34CRNIMO6 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 15. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 34CRNIMO6 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 34CRNIMO6?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
34CrNiMo6 · EN 10263
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- BS EN 10263-4:2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza; poznámky pod čarou a dohodnutelné položky viz původní stránka, nestanovený rozsah není nula. Dřívější dočasná extrakce 2001 byla nahrazena původním vydáním 2017. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: BS EN 10263-4:2017 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →34CrNiMo6 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
Zdroj chemického složení a rozsah použití
Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.
Zdroj: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2 · 34CrNiMo6 · p.42
| Prvek | Hmotnostní podíl / % |
|---|---|
| C | 0.3–0.38 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 0.5–0.8 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.025 |
| Cr | 1.3–1.7 |
| Ni | 1.3–1.7 |
| Mo | 0.15–0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.2Zobrazit související produkt →34CrNiMo6 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který však výchozí tabulkový rozsah nenahrazuje automaticky.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Pro C lze dohodnout rozsah o šířce 0.04%, který automaticky nenahrazuje tabulkový rozsah.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.2 původního textu normy a poznámky pod čarou34CrNiMo6 · EN 10263-4-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.
Podmínky složení
EN10263-4:2017, tabulka 3: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Poznámka a dovoluje dohodnout nižší Si s ohledem na prokalitelnost a jiné vlastnosti; konkrétní dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka b dovoluje dohodnout rozsah C o šířce 0.04%; příklad .33–.37 není jednotný rozsah všech značek.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou34CrNiMo6 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.34CrNiMo6 · DIN EN 10083-3-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10083-3-2007
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–cPřípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)
DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.
Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.
| Prvek | Stanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt% | Dolní odchylka v procentních bodech | Horní odchylka v procentních bodech | Podmínky použitelnosti |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Si | ≤0.40 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| P | ≤0.025 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit. |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b) |
- Tabulka 4, poznámka a: Odchylky ± v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nad horní mez, nebo pod dolní mez, nikoli současně oběma směry.
- Pro S obvykle pouze +0.005; poznámka b připouští ±0.005 pouze pro oceli s výslovně stanoveným úplným rozsahem 0.020–0.040% v tavbové analýze. Samotný maximální obsah S neopravňuje k použití poznámky b.
- 7.1.2.2 stanovuje, že kontrolní analýza výrobku musí být požadována při objednání a dále se řídí A.5. Bez skutečného protokolu tavby a dávky tato tabulka neprokazuje shodu konkrétního výrobku.
- A.5: Jedna kontrolní analýza výrobku z každé tavby, pouze pro prvky stanovené pro danou ocel. Odběr vzorků podle EN ISO14284; referenční metody při sporu podle evropských norem uvedených v CR10261.
Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.
34CrNiMo6 · EN 10269-2013
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10269-2013
- Umístění v tabulce
- Tabulka1, oceli k zušlechťování a poznámky a/b/c
- Fyzická strana PDF
- 17、19
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.
Podmínky složení
EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola ocelí k zušlechťování v tabulce 1 oficiálního anglického originálu a příslušných poznámek pod čarou34CrNiMo6 · DIN 17200-1987
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN 17200-1987-03
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
- Fyzická strana PDF
- 1、2、15、16、17
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Mn | 0.4 ~ 0.7 |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.4 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.4 ~ 1.7 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.6582; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Podmínky složení
Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.6582; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.
Vysvětlení ověření
Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně34CrNiMo6 · NF EN 10269:1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- NF EN 10269:1999
- Umístění v tabulce
- EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
- Fyzická strana PDF
- 2、22、23
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.
Podmínky složení
Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
34CrNiMo6 · EN 10250-3-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10250-3-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
- Fyzická strana PDF
- 6、8、9
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Podmínky složení
Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.
Vysvětlení ověření
Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce34CrNiMo6 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 45
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.34 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.7 (nejde o zaručený rozsah) |
| Cr | Typická / jmenovitá hodnota 1.4 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mo | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
| Ni | Typická / jmenovitá hodnota 1.3 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Produktový katalog Ovako 2024, strana 45 souboru PDF; typické hodnoty výrobce „Typical analysis“, pouze jako orientační složení. Původní záhlaví výslovně neuvádí jednotku; vykládá se podle údajů výrobce jako hmotnostní podíly %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívá se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani uhlíkový ekvivalent. Prázdná pole a pouze názvy prvků v „Other“ se nedoplňují hodnotou 0. Kódy výrobce: 356, 6502.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.
Vysvětlení ověření
Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.Poznámky ke zdroji
Ocel k zušlechťování s vysokou pevností, houževnatostí a prokalitelností34CrNiMo6 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče, trubky, kroužky a předtvary
- Charakter údajů o složení
- Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
- Název dokumentu
- Produktový katalog Ovako
- Fyzická strana PDF
- 73
- Jednotka
- Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
- Typ analýzy
- Typická analýza složení
- Výrobce
- Ovako
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | Typická / jmenovitá hodnota 0.34 (nejde o zaručený rozsah) |
| Si | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mn | Typická / jmenovitá hodnota 0.7 (nejde o zaručený rozsah) |
| Cr | Typická / jmenovitá hodnota 1.4 (nejde o zaručený rozsah) |
| Mo | Typická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah) |
| Ni | Typická / jmenovitá hodnota 1.3 (nejde o zaručený rozsah) |
Meze použitelnosti
Katalog výrobků Ovako 2024, strana 73 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 6502.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Vysvětlení jednotek
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní záhlaví tabulky výslovně neuvádí jednotku; podle oficiálních chemických údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Tato tabulka přímo netiskne wt%.
- Poznámka pod čarou
- Typická analýza
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Všechny číselné údaje jsou typické jednotlivé hodnoty výrobce, nikoli dolní a horní meze ani naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent rozsahu podle normy.
- Poznámka pod čarou
- Pravidla označování značek materiálu
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Hvězdička * za původní značkou znamená, že nejde o oficiální značku podle EN; označení pouze vychází z pravidel EN10027. Ověření původních citovaných norem a jejich vydání tím nebylo dokončeno.
Vysvětlení ověření
Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.Poznámky ke zdroji
Ocel pro vysoce namáhané součásti automobilů a motorů. Vhodná pro tepelné zpracování34CrNiMo6 · EN ISO 683-2-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-2-2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.34CrNiMo6 · ISO 683-2-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-2-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Poznámka d dovoluje nižší Si s jiným způsobem dezoxidace; originál neuvádí jednotný nižší rozsah Si, dohodnuté podmínky automaticky nenahrazují tabulkové 0.10–0.40%.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.34CrNiMo6 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.4
- Fyzická strana PDF
- 47
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.38 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.7 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | 1.3 ~ 1.7 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkazy hlavního textu: EN ISO 683-1, EN ISO 683-2 (nedatované odkazy, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.