← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

G10080 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro G10080 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál G10080?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

G10080 · SAE J 403-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403 NOV2001
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky 1/2/*
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné použití podle tabulky 1 včetně válcovaného drátu; Mn .30–.50%
IIW / CEV:0.0500–0.1833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0150–0.1250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0300–0.1500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Poznámka *: Konstrukční profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky; Mn≤.50%, bez dolní meze.
IIW / CEV:0.0000–0.1833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.1250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.1500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka 1 přiřazuje UNS G10080 k SAE1008; jde o přiřazení názvů pro vyhledávání. Tavbová analýza wt%; konstrukční profily, tlusté plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky nemají dolní mez Mn, válcovaný drát tuto podmínku nepřebírá automaticky. Si není jednotné povinné složení; při požadavku jsou běžné možnosti pro tyče / polotovary ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40 a .30–.60%, pro válcovaný drát navíc .07–.15%. Žádný rozsah nebyl svévolně zvolen. Při požadavku na Cu se obvykle předepisuje ≥.20%; nejde o jednotné maximum Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B, bez zahrnutí do běžného 1008. Nižší P/S pro některé jakosti / výrobky se ověřují samostatně podle J411, bez použití dohodnutých hodnot pozdějších let. Vykazování dalších prvků není jednotnou tabulkovou mezí; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo a jiné prvky nejsou nula, výrobkové úchylky J409 se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Původní tabulka 1 přiřazuje UNS G10080 k SAE1008; jde o přiřazení názvů pro vyhledávání. Tavbová analýza wt%; konstrukční profily, tlusté plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky nemají dolní mez Mn, válcovaný drát tuto podmínku nepřebírá automaticky. Si není jednotné povinné složení; při požadavku jsou běžné možnosti pro tyče / polotovary ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40 a .30–.60%, pro válcovaný drát navíc .07–.15%. Žádný rozsah nebyl svévolně zvolen. Při požadavku na Cu se obvykle předepisuje ≥.20%; nejde o jednotné maximum Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B, bez zahrnutí do běžného 1008. Nižší P/S pro některé jakosti / výrobky se ověřují samostatně podle J411, bez použití dohodnutých hodnot pozdějších let. Vykazování dalších prvků není jednotnou tabulkovou mezí; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo a jiné prvky nejsou nula, výrobkové úchylky J409 se ověřují samostatně.

Původní záznam podmíněné větve

Běžné použití podle tabulky 1 včetně válcovaného drátu; Mn .30–.50%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Poznámka *: Konstrukční profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky; Mn≤.50%, bez dolní meze.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření tabulky 1 anglického původního textu a poznámek pod čarou

G10080 · ASTM A29/A29M-2012

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

G10080 · ASTM A29/A29M-2012

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

G10080 · ASTM A29/A29M-2020

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

G10080 · ASTM A29/A29M-2023

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.25 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group