41CRNIMOS2 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 41CRNIMOS2 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 41CRNIMOS2?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
41CrNiMoS2 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
Zdroj chemického složení a rozsah použití
Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.
Zdroj: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2 · 41CrNiMoS2 · p.42
| Prvek | Hmotnostní podíl / % |
|---|---|
| C | 0.37–0.44 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 0.7–1 |
| P | ≤0.025 |
| S | 0.02–0.04 |
| Cr | 0.4–0.6 |
| Ni | 0.4–0.7 |
| Mo | 0.15–0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2Zobrazit související produkt →41CrNiMoS2 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který však výchozí tabulkový rozsah nenahrazuje automaticky.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.2 původního textu normy a poznámky pod čarou41CrNiMoS2 · EN ISO 683-2-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-2-2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek je samostatná značka S s S0.020–0.040%, neslučuje se s horní mezí S značek bez S.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek je samostatná značka S s S0.020–0.040%, neslučuje se s horní mezí S značek bez S.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.41CrNiMoS2 · ISO 683-2-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-2-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 0.4 ~ 0.7 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek je samostatná značka S s S0.020–0.040%, neslučuje se s horní mezí S značek bez S.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%. Tento řádek je samostatná značka S s S0.020–0.040%, neslučuje se s horní mezí S značek bez S.