← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

QSTE420TM — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro QSTE420TM →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál QSTE420TM?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

QStE420TM · Q/BQB 130-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel ve formě bram
Forma materiálu
Předvalkované bramy určené k dalšímu válcování
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 130—2003
Umístění v tabulce
4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
Fyzická strana PDF
4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 3~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1167–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<10 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1167–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Ti≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3. Hodnoty Al_t≥0.01, Nb≤0.04 a Ti≤0.12 wt% ve sloučených buňkách tabulky 3 platí pro příslušné tři řádky. Tenčí řádek QStE420TM a řádek QStE500TM G se řídí vlastními buňkami a nesměšují se.

Podmínky složení

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3. Hodnoty Al_t≥0.01, Nb≤0.04 a Ti≤0.12 wt% ve sloučených buňkách tabulky 3 platí pro příslušné tři řádky. Tenčí řádek QStE420TM a řádek QStE500TM G se řídí vlastními buňkami a nesměšují se.

Původní záznam podmíněné větve

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 3~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Ti≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
4
Číslo řádku zdrojové tabulky
28

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<10 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Nb≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Ti≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
4
Číslo řádku zdrojové tabulky
29

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.

QStE420TM · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.0000–0.4887 Obálka nezávislých prvků v rozsahu údajů výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.2590 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.3010 Obálka nezávislých prvků v rozsahu údajů výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
Nb≤ 0.09 (dolní mez neuvedena)
V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ti≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 20, strana 5 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Nb
    • V
    • Ti
    Horní mez
    0.22

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

Al≥0.015,Nb≤0.09,V≤0.20,Ti≤0.15,Nb+V+Ti≤0.22%Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group