← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

56SICR7 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 56SICR7 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 56SICR7?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

56SiCr7 · DIN EN 10089-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10089-2003
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a/b, 7.1; pouze prvních 17 stran originálu
Fyzická strana PDF
1、7、9、12、13

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6767–0.8967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6183–0.7692 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7525 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Si1.6 ~ 2.0
Mn0.7 ~ 1.0
Cr0.2 ~ 0.45
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.

Podmínky složení

DIN EN10089:2003-04, oficiální anglický původní text, převzetí EN10089:2002; tabulka 3, tavbová analýza wt%. Cu+10Sn≤.60%; Cu≤.60/Sn≤.06 jsou pouze jednotlivé obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích prvků, nikoli nezávislé meze původní tabulky; současně musí platit propojený vztah. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou. Poznámka b: Při předepsané prokalitelnosti jsou dovoleny malé úchylky C nejvýše ±.01, ostatní podle tabulky 4, kromě P/S. Výchozí složení nebylo automaticky rozšířeno. Soubor obsahuje pouze prvních 17 stran; tabulka 3 je úplná a ověřitelná, tabulky prokalitelnosti 7/8 a další chybějící stránky je nutné doplnit. Úplnost celé normy se nepotvrzuje. Jde o ocel válcovanou za tepla pro zušlechťované pružiny; složení ani žíhaný stav samy nepotvrzují vhodnost pro pěchování za studena či skutečnou dodávku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
    Požadavek
    Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření všech 19 řádků tabulky 3 a poznámek z oficiálního původního textu

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21

+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)

Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.56065
35865
55564
75063
94462
114060
133757
153554
203247
253042
302839
352637
402536
452436
502435

+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)

Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.56265
36065
55864
75463
95062
114760
134457
154154
203747
253442
303239
353037
402936
452836
502835

56SiCr7 · EN 10089-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
BS EN 10089:2002 (EN 10089:2002)
Umístění v tabulce
7.1 / tabulka 3, poznámky a/b
Fyzická strana PDF
3、9、13、14
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6767–0.8967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6183–0.7692 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7525 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Si1.6 ~ 2.0
Mn0.7 ~ 1.0
Cr0.2 ~ 0.45
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.

Podmínky složení

Úplná původní tabulka 3 BS EN 10089:2002, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; platí pro ocel válcovanou za tepla na zušlechťované pružiny, nikoli automatické potvrzení vhodnosti pro pěchování za studena. Cu+10Sn≤0.60wt%; samostatné Cu≤0.60 a Sn≤0.06 jsou pouze obálky odvozené z propojeného vztahu při nezáporných obsazích a nelze současně použít obě maxima. Tabulka 3, poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole nejsou nula. Tabulka 3, poznámka b dovoluje při předepsané prokalitelnosti omezené malé úchylky C; výchozí složení tabulky 3 se automaticky nerozšiřuje.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
    Požadavek
    Cu + 10Sn ≤ 0.60 wt%

Vysvětlení ověření

Všechny 19 značky tabulky 3 originálu EN10089:2002 a poznámky pod čarou byly ověřeny; v původním záznamu chybělo propojené omezení Cu+10Sn.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10089:2002 · BS EN 10089:2002 · Tabulky 7/8, 7.1.2–7.1.4 a Tabulka10 · Strany PDF: 6, 9, 17, 18, 20, 21

+H Běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2)

Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.56065
35865
55564
75063
94462
114060
133757
153554
203247
253042
302839
352637
402536
452436
502435

+HH Zúžené pásmo prokalitelnosti (7.1.4)

Teplota při Jominyho zkoušce: 850 ± 5 °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.56265
36065
55864
75463
95062
114760
134457
154154
203747
253442
303239
353037
402936
452836
502835

56SiCr7 · ISO 683-6:2023 (originál převzetí BS ISO)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Kruhové a ploché tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
Umístění v tabulce
Tabulka 4, poznámky a–c; tabulka 5; 7.2
Fyzická strana PDF
20、21
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
IIW / CEV:0.6767–0.8467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6183–0.7367 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
IIW / CEV:0.6500–0.8733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6022–0.7528 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5835–0.7365 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
IIW / CEV:0.6500–0.8733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6022–0.7528 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5835–0.7365 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Si1.6 ~ 2.0
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Originál BS ISO 683-6:2023, čtvrté vydání ISO 2023-11; tabulka 4 na straně 20 souboru PDF / tištěná strana 12, tabulka 5 na straně 21 souboru PDF / tištěná strana 13. Tavbové složení wt%, je nutné zvolit běžnou podmínku nebo +H/+HH; Cu+10Sn≤0.60%. Neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0; kontrolní analýza výrobku a mechanický stav se ověřují samostatně. Nejde o záruku dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Tabulka 4, tavbová analýza v hmotnostních procentech %; pomlčky ani nestanovené prvky nejsou 0. / Poslední sloupec původního snímku má záhlaví Cu+Sn, buňka výslovně uvádí Cu+10Sn≤0.60%; zachován vážený vztah podle hlavního textu bez rozkladu na jednotlivé limity. / Tabulka 4, poznámka b: +H/+HH podle dovolených úchylek tabulky 5, pro C zvlášť nejvýše ±0.01%; P/S se neuvolňuje. Bez výběru podmínky se automaticky nepočítá. / Výrobková analýza se ověřuje zvlášť podle tabulky 5; její úchylky C/P/S se přímo nepřenášejí do aktuální tavbové větve. Tentýž prvek téže tavby / dávky nesmí současně překračovat horní a podkračovat dolní mez. / Poznámka c dovoluje dohodnout nižší horní mez P/S, bez dohody se hodnota automaticky nemění; záměrné přidání neuvedených prvků vyžaduje dohodu (kromě dokončení tavby). / Pro zušlechťované pružiny; tepelné zpracování, tvrdost, prokalitelnost, rozměry a povrchové podmínky ověřit zvlášť podle hlavního textu. Mechanické vlastnosti se nezjednodušují na bezpodmínečné hodnoty.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Cu + 10×Sn
    Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
  • Cu
  • Sn

Původní záznam podmíněné větve

Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Si1.6 ~ 2.0
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.4

Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)

PrvekPožadavky na složení
C0.51 ~ 0.61
Si1.55 ~ 2.05
Mn0.66 ~ 1.04
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.15 ~ 0.45

Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)

PrvekPožadavky na složení
C0.51 ~ 0.61
Si1.55 ~ 2.05
Mn0.66 ~ 1.04
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.15 ~ 0.45

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Kontrola všech deseti řádků tabulky 4 podle původního obrazu buňku po buňce; tabulka 5 a podmínky poznámek pod čarou jsou uloženy samostatně.

56SiCr7 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
42
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.56 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 1.8 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.9 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 42 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 9071.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Vysokopevnostní, legováno křemíkem a chromem

56SiCr7 · ISO 683-14

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Cr0.2 ~ 0.4
Mn0.7 ~ 1
Si1.6 ~ 2

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

56SiCr7 · NF A 35-571

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.53 ~ 0.59
Cr0.2 ~ 0.45
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Si1.6 ~ 2

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group