ML42CRMO — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML42CRMO →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál ML42CRMO?
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
ML42CrMo · GB/T 5953
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Ocelový drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- GB/T 6478-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
Zdroj chemického složení a rozsah použití
Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.
Zdroj: GB/T 6478-2001 · Tabulka 3 · ML42CrMo · p.6
| Prvek | Hmotnostní podíl / % |
|---|---|
| C | 0.38~0.45 |
| Si | ≤0.30 |
| Mn | 0.60~0.90 |
| P | ≤0.035 |
| S | ≤0.035 |
| Ni | ≤0.20 |
| Cr | 0.90~1.20 |
| Cu | ≤0.20 |
| Mo | 0.15~0.25 |
Meze použitelnosti
GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Historické údaje starého vydání. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: GB/T 6478-2001 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →ML42CrMo · GB/T 28906-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena určená ke zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2025
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; 7.1.5–7.1.7
- Fyzická strana PDF
- 8、9、11
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí složení podle tabulky 3; volitelný přídavek hliníku nebyl dohodnut.
Tabulka 3, poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.4 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
GB/T28906-2025, tabulka 3: Drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena a následné zušlechťování, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Pro zlepšení pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%; jde o možnost, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka b: Dohodou dodavatele a odběratele může být Si pod 0.10%; potom se musí přidat hliník a platí Alt≥0.020%. Záznam používá výchozí tabulkový rozsah Si; konkrétní nízkokřemíkový dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka c: Pro prvních 11 značek tabulky 3 lze dohodnout přídavek Cr pro zlepšení prokalitelnosti a mechanických vlastností, množství musí potvrdit obě strany. Bez dohody platí zbytkové Cr≤0.20% podle 7.1.5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr, Ni a Cu každý ≤0.20%, platí zbytkové Sn≤0.06%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Podle 7.1.7 se dovolené úchylky výrobkové chemické analýzy kromě zvláštních poznámek tabulky řídí GB/T222; tavbové hodnoty nejsou výrobkové úchylky. Originál platí pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena v rozsahu 5–52mm; konkrétní rozměry výrobku, dodávka a výrobní postup stále vyžadují potvrzení, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
GB/T28906-2025, tabulka 3: Drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena a následné zušlechťování, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Pro zlepšení pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%; jde o možnost, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka b: Dohodou dodavatele a odběratele může být Si pod 0.10%; potom se musí přidat hliník a platí Alt≥0.020%. Záznam používá výchozí tabulkový rozsah Si; konkrétní nízkokřemíkový dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka c: Pro prvních 11 značek tabulky 3 lze dohodnout přídavek Cr pro zlepšení prokalitelnosti a mechanických vlastností, množství musí potvrdit obě strany. Bez dohody platí zbytkové Cr≤0.20% podle 7.1.5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr, Ni a Cu každý ≤0.20%, platí zbytkové Sn≤0.06%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Podle 7.1.7 se dovolené úchylky výrobkové chemické analýzy kromě zvláštních poznámek tabulky řídí GB/T222; tavbové hodnoty nejsou výrobkové úchylky. Originál platí pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena v rozsahu 5–52mm; konkrétní rozměry výrobku, dodávka a výrobní postup stále vyžadují potvrzení, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3; volitelný přídavek hliníku nebyl dohodnut.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.4 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
Tabulka 3, poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.4 ~ 0.45 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Al | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 3 v originálu PDF8/9 a ustanovení o zbytkových prvcích v PDF11ML42CrMo · GB/T 6478-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 6478-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a 6.1.4–6.1.8
- Fyzická strana PDF
- 5、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T6478-2001, tabulka 3, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.
Podmínky složení
GB/T6478-2001, tabulka 3, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6ML42CrMo · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 92, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 12
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 92; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 92; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.ML42CrMo · Q/ZNGF 01.7—2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
- Název dokumentu
- Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 67 (strana 7 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě.