← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SS330 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SS330 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SS330?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SS330 · JIS G 3101-2024

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Konstrukční ocel válcovaná za tepla
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3101:2024
Umístění v tabulce
Článek 5, tabulka 2 a poznámka k tabulce a; článek 1, tabulka 1 článku 4
Fyzická strana PDF
5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm (Ito–Bessyo): Nelze vypočítat Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Si, Mn, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
P≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Článek 5, tabulka 2 uvádí hmotnostní procenta tavbové analýzy; poznámka a dovoluje podle potřeby přidávat prvky označené „—“ i neuvedené legující prvky. Nestanovená mez neznamená nulový obsah. Článek 1 platí pro ocel válcovanou za tepla a profily lisované za tepla pro obecné konstrukce, nikoli potvrzení vhodnosti drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1: Tlusté plechy, pásy a tyče; ploché tyče mají tloušťku ≤100 mm.

Podmínky složení

Článek 5, tabulka 2 uvádí hmotnostní procenta tavbové analýzy; poznámka a dovoluje podle potřeby přidávat prvky označené „—“ i neuvedené legující prvky. Nestanovená mez neznamená nulový obsah. Článek 1 platí pro ocel válcovanou za tepla a profily lisované za tepla pro obecné konstrukce, nikoli potvrzení vhodnosti drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1: Tlusté plechy, pásy a tyče; ploché tyče mají tloušťku ≤100 mm.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 normy JIS G3101:2024 a poznámka k tabulce a byly ověřeny

SS330 · Q/BQB 130-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel ve formě bram
Forma materiálu
Předvalkované bramy určené k dalšímu válcování
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 130—2003
Umístění v tabulce
4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
Fyzická strana PDF
2、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Způsob dezoxidace C; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm
IIW / CEV:0.0950–0.2517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0775–0.1892 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1017–0.2583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0725–0.1842 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0850–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace C; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12.7 mm
IIW / CEV:0.1600–0.3333 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1250–0.2417 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12.7 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1350–0.3083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0825–0.1992 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.16
Si≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.55
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Podmínky složení

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Původní záznam podmíněné větve

Způsob dezoxidace C; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.16
Si≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.55
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
2

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.15
Si≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Mn0.25 ~ 0.65
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.008 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
3

Způsob dezoxidace C; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12.7 mm

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.2
Si≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
4

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12.7 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.15
Si≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Mn0.45 ~ 0.95
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.008 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.

SS330 · JIS G 3101-2010

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Ocelové výrobky válcované za tepla pro všeobecné konstrukční použití
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3101:2010
Umístění v tabulce
Hlavní text článku 3/4, tabulka 1, tabulka 2
Fyzická strana PDF
5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm (Ito–Bessyo): Nelze vypočítat Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Si, Mn, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
P≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 3101:2010, japonský originál, článek 3 hlavního textu, tabulka 1 uvádí SS330. Použitelné formy: Plechy, pásy, ploché tyče a tyče; tabulka 1 neuvádí profily. Sloupec použitelných rozměrů tabulky 1 nestanovuje další horní mez; formy konstrukční oceli nejsou automatickým podkladem pro vhodnost nebo dodávku drátu pro pěchování za studena. Tabulka 2 článku 4 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%. Uvádějí se pouze prvky zahrnuté v tomto záznamu; pomlčka C/Mn je nestanovený údaj, nikoli 0. Mez kluzu, pevnost v tahu, tažnost a ohyb tabulky 3 článku 5 se mění podle tloušťky, tělesa a formy výrobku; před strukturováním podmínek se obecné záruky nezobrazují. Historické vydání 2010 se zobrazuje samostatně; orientační záznam 2011/2015 a záznam originálu 2024 se automaticky nepovažují za stejné vydání.

Podmínky složení

JIS G 3101:2010, japonský originál, článek 3 hlavního textu, tabulka 1 uvádí SS330. Použitelné formy: Plechy, pásy, ploché tyče a tyče; tabulka 1 neuvádí profily. Sloupec použitelných rozměrů tabulky 1 nestanovuje další horní mez; formy konstrukční oceli nejsou automatickým podkladem pro vhodnost nebo dodávku drátu pro pěchování za studena. Tabulka 2 článku 4 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%. Uvádějí se pouze prvky zahrnuté v tomto záznamu; pomlčka C/Mn je nestanovený údaj, nikoli 0. Mez kluzu, pevnost v tahu, tažnost a ohyb tabulky 3 článku 5 se mění podle tloušťky, tělesa a formy výrobku; před strukturováním podmínek se obecné záruky nezobrazují. Historické vydání 2010 se zobrazuje samostatně; orientační záznam 2011/2015 a záznam originálu 2024 se automaticky nepovažují za stejné vydání.

Vysvětlení ověření

Vizuálně byly ověřeny čtyři řádky tabulky 1 / tabulky 2 hlavního textu japonského originálu 2010 a buňky přesahující řádky.

SS330 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.23 JIS G3101 (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.23 JIS G3101 (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
28
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm (Ito–Bessyo): Nelze vypočítat Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Si, Mn, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET: Nelze vypočítat Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí C, Mn, Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
P≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 28 / tištěná strana 26, 7.1.23 JIS G3101 (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Mechanické vlastnosti tabulky se mění podle průměru a zkušebního tělesa; tato úprava zapisuje pouze složení a neslučuje rozdílné mechanické podmínky.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Mechanické vlastnosti tabulky závisejí na průměru a tělese; tato dávka zaznamenává pouze složení, bez zjednodušení mechanických podmínek.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group