← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

M 1017 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro M 1017 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál M 1017?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

M 1017 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Podmínka Mn≤0.60% uvedená v tabulce
IIW / CEV:0.1817–0.3100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující nezakázal zvýšení Mn podle poznámky G; Mn0.60–0.75%. Podle naměřeného Mn se současně snižují dolní i horní mez C.
IIW / CEV:0.2100–0.3350 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1400–0.2475 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1700–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.21
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit nad 0.60% až na 0.75%; za každé zvýšení o 0.05%Mn se dolní i horní mez C sníží o 0.01%. Možnost se ověřuje propojením C+0.2Mn, nikoli pouze rozšířením Mn. Značka M se neslučuje se značkou bez M.

Podmínky složení

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit nad 0.60% až na 0.75%; za každé zvýšení o 0.05%Mn se dolní i horní mez C sníží o 0.01%. Možnost se ověřuje propojením C+0.2Mn, nikoli pouze rozšířením Mn. Značka M se neslučuje se značkou bez M.

Původní záznam podmíněné větve

Podmínka Mn≤0.60% uvedená v tabulce

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.21
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Kupující nezakázal zvýšení Mn podle poznámky G; Mn0.60–0.75%. Podle naměřeného Mn se současně snižují dolní i horní mez C.

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.21
Mn0.6 ~ 0.75
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Poznámka G: Za každé zvýšení Mn o 0.05% nad 0.60% se dolní i horní mez C sníží každá o 0.01%.
    Koeficient prvku
    C
    1
    Mn
    0.2
    Horní mez
    0.33
    Dolní mez
    0.26

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.

M 1017 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Podmínka Mn0.25–0.60% uvedená v tabulce
IIW / CEV:0.1817–0.3100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující nezakázal poznámku G; Mn0.60–0.75%. Dolní i horní mez C se současně snižují podle Mn.
IIW / CEV:0.2100–0.3350 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1400–0.2475 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1700–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.21
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 4.3.1 se obchodní jakost řady M obvykle neodmítá podle výrobkové analýzy, kromě zjevné záměny tavby; tabulka 5 se automaticky nepoužívá jako přejímací úchylky řady M. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 1, poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit na 0.75%. Nad 0.60% se za každé zvýšení Mn o 0.05% sníží dolní i horní mez C o 0.01%; ověřuje se propojení C+0.2Mn. Označení M se neslučuje s běžnými značkami.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 4.3.1 se obchodní jakost řady M obvykle neodmítá podle výrobkové analýzy, kromě zjevné záměny tavby; tabulka 5 se automaticky nepoužívá jako přejímací úchylky řady M. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 1, poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit na 0.75%. Nad 0.60% se za každé zvýšení Mn o 0.05% sníží dolní i horní mez C o 0.01%; ověřuje se propojení C+0.2Mn. Označení M se neslučuje s běžnými značkami.

Původní záznam podmíněné větve

Podmínka Mn0.25–0.60% uvedená v tabulce

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.21
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Kupující nezakázal poznámku G; Mn0.60–0.75%. Dolní i horní mez C se současně snižují podle Mn.

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.21
Mn0.6 ~ 0.75
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Poznámka G: Za každé zvýšení Mn o 0.05% nad 0.60% se dolní i horní mez C sníží každá o 0.01%.
    Koeficient prvku
    C
    1
    Mn
    0.2
    Horní mez
    0.33
    Dolní mez
    0.26

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group