S44800 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S44800 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál S44800?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
S44800 · ASTM A493-2009(2013)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A493-2009(2013)
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka A–B
- Fyzická strana PDF
- 1、2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí chemické požadavky tabulky 1; propojená omezení je nutné ověřit podle naměřeného složení.
Poznámka B: Pro C/N ve výrobku je jednotlivě přípustné +0.002%; součtová mez C+N se automaticky nerozšiřuje.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 28.0 ~ 30.0 |
| Ni | 2.0 ~ 2.5 |
| Cu | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 3.5 ~ 4.2 |
| N | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Oficiální původní A493−09(Reapproved2013), PDF1/2, tabulka 1 a poznámky A–B, hmotnostní podíly wt%. Původní symbol Cb odpovídá Nb; vysvětlení přiřazení zůstává zachováno, nový prvek se nevytváří. Všechny souhrnné a propojené požadavky vyžadují ověření naměřeného složení stejné tavby či dávky; jednotlivé prvky v rozsahu nezaručují vyhovující součet. Tabulkové Si u S44401 je prázdné, nestanoveno není nula. Jednotlivá Ti/Nb ≤.80 jsou pouze obálky odvozené z nezáporných obsahů a součtu ≤.80, nikoli nezávislé normové meze. Norma zahrnuje drát / válcovaný drát pro pěchování a kování za studena; skutečná dodávka, rozměry, stav a vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Oficiální původní A493−09(Reapproved2013), PDF1/2, tabulka 1 a poznámky A–B, hmotnostní podíly wt%. Původní symbol Cb odpovídá Nb; vysvětlení přiřazení zůstává zachováno, nový prvek se nevytváří. Všechny souhrnné a propojené požadavky vyžadují ověření naměřeného složení stejné tavby či dávky; jednotlivé prvky v rozsahu nezaručují vyhovující součet. Tabulkové Si u S44401 je prázdné, nestanoveno není nula. Jednotlivá Ti/Nb ≤.80 jsou pouze obálky odvozené z nezáporných obsahů a součtu ≤.80, nikoli nezávislé normové meze. Norma zahrnuje drát / válcovaný drát pro pěchování a kování za studena; skutečná dodávka, rozměry, stav a vlastnosti se ověřují samostatně.
Kombinovaná omezení
- Omezení součtu prvků
- Dotčené prvky
- C
- N
- Horní mez
- 0.025
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí chemické požadavky tabulky 1; propojená omezení je nutné ověřit podle naměřeného složení.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 28.0 ~ 30.0 |
| Ni | 2.0 ~ 2.5 |
| Cu | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 3.5 ~ 4.2 |
| N | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
Poznámka B: Pro C/N ve výrobku je jednotlivě přípustné +0.002%; součtová mez C+N se automaticky nerozšiřuje.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.012 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 28.0 ~ 30.0 |
| Ni | 2.0 ~ 2.5 |
| Cu | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 3.5 ~ 4.2 |
| N | ≤ 0.022 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola příslušného řádku oficiálního originálu, propojených součtových požadavků a poznámek pod čarouS44800 · SAE J405-1998
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J405 JUN1998
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
- Fyzická strana PDF
- 1、5、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 28.0 ~ 30.0 |
| Ni | 2.0 ~ 2.5 |
| Mo | 3.5 ~ 4.2 |
| N | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Součet C+N ≤0.025% musí platit současně s jednotlivými horními mezemi.
Podmínky složení
Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Součet C+N ≤0.025% musí platit současně s jednotlivými horními mezemi.
Kombinovaná omezení
- Omezení součtu prvků
- Dotčené prvky
- C
- N
- Horní mez
- 0.025
Vysvětlení ověření
Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.S44800 · ASTM A240/A240M-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Feritické a martenzitické korozivzdorné oceli
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- ASTM A240/A240M-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
- Fyzická strana PDF
- 1、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 28.0 ~ 30.0 |
| Ni | 2.0 ~ 2.5 |
| Mo | 3.5 ~ 4.2 |
| N | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: (C+N) 0.025; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: (C+N) 0.025; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- C
- 1
- N
- 1
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.025
- Požadavek
- C+N≤0.025
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky