← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

30MNVS6 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 30MNVS6 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 30MNVS6?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

30MnVS6 · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 100, poznámka a
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Původní označení prvků složení a podklad analýzy
Al
Původní symbol prvku
Alₜ
Znak extrahovaný z originálu
Alt
Záhlaví původního sloupce
Al t
Původní dolní index
t
Vysvětlení dolního indexu
Zachovává se pouze původní dolní index; tento kandidát jej nerozepisuje jako celkový hliník ani hliník rozpustný v kyselině. Al bez určení formy nelze přímo ztotožnit.
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
1
Pořadové číslo původní tabulky
100
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní značky sloupců byly ověřeny
Původní buňka
0.010 ~ 0.025

Liší-li se původní analytická označení nebo chybí-li v některém záznamu, nelze přímo vyvodit srovnatelnost ani shodu. Indexy nevysvětlené zdrojem se zde nerozepisují.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5067–0.6460 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3633–0.4447 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.4812 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.31
Si0.55 ~ 0.7
Mn1.3 ~ 1.4
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S0.012 ~ 0.025
Mo≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Alₜ0.01 ~ 0.025
V0.1 ~ 0.13
Ni≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
N0.01 ~ 0.02
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 100; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 100; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →

30MnVS6 · EN 10267-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Precipitačně vytvrzovaná feriticko-perlitická ocel
Forma materiálu
Polotovary / tyče pro zpracování za tepla; je nutné zvolit dodací stav +U, +S nebo +P a ověřit jej podle tabulky 1.
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10267:1998
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky 1–4; platnost tabulky 1
Fyzická strana PDF
1、7、9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4760–0.7127 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3330–0.4770 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3800–0.5130 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.26 ~ 0.33
Si0.15 ~ 0.8
Mn1.2 ~ 1.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.06
N0.01 ~ 0.02
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
V0.08 ~ 0.2

Meze použitelnosti

EN 10267:1998, tabulka 3: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Tabulka 1: Pro dodávku v nezpracovaném stavu +U a pro stříhání za studena +S se používají tabulky 3 a 4. Chemické složení v tabulce 5 pro obráběné tyče ve stavu po precipitačním vytvrzení +P je pouze orientační; tabulka 3 není automatickou zárukou dodávky +P. Tabulka 3, poznámka 2: Jiné prvky pro zlepšení obrobitelnosti či řízení sulfidů / oxidů i změny rozsahu síry vyžadují dohodu. Tabulka 3, poznámka 3: Částečné či úplné nahrazení V prvkem Nb vyžaduje dohodu; dolní mez V se musí rovněž dohodnout samostatně. Současné reverzní hledání podle složení používá pouze výchozí meze tabulky 3 bez náhrady. Tabulka 3, poznámka 4: Přídavek Ti vyžaduje dohodu; neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se ověřují samostatně. Mechanické vlastnosti tabulky 5+P odpovídají pouze obráběným tyčím a rozměrům 30–120mm, jiné rozměry vyžadují dohodu; vhodnost pro pěchování za studena se ověřuje samostatně.

Podmínky složení

EN 10267:1998, tabulka 3: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Tabulka 1: Pro dodávku v nezpracovaném stavu +U a pro stříhání za studena +S se používají tabulky 3 a 4. Chemické složení v tabulce 5 pro obráběné tyče ve stavu po precipitačním vytvrzení +P je pouze orientační; tabulka 3 není automatickou zárukou dodávky +P. Tabulka 3, poznámka 2: Jiné prvky pro zlepšení obrobitelnosti či řízení sulfidů / oxidů i změny rozsahu síry vyžadují dohodu. Tabulka 3, poznámka 3: Částečné či úplné nahrazení V prvkem Nb vyžaduje dohodu; dolní mez V se musí rovněž dohodnout samostatně. Současné reverzní hledání podle složení používá pouze výchozí meze tabulky 3 bez náhrady. Tabulka 3, poznámka 4: Přídavek Ti vyžaduje dohodu; neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se ověřují samostatně. Mechanické vlastnosti tabulky 5+P odpovídají pouze obráběným tyčím a rozměrům 30–120mm, jiné rozměry vyžadují dohodu; vhodnost pro pěchování za studena se ověřuje samostatně.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých položek řádku 2 tabulky 3 normy EN 10267:1998 a tabulky 1 / poznámek pod čarou; složení pro stav +P je pouze orientační.

30MnVS6 · Q/XG 243-2019

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/XG 243-2019
Umístění v tabulce
Tabulka 3, řádek 10
Fyzická strana PDF
3
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5110–0.6993 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3472–0.4645 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3900–0.5068 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.25 ~ 0.31
Si0.5 ~ 0.8
Mn1.35 ~ 1.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.01 ~ 0.04
Cr0.1 ~ 0.25
Mo≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
V0.08 ~ 0.15
N0.01 ~ 0.025
Al≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 243-2019, tavbová analýza, strana 3 místního PDF. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se ověřují podle GB/T 222; tavbové rozsahy nejsou přímo zaručenými rozsahy výrobku. Podniková norma pro válcovaný drát pro pěchování za studena pro osobní automobily vyžadující schválení výrobcem vozidla; neznamená skladové zásoby naší společnosti, zákaznickou certifikaci ani schválení náhrady.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 243-2019, tavbová analýza, strana 3 místního PDF. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se ověřují podle GB/T 222; tavbové rozsahy nejsou přímo zaručenými rozsahy výrobku. Podniková norma pro válcovaný drát pro pěchování za studena pro osobní automobily vyžadující schválení výrobcem vozidla; neznamená skladové zásoby naší společnosti, zákaznickou certifikaci ani schválení náhrady.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky

      Vysvětlení ověření

      Vizuální kontrola jednotlivých řádků a sloučených buněk originálu Q/XG 243-2019, tabulka 3, strana 3 souboru PDF

      30MnVS6 · BEXG 021-2020

      Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

      Kategorie materiálu
      Ocel pro pěchování za studena
      Podkategorie
      Ocel pro pěchování za studena
      Forma materiálu
      Válcovaný drát
      Vysvětlení stavu původního záznamu
      Původní text výrobce byl ověřen
      Vydání dokumentu
      BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
      Název dokumentu
      Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
      Umístění v tabulce
      Tabulka 1
      Fyzická strana PDF
      5
      Jednotka
      Hmotnostní podíl (wt%)
      Výrobce
      Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

      Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

      Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

      IIW / CEV:0.5307–0.6460 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
      Pcm(Ito–Bessyo):0.3693–0.4447 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
      CET:0.4060–0.4812 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

      Záznam složení

      PrvekPožadavky na složení
      C0.27 ~ 0.31
      Si0.55 ~ 0.7
      Mn1.3 ~ 1.4
      P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
      S0.012 ~ 0.025
      Cr0.12 ~ 0.2
      Ni≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
      Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
      Al0.01 ~ 0.025
      Mo≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
      V0.1 ~ 0.13
      N0.01 ~ 0.02

      Meze použitelnosti

      Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 29, strana 5 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

      Podmínky složení

      Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

      Vysvětlení ověření

      Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

      Poznámky pod čarou zdroje

      Ni:≤0.15;Cu:≤0.25;Al:0.010-0.025;Mo:≤0.05;V:0.10-0.13;N:0.010-0.020Zobrazit související produkt →

      30MnVS6 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

      Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

      Kategorie materiálu
      Uhlíková ocel
      Podkategorie
      Uhlíková ocel
      Forma materiálu
      Tyče, trubky, kroužky a předtvary
      Charakter údajů o složení
      Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
      Vysvětlení stavu původního záznamu
      Původní text výrobce byl ověřen
      Vydání dokumentu
      CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
      Název dokumentu
      Produktový katalog Ovako
      Fyzická strana PDF
      44
      Jednotka
      Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
      Typ analýzy
      Typická analýza složení
      Výrobce
      Ovako

      Zdrojový dokument

      Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

      Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

      IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
      Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
      CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

      Záznam složení

      PrvekPožadavky na složení
      CTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
      SiTypická / jmenovitá hodnota 0.5 (nejde o zaručený rozsah)
      MnTypická / jmenovitá hodnota 1.4 (nejde o zaručený rozsah)

      Meze použitelnosti

      Katalog výrobků Ovako 2024, strana 44 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 9830.

      Podmíněné požadavky

      Vysvětlení ověření

      Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

      Poznámky ke zdroji

      Mikrolegovaná ocel pro pěchování za studena. Používá se pro kulové čepy s krátkým i dlouhým dříkem, závitové a vysoce zatížené kotevní šrouby

      Požadavky na ostatní prvky

      V
      WhatsApp Technický dotaz →
      Použití obrázků a obsahu · Creation Group