachována; neuvedená horní mez N se nedoplňuje nulou. Poznámka e původně upozorňuje na předpisy pro styk automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou. Zachovává se pouze historické upozornění, nikoli tvrzení současné shody podle hlavního textu 2005. Složení seznamu ocelí ani výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové chování materiálu při pěchování ani dodávku společnosti. Mechanické vlastnosti a výrobkové normy se ověřují samostatně, národní převzetí nejsou automaticky rovnocenná.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 4 a pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální náhled převzetí SIST na PDF11/12 se všemi 50 značkami a poznámkami. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula. / Podle poznámky b se pouze u značek označených b volí S podle dlouhých výrobků a vlastností; poznámka d zvyšuje horní mez Ni ze zvláštních důvodů jen pro vyjmenované oceli, nikoli pro všechny značky. / Poznámka c dovoluje pro pěchování / protlačování za studena Cu nejvýše 1.0%; nyní je tato cesta pouze pro značky s prázdným Cu v originálu. Existující legovací rozsah Cu je zachován a jeho výjimka Cu se automaticky nepřepisuje. / Ti≥5C/Nb≥10C a Ti≥8(C+N) zůstávají vázanými podmínkami; neuvedená horní mez N není nula. / Historické upozornění poznámky e na předpisy při styku automatových ocelí s vysokým obsahem síry s pokožkou je zachováno; text z roku 2005 není prohlášením současné shody s předpisy. / Seznamové složení a výjimka Cu pro pěchování za studena samy neprokazují celkové vlastnosti materiálu při pěchování za studena ani dodání společností; mechanické a výrobkové normy ověřit zvlášť, národní převzetí nejsou automaticky totožná.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Výchozí požadavek na síru; výchozí Ni; podle poznámky c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, dlouhé výrobky / ocelový drát a podobné výrobky S≤.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro obrábění S .015–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro svařování S .008–.030; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; výjimka pro Cu při pěchování za studena nebyla vybrána, platí původní tabulkový požadavek na Cu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
Poznámka b, doporučení pro leštění S≤.015; výchozí Ni; poznámka c pro pěchování za studena / protlačování za studena Cu≤1.0%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.X5CrNiMo17-12-2 · DIN EN 10270-3-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10270-3-2011
- Umístění v tabulce
- Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN10270-3:2012-01 přebírá EN10270-3:2011; složení tohoto záznamu pochází z ověřeného původního textu tohoto vydání EN. EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.
Podmínky složení
EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.
Vysvětlení ověření
Oficiální vztah převzetí DIN a úplná původní tabulka složení EN2011 byly ověřeny; úplný hlavní text DIN2012 dosud nebyl ověřen po jednotlivých stranách.X5CrNiMo17-12-2 · NF EN 10269:1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- NF EN 10269:1999
- Umístění v tabulce
- EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
- Fyzická strana PDF
- 2、23
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou 2, pouze doporučuje S v rozsahu 0.015–0.030% pro zlepšení obrobitelnosti. Doporučení není povinnou dolní mezí S, výchozí zůstává S≤0.030%.
Podmínky složení
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou 2, pouze doporučuje S v rozsahu 0.015–0.030% pro zlepšení obrobitelnosti. Doporučení není povinnou dolní mezí S, výchozí zůstává S≤0.030%.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
X5CrNiMo17-12-2 · EN 10270-3-2011
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10270-3-2011
- Umístění v tabulce
- Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.
Podmínky složení
EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.
Vysvětlení ověření
Všech 6 řádků tabulky 1, poznámky a–e, rozsah a článek 4.4 oficiálně zveřejněného originálu SIST byly vizuálně ověřeny; nejde o ověření úplného textu DIN.X5CrNiMo17-12-2 · ISO 15510-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 15510-2014
- Umístění v tabulce
- Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
- Fyzická strana PDF
- 9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Základní rozsah tabulky 1
Poznámka c: Pouze pokud je ze zvláštních důvodů nutné snížit obsah feritu, lze horní mez Ni zvýšit o 1.00 procentního bodu; tuto podmínku je nutné potvrdit.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 18.0 |
| Mo | 2.0 ~ 3.0 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku. Poznámka c platí pouze při potřebě snížit obsah feritu ze zvláštních důvodů, jako je tvářitelnost za tepla nebo nízká permeabilita; zvýšená horní mez Ni se nepovažuje za nepodmíněný rozsah.
Podmínky složení
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku. Poznámka c platí pouze při potřebě snížit obsah feritu ze zvláštních důvodů, jako je tvářitelnost za tepla nebo nízká permeabilita; zvýšená horní mez Ni se nepovažuje za nepodmíněný rozsah.
Původní záznam podmíněné větve
Základní rozsah tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 18.0 |
| Mo | 2.0 ~ 3.0 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka c: Pouze pokud je ze zvláštních důvodů nutné snížit obsah feritu, lze horní mez Ni zvýšit o 1.00 procentního bodu; tuto podmínku je nutné potvrdit.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.0 ~ 18.0 |
| Mo | 2.0 ~ 3.0 |
| Ni | 10.0 ~ 14.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.X5CrNiMo17-12-2 · DIN EN 10263-5-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-5:2018-02
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–e; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
- Fyzická strana PDF
- 1、10、11
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí složení podle tabulky 3
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.
Podmínky složení
DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Podmínka pro obrobitelnost: S 0.015–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Podmínka pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Doporučení pro leštitelnost: S≤0.015%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Mo | 2.0 ~ 2.5 |
| Ni | 10.0 ~ 13.0 |
| N | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Ověření řádku 9 tabulky 3 a poznámek a–e oficiálního německého vydání DIN EN 10263-5:2018-02; přebírá EN 10263-5:2017.X5CrNiMo17-12-2 · EN 10263
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Stav ověření
- Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.07 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 16.5 ~ 18.5 |
| Cu | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 2 ~ 2.5 |
| N | ≤ 0.11 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 10 ~ 13 |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.
Zobrazit související produkt →