S235J0W — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S235J0W →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál S235J0W?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
S235J0W · EN 10025-5-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Ploché a dlouhé výrobky z konstrukčních ocelí válcovaných za tepla se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi; omezení forem a rozměrů původní tabulky viz vysvětlení
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10025-5:2004
- Umístění v tabulce
- Tabulky 1/2/3; 6.2/6.3/7.2
- Fyzická strana PDF
- 1、5、9、15、16、17
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / výchozí N≤0.009%
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / propojená výjimka N–P, N≤0.012%
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / výjimka z horní meze N pouze při prokázání vázání dusíku dokladem o kontrole
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / výchozí N≤0.009%
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / propojená výjimka N–P, N≤0.012%
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / výjimka z horní meze N pouze při prokázání vázání dusíku dokladem o kontrole
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.009 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Podle oficiálního hlavního textu EN10025-5:2004 (vydal DIN EN10025-5:2005-02); tento záznam obsahuje údaje vydání 2004, nikoli podklad pro vydání 2019. Platí pro ploché a dlouhé výrobky z konstrukční oceli odolné proti atmosférické korozi, válcované za tepla; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Chemická tabulka 2 je tavbová analýza; výrobková analýza tabulky 3 se vede samostatně a ověřuje při požadavku objednávky, výrobkové meze nerozšiřují tavbovou analýzu. P/S dlouhých výrobků mohou být každý o 0.005% vyšší než tabulka 2; ploché a dlouhé výrobky proto mají oddělené chemické podmínky, výjimka se nepoužije automaticky na ploché výrobky. FN nedovoluje neuklidněnou ocel; FF je plně uklidněná ocel s dostatkem prvků vázajících dusík, Al≥0.020% je příklad originálu. Jiné prvky vázající dusík a doklady o kontrole se také ověřují. Pro řádek FF platí tabulka 2, poznámka c: Použije se alespoň jeden z Al≥0.020, Nb0.015–0.060, V0.02–0.12 a Ti0.02–0.10 nebo jejich kombinace. Při kombinaci musí alespoň jeden dosáhnout uvedené dolní meze, nikoli všechny současně. Současné automatické reverzní hledání tento metalurgický kombinační požadavek neověřuje; pro FN se požadavek výchozím způsobem nevnucuje. FN má výchozí horní mez N 0.009%; pouze pro S235J0W/S355J0W platí poznámka d, při zvýšení nejvýše na 0.012% se za každé zvýšení o 0.001%N musí snížit maximum P o 0.005%. Výjimku z horní meze N lze použít pouze při dokladu o kontrole prokazujícím celkový Al≥0.020% nebo dostatek jiných prvků vázajících dusík, nikoli výchozím zrušením meze. 7.2.3 uvádí tavbová maxima CEV: Pro S235 0.44% a pro S355 0.52%. Vzorec byl ověřen podle oficiální anglické ukázky EN10025-1:2004, 7.2.3: CEV=C+Mn/6+(Cr+Mo+V)/5+(Ni+Cu)/15. Doklad o kontrole musí uvádět všechny prvky vzorce; chybějící nejsou 0. Jde o tavbové meze; obálka nezávislých prvků ani reverzní hledání jednotlivých prvků nepotvrzují shodu CEV. Dodací a zkušební stavy po válcování za tepla, normalizaci / normalizačním válcování a další se potvrzují podle 6.3 a 7.3.1; výsledky normalizovaného tělesa nemusí představovat vlastnosti původního dodacího stavu. Tabulka 4 uvádí u 100mm v obou sloupcích Rm zahrnutí 100mm, hranice originálu se překrývá. Pro podmínku 100mm se nyní automaticky neuvádí Rm; údaje ReH / tažnosti zůstávají zachovány a pro Rm je nutné ověřit použitelnou opravu a dohodu. Rázové zkoušky tabulky 5 jsou podélné; rázové požadavky WP se ověřují pouze při dohodě objednávky. Tělesa ≤12mm a snížení hodnot se ověřují samostatně podle EN10025-1:2004, energie původní tabulky se nepoužije na všechny tenké výrobky.
