G61500 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro G61500 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál G61500?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
G61500 · SAE J404-2000
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J404-2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
- Fyzická strana PDF
- 1、2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.53 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≥ 0.15 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.
Podmínky složení
Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.
Vysvětlení ověření
Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnotG61500 · SAE J404-2009
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J404-2009
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka 1/4/5/6/7
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1
Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%
Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.53 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | ≥ 0.15 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka přiřazuje UNS G61500 k SAE6150. Zachovávají se oba vyhledávací názvy, nikoli tvrzení jiného materiálu či náhrady mezi normami. Tavbová analýza wt%; V≥.15% nemá předepsanou horní mez, nepřebírá se maximum vanadu z jiných norem ASTM. Poznámka 1: Pro prvky v původní tabulce nepředepsané ani nepožadované platí zbytková maxima Cu≤.35/Ni≤.25/Mo≤.06; Cr používá legující rozsah. Poznámka 6, tabulka 1: Výchozí P/S je .030/.040; .030/.035 pro ploché výrobky a .040/.050 pro dlouhé výrobky ASTM jsou typické hodnoty dohodou obou stran, nikoli automatická změna podle formy výrobku. Poznámka 4 dovoluje dohodnout jiné rozsahy Si, bez jednotného rozsahu a svévolného doplnění. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje vložení L do značky; olovnaté složení se nepřimíchává k běžné 6150. Poznámka 7 požaduje vykazovat prvky, nikoli závazné meze pro všechny; hodnota pod prahem vykazování není 0. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409; složení samo neprokazuje dodávku pro pěchování za studena ani vhodnost tváření.
Podmínky složení
Původní tabulka přiřazuje UNS G61500 k SAE6150. Zachovávají se oba vyhledávací názvy, nikoli tvrzení jiného materiálu či náhrady mezi normami. Tavbová analýza wt%; V≥.15% nemá předepsanou horní mez, nepřebírá se maximum vanadu z jiných norem ASTM. Poznámka 1: Pro prvky v původní tabulce nepředepsané ani nepožadované platí zbytková maxima Cu≤.35/Ni≤.25/Mo≤.06; Cr používá legující rozsah. Poznámka 6, tabulka 1: Výchozí P/S je .030/.040; .030/.035 pro ploché výrobky a .040/.050 pro dlouhé výrobky ASTM jsou typické hodnoty dohodou obou stran, nikoli automatická změna podle formy výrobku. Poznámka 4 dovoluje dohodnout jiné rozsahy Si, bez jednotného rozsahu a svévolného doplnění. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje vložení L do značky; olovnaté složení se nepřimíchává k běžné 6150. Poznámka 7 požaduje vykazovat prvky, nikoli závazné meze pro všechny; hodnota pod prahem vykazování není 0. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409; složení samo neprokazuje dodávku pro pěchování za studena ani vhodnost tváření.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.53 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | ≥ 0.15 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.53 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | ≥ 0.15 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.53 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | ≥ 0.15 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |