Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SUM23L · JIS G4804
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Forma materiálu
Ocel pro tváření za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
JIS G 4804:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0375–0.1425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Meze použitelnosti
JIS G 4804:2008; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; poznámky pod tabulkou a podmínky použitelnosti viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4804:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tavbová analýza; Si není stanoven
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0375–0.1425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); Si není stanoven.
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0375–0.1425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0375–0.1458 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si≤0.10%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0375–0.1458 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0408–0.1492 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si0.10–0.20%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0408–0.1492 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0425–0.1542 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1250–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0425–0.1542 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Meze použitelnosti
Tabulka 1, hmotnostní podíly v %, výchozí tavbová analýza. Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout například ≤0.10%, 0.10–0.20% nebo 0.15–0.35%, nejde o jediné možné dohodnuté rozsahy. Poznámka b: Bez dohody obou stran se nepředepsané prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiné účely než dokončení tavby; prázdná položka není nula. Poznámka c dovoluje dohodnout horní mez Mn 1.10% pouze pro SUM22/SUM22L. Poznámka d: U olovnaté oceli platí při výrobkové analýze Pb předepsané objednatelem Pb0.07–0.35%; tato dolní mez nenahrazuje tavbovou analýzu 0.10%. Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticita a technologie součásti se ověřují nezávisle.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní procenta %, výchozí tavbová analýza. / Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20%, 0.15–0.35% apod. Výčet není jediným možným smluvním rozsahem. / Poznámka b: bez dohody obou stran se nestanovené prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiný účel než dokončení tavby; prázdné pole není nula. / Poznámka c: pouze pro SUM22/SUM22L lze dohodnout horní mez Mn 1.10%. / Poznámka d: požaduje-li objednatel výrobkovou analýzu Pb u olovnaté oceli, platí Pb0.07–0.35%; touto dolní mezí se nenahrazuje tavbová analýza 0.10%. / Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticitu a postup pro součást je nutné ověřit samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Tavbová analýza; Si není stanoven
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); Si není stanoven.
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.07 ~ 0.35
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si≤0.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.07 ~ 0.35
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Si
0.1 ~ 0.2
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si0.10–0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.07 ~ 0.35
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.1 ~ 0.35
Si
0.15 ~ 0.35
Kontrolní analýza olova ve výrobku (na požadavek objednatele); dohodnuté Si0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.75 ~ 1.05
P
0.04 ~ 0.09
S
0.26 ~ 0.35
Pb
0.07 ~ 0.35
Si
0.15 ~ 0.35
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 japonského originálu PDF4 a všechny poznámky pod čarou byly ověřenyWhatsAppTechnický dotaz →