Podmínky složení
Podle oficiálního hlavního textu EN10025-5:2004 (vydal DIN EN10025-5:2005-02); tento záznam obsahuje údaje vydání 2004, nikoli podklad pro vydání 2019. Platí pro ploché a dlouhé výrobky z konstrukční oceli odolné proti atmosférické korozi, válcované za tepla; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Chemická tabulka 2 je tavbová analýza; výrobková analýza tabulky 3 se vede samostatně a ověřuje při požadavku objednávky, výrobkové meze nerozšiřují tavbovou analýzu. P/S dlouhých výrobků mohou být každý o 0.005% vyšší než tabulka 2; ploché a dlouhé výrobky proto mají oddělené chemické podmínky, výjimka se nepoužije automaticky na ploché výrobky. FN nedovoluje neuklidněnou ocel; FF je plně uklidněná ocel s dostatkem prvků vázajících dusík, Al≥0.020% je příklad originálu. Jiné prvky vázající dusík a doklady o kontrole se také ověřují. Pro řádek FF platí tabulka 2, poznámka c: Použije se alespoň jeden z Al≥0.020, Nb0.015–0.060, V0.02–0.12 a Ti0.02–0.10 nebo jejich kombinace. Při kombinaci musí alespoň jeden dosáhnout uvedené dolní meze, nikoli všechny současně. Současné automatické reverzní hledání tento metalurgický kombinační požadavek neověřuje; pro FN se požadavek výchozím způsobem nevnucuje. FN má výchozí horní mez N 0.009%; pouze pro S235J0W/S355J0W platí poznámka d, při zvýšení nejvýše na 0.012% se za každé zvýšení o 0.001%N musí snížit maximum P o 0.005%. Výjimku z horní meze N lze použít pouze při dokladu o kontrole prokazujícím celkový Al≥0.020% nebo dostatek jiných prvků vázajících dusík, nikoli výchozím zrušením meze. 7.2.3 uvádí tavbová maxima CEV: Pro S235 0.44% a pro S355 0.52%. Vzorec byl ověřen podle oficiální anglické ukázky EN10025-1:2004, 7.2.3: CEV=C+Mn/6+(Cr+Mo+V)/5+(Ni+Cu)/15. Doklad o kontrole musí uvádět všechny prvky vzorce; chybějící nejsou 0. Jde o tavbové meze; obálka nezávislých prvků ani reverzní hledání jednotlivých prvků nepotvrzují shodu CEV. Dodací a zkušební stavy po válcování za tepla, normalizaci / normalizačním válcování a další se potvrzují podle 6.3 a 7.3.1; výsledky normalizovaného tělesa nemusí představovat vlastnosti původního dodacího stavu. Tabulka 4 uvádí u 100mm v obou sloupcích Rm zahrnutí 100mm, hranice originálu se překrývá. Pro podmínku 100mm se nyní automaticky neuvádí Rm; údaje ReH / tažnosti zůstávají zachovány a pro Rm je nutné ověřit použitelnou opravu a dohodu. Rázové zkoušky tabulky 5 jsou podélné; rázové požadavky WP se ověřují pouze při dohodě objednávky. Tělesa ≤12mm a snížení hodnot se ověřují samostatně podle EN10025-1:2004, energie původní tabulky se nepoužije na všechny tenké výrobky.
Původní záznam podmíněné větve
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / výchozí N≤0.009%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.009 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / propojená výjimka N–P, N≤0.012%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.012 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- P
- 1
- N
- 5
- Horní mez
- 0.08
- Požadavek
- Tabulka 2d: Při zvýšení N se příslušně snižuje horní mez P (za každých 0.001%N snížení o 0.005%P).
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / výjimka z horní meze N pouze při prokázání vázání dusíku dokladem o kontrole
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2g
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Použití výjimky z horní meze N vyžaduje celkový Al≥0.020% nebo dostatečné množství jiných prvků vázajících dusík a doklad o kontrole; dotaz na složení to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / výchozí N≤0.009%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.009 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / propojená výjimka N–P, N≤0.012%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.012 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- P
- 1
- N
- 5
- Horní mez
- 0.085
- Požadavek
- Tabulka 2d: Při zvýšení N se příslušně snižuje horní mez P (za každých 0.001%N snížení o 0.005%P).
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / výjimka z horní meze N pouze při prokázání vázání dusíku dokladem o kontrole
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.2 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.8 |
| Cu | 0.25 ~ 0.55 |
| Ni | ≤ 0.65 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněná dolní mez složení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2c/6.2.2
- Vysvětlení podmínek původního textu
- FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- 7.2.3
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.44%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Poznámka pod čarou
- Tabulka 2g
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Použití výjimky z horní meze N vyžaduje celkový Al≥0.020% nebo dostatečné množství jiných prvků vázajících dusík a doklad o kontrole; dotaz na složení to automaticky neprokazuje.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
- Rozsah forem výrobků
- Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
- 150
- Forma dlouhých výrobků
- Maximální rozměr profilů (mm)
- 40
- Maximální rozměr tyčí (mm)
- 150
- Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
- 60
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tavbové složení tabulky 2 a rozsah tabulky 1 normy EN10025-5:2004 byly ověřeny. Forma výrobku, N–P a podmínky vázání dusíku zůstávají oddělené. Odkaz vzorce CEV na 7.2.3 byl ověřen; 100mm Rm a obecné odkazy na odběr vzorků / rázové zkoušky je stále nutné ověřit.Požadavky na složení při kontrolní analýze výrobku
- C
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.16
- Si
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.45
- Mn
- Dolní mez
- 0.15
- Horní mez
- 0.7
- P
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.04
- S
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.04
- Cr
- Dolní mez
- 0.35
- Horní mez
- 0.85
- Cu
- Dolní mez
- 0.2
- Horní mez
- 0.6
- Ni
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.7
- N
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.01
Lemování za studena (dodatečná podmínka objednávky)
EN10025-5:2004 · DIN EN10025-5:2005-02 / anglický hlavní text DIN Handbook402 · Tabulka 6 a poznámky a/b, 7.4.2.3 (možnost 11c) · Strany PDF: 11, 20
Pouze při výslovném požadavku v objednávce; úhel ohybu <90°. Hodnota je minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu v mm, nikoli násobek tloušťky.
t: Směr ohýbání napříč ke směru válcování
| Jmenovitá tloušťka t (mm) | Minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu (mm) |
|---|---|
| 1.5 < t ≤ 2.5 | 2.5 |
| 2.5 < t ≤ 3 | 3 |
| 3 < t ≤ 4 | 5 |
| 4 < t ≤ 5 | 6 |
| 5 < t ≤ 6 | 8 |
| 6 < t ≤ 7 | 10 |
| 7 < t ≤ 8 | 12 |
| 8 < t ≤ 10 | 16 |
| 10 < t ≤ 12 | 20 |
| 12 < t ≤ 14 | 25 |
| 14 < t ≤ 16 | 28 |
| 16 < t ≤ 18 | 36 |
| 18 < t ≤ 20 | 40 |
l: Směr ohýbání rovnoběžný se směrem válcování
| Jmenovitá tloušťka t (mm) | Minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu (mm) |
|---|---|
| 1.5 < t ≤ 2.5 | 2.5 |
| 2.5 < t ≤ 3 | 3 |
| 3 < t ≤ 4 | 6 |
| 4 < t ≤ 5 | 8 |
| 5 < t ≤ 6 | 10 |
| 6 < t ≤ 7 | 12 |
| 7 < t ≤ 8 | 16 |
| 8 < t ≤ 10 | 20 |
| 10 < t ≤ 12 | 25 |
| 12 < t ≤ 14 | 28 |
| 14 < t ≤ 16 | 32 |
| 16 < t ≤ 18 | 40 |
| 18 < t ≤ 20 | 45 |
- Používá se pouze při výslovném požadavku na vhodnost pro lemování podle 7.4.2.3 při objednání (originál odkazuje na možnost 11c). Prohlížení směru / hodnoty tabulky neznamená účinnost nákupní dohody ani skutečné převzetí výrobku.
- Platí pro plechy, tenké plechy, pásy, širokou plochou ocel a ploché tyče o šířce <150mm. Podmínka šířky se vztahuje pouze na tyto ploché tyče, nikoli na všechny plechy. Jmenovitá tloušťka≤20mm.
- Hodnoty tabulky 6 platí pro úhel ohybu <90°; pro 90° a větší úhly tato tabulka neposkytuje použitelné hodnoty.
- t/l podle původního směru ohýbání: t napříč ke směru válcování, l rovnoběžně se směrem válcování. Oba směry se uvádějí odděleně.
- Hodnota je minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu v mm, nikoli násobek R/t ani obecně použitelné doporučení výrobního postupu.
- Původní tabulka uvádí 13 intervalů tloušťky v rozsahu 1.5<t≤20mm. Čte se pouze podle uvedených intervalů; pro ≤1.5mm, >20mm ani neuvedené podmínky se neinterpoluje / neextrapoluje.
- Pro značky WP je při t>8mm původní pole poloměru prázdné, zůstává neuvedené. Nedoplňuje se hodnotou 0 ani hodnotou značek W.
- Poznámka originálu: Tváření za studena snižuje tažnost. Tyto údaje o lemování plochých výrobků za studena přímo neprokazují vhodnost drátu pro pěchování za studena, svařitelnost ani záruku skutečných dodávek naší společnosti.
- Obecné odkazy na odběr vzorků / zkoušky apod. v EN10025-1:2004 je stále nutné potvrdit podle oficiálního originálu; tato položka netvrdí skutečnou zkoušku shody ani dokončené převzetí celé normy.