50CRV — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 50CRV →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 50CRV?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
50CrV · GB/T 1222-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 1222-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b k pokračování tabulky; 6.1.1–6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.54 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a nesměšují se s touto tabulkou. Tabulka 1, poznámka b: Při požadavku odběratele uvedeném ve smlouvě může být zbytkové Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. Podle 6.1.2 má 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, jiné legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%. Mez nebyla rozšířena na uhlíkové pružinové oceli. Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena, posuzuje se podle konkrétní technologie.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a neslučují se s touto tabulkou. / Tabulka 1, poznámka b: na požadavek odběratele uvedený ve smlouvě může být zbytková Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. / 6.1.2: pro 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, pro ostatní legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%; tento limit nebyl rozšířen na uhlíkové pružinové oceli. / Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena a posuzuje se podle konkrétního postupu.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1, poznámky pod čarou a požadavek na obsah kyslíku v 6.1.2 byly ověřeny50CrV · GB /T 1222-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- GB/T 1222-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b k pokračování tabulky; 6.1.1–6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.46 ~ 0.54 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje GB/T 1222-2016; původní záznam označoval GB /T 1222-2025, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a nesměšují se s touto tabulkou. Tabulka 1, poznámka b: Při požadavku odběratele uvedeném ve smlouvě může být zbytkové Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. Podle 6.1.2 má 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, jiné legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%. Mez nebyla rozšířena na uhlíkové pružinové oceli. Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena, posuzuje se podle konkrétní technologie.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a neslučují se s touto tabulkou. / Tabulka 1, poznámka b: na požadavek odběratele uvedený ve smlouvě může být zbytková Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. / 6.1.2: pro 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, pro ostatní legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%; tento limit nebyl rozšířen na uhlíkové pružinové oceli. / Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena a posuzuje se podle konkrétního postupu.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje GB/T 1222-2016. Původní záznam uvádí GB /T 1222-2025; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.50CrV · GB/T 3077-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.54 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Podmínky složení
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd50CrV · GB /T 3077-1999
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.54 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
50CrV · GB /T 37601-2019
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.54 |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